עמירם הלוי נבחר ליו"ר איגוד הכדורסל

הלוי בן ה-69 גבר על צביקה ליבר ויחליף את דן חלוץ בתפקיד. סיעת עוז נטשה את הליך הבחירות באמצע וטענה לאי סדרים. הלוי: "אנחנו פה כדי לקדם את הכדורסל. אם בעוז ירצו מלחמות, אני מניח שאצא מזה בשלום כבוגר מלחמות"

  • עמירם הלוי
אור שקדי
צילום ועריכה: קובי אליהו

עמירם הלוי הוא יושב ראש איגוד הכדורסל החדש: היום (שישי) הסתיים הליך הבחירות כאשר הלוי גבר במאבק על צביקה ליבר ויחליף בתפקיד את דן חלוץ שפרש זה מכבר מהתפקיד. הלוי קיבל 27 קולות מתוך 37 חברי הנהלת האיגוד שהגיעו להצביע. ליבר קיבל תשעה קולות ונרשם גם פתק לבן אחד.

עוד בוואלה!

איזה מוצרים שנחטפים באמאזון מגיעים סופסוף לישראל?

לכתבה המלאה
זכה ברוב גדול עמירם הלוי (צילום: ברני ארדוב)

אלא שבסיעת עוז ממשיכים לטעון לאי חוקיות הבחירות, וסבורים כי ההליך לא התקיים בצורה חשאית כפי שהחוק מחייב. משכך החליט נציג הסיעה, תומר ברזילי, לעזוב את ועדת הקלפי באמצע. למרות זאת, ועדת הקלפי המשיכה בתהליך ספירת הקולות מבלי נציגי סיעת עוז.

בסיעת עוז מתכוונים לעתור לבית הדין העליון ובמקרה הצורך גם לבית המשפט בעקבות הליך הבחירות, מאחר שהם טוענים כי הבחירות לא היו חשאיות ולא בוצעו על פי הנהלים. אמש העביר ליבר מכתב למעוזיה סגל, יו"ר ועדת הביקורת של איגוד הכדורסל, וביקש ממנו לבדוק את הנושא. הטענה היא שהבחירות בוצעו בשני פתקים עם צבעים שונים, כשהמעטפה הייתה שקופה וניתן היה לדעת למי הצביע כל חבר הנהלה.

"לא קל ונוח לעבוד בסביבה שיש בה התנגדויות". עמירם הלוי (צילום: ברני ארדוב)

עמירם הלוי: "אני יודע את כובד המשימה שאני מקבל על עצמי. אני שמח מאוד שהרוב הגדול והברור בחר בי. אני מצטער שהצד המפסיד לא יושב פה לידי. אני חושב שבחברה מתוקנת עם הליכים דמוקרטיים, והיה פה הליך דמוקרטי, צר לי שהם לא כאן. אנחנו פה כדי לקדם את הכדורסל. כל החברים באו ביום שישי והם אוהבים את הענף הזה. הם רוצים לקדם את הענף. המוטו הכי חשוב בשלב הזה הוא להוריד את האיגוד מהכותרות ולהחזיר את הכדורסל לכותרות".

על הטענות של סיעת עוז אמר הלוי: "ישב פה עורך דין שהיה יושב ראש ועדת הבחירות, איש ותיק מאוד גם בספורט וגם כעורך דין. אותו אדם ביום שני שעבר הוא אשר קיבל את פניית חבר צבי ליבר וסיעת עוז לאשר את השתתפותו בבחירות. רציתי מאוד שהעניין יוכרע בבחירות ושכל מי שרוצה יוכל להשתתף. צר לי שהחברים בחרו בדרך שהם בחרו. אני מניח שהם ימשיכו הלאה, זו זכותם והמוסדות המשפטיים יכריעו. אנחנו נתחיל לעבוד ביום ראשון. לא קל ונוח לעבוד בסביבה שיש בה התנגדויות, אבל יש חברים בעוז שאוהבים כדורסל לא פחות ממני, ואני בטוח שבדברים הפרקטיים נוכל לשתף פעולה. ירצו מלחמות? אני בוגר אי אילו מלחמות ואני שמח שיצאתי מהן בשלום. אני מניח שגם מזה אני יצאתי בשלום".

יערערו. ליבר ושרף (צילום: ניב אהרונסון)

תומר ברזילי, נציג סיעת עוז, אמר עם יציאתו: "התבקשתי לבדוק את אמינות וחשאיות תהליך הבחירות בתור עורך דין וחבר הנהלה מטעם סיעת עוז. כבר אתמול כשהתחילה ההצבעה התרעתי ש-39 פתקים בלבד מחכים מאחורי הפרגוד לכל חבר הנהלה שנכנס. היום ביקשתי תוך כדי ההצבעה לעצור, לספור את הפתקים ולהראות לחברי הוועדה שניתן לראות מה התוצאה בזמן אמת וגם העובדה שאתה יודע מה חבר הנהלה הצביע קודם זה בעייתי. הכול צריך להיות בחשאיות. יש פה הרגשה לא נעימה. יש חברי הנהלה שלא התאפקו ואמרו שהתוצאות ידיעות להם בזמן אמת. עצרתי את ההצבעה, הודעתי לחברי הוועדה שאני לא יכול להיות שותף לתהליך. חבל לי שהם ממשיכים בתהליך, ומבחינתי ההצבעה לא תקינה".

בתקופת הביניים מאז פרישתו של חלוץ לבחירתו של הלוי שימש שמעון מזרחי כיו"ר זמני. הלוי בן ה-69 הוא פנסיונר של המועצה האזורית עמק יזרעאל ובין היתר מנהל משק עזים. הלוי היה שופט בליגות הבכירות עד שנת 1980, שימש כמורה לחינוך גופני וניהל את מחלקת הספורט במועצה האזורית עמק יזרעאל במשך שלושה עשורים.

עדכון ראשון: 11:30

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully