פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

    אלון: "ללא הבנות, הקיצוץ בהפועל ת"א לא ייצא לפועל"

    ארגון השחקנים דורש התחייבות שהקיצוץ בשכר השחקנים ייחשב להלוואה שתוחזר בתוך שנתיים, ושלא יהיה קיצוץ נוסף

    אלון: "ללא הבנות, הקיצוץ בהפועל ת"א לא ייצא לפועל"

    פערים בין ארגון השחקנים וחטיבת הספורט של ההסתדרות לבין מחזיק זכויות הניהול של הפועל תל אביב חיים רמון בנושא הקיצוץ המתוכנן בשכר שחקני הקבוצה. בשבועות האחרונים מתקיים משא ומתן בין ניר אלון, יו"ר הארגון, לבין רמון, שבו מנסים השניים להגיע להסכם על נספח שעליו אמורים לחתום שחקני הקבוצה כדי שרמון יוכל לקץ משכרם השנתי כ-5 אחוזים. חשוב לציין כי למרות שלשחקני הפועל תל אביב קוצץ חלק מהשכר בחודש האחרון ויקוצץ חלק מהשכר בחודש הנוכחי, ללא מסמך הבנות שעליו חתומים השחקנים בקרת התקציבים תחזיר לשחקנים את הכסף שקוץ בסוף השנה, כשתפדה את הבטוחות של חיים רמון ועידו חג'ג'.

    בעלי הפועל תל אביב חיים רמון (ניב אהרונסון)
    פערים במשא ומתן. רמון (צילום: ניב אהרונסון)

    ישנה חוסר הסכמה בין הצדדים והם ממשיכים לנסות למצוא פתרון, וההערכה היא שהם ימצאו כזה עד סוף חודש מרץ. ארגון השחקנים דואג שההסכם יהיה קיבוצי לכל השחקנים שאמורים לקצץ משכרם, והקיצוץ יירשם כהלוואה מצד השחקנים למועדון. רמון יחויב להחזיר את הכספים אם הקבוצה תעפיל בשנתיים הקרובות לשלב הבתים של הליגה האירופית, וזאת ללא קשר אם שחקן כזה או אחר יעזוב את המועדון במשך אותה תקופה. עוד מבקשים בארגון השחקנים שרמון יתחייב להחזיר כחצי עד שליש מהסכום שקוצץ משחקן שיעזוב בקיץ, ויחויב גם לא לבקש קיצוץ נוסף משכר השחקנים עד סוף העונה.

    "יש עדיין אי הסכמות אבל אנחנו מעריכים שנגיע לפתרון עד סוף החודש", אמר ניר אלון, "אם לא נגיע להבנות שיהיו מקובלות על שני הצדדים, הקיצוץ לא ייצא לפועל ונחזור למצב הקודם".

    חבר דריקטוריון הפועל תל אביב סיימון כץ: "אני לגמרי מבין את רצונו של רמון להגיע לאיזון תקציבי כדי שיוכל למשוך את הערבויות, אך יחד עם זאת צריך להיות מאוד זהיר לגבי עתידו של המועדון ויכולתו העתידית לעמוד בעומס ההלוואות והמקדמות שנלקחות מכל הבא ליד. שוב אני יכול להצטער שרמון לא נועץ בבעלי המניות לגבי החלטות שעלולות להשפיע לרעה על עתיד המועדון".

    מכירת הכרטיסים לדרבי החלה אתמול, ועד כה נמכרו יותר מאלף כרטיסים. הנהלת הפועל תל אביב מונעת מאוהדי מכבי תל אביב לרכוש מכירת כרטיסים המיועדים ליציעים שהוקצו לאוהדי האדומים.

    ניר אלון יו"ר ארגון השחקנים (נמרוד סונדרס)
    אופטימי. ניר אלון (צילום: נמרוד סונדרס)

    לאחר שהבוקר כבר הודיעו אוהדי הפועל תל אביב כי הם מתכוננים להחרים את משחק הדרבי בכדורסל, הוציאה הודעה גם עומתת האוהדים האדומים: "קיום משחקי הדרבי - כדורגל וכדורסל באותו יום פוגעת בספורט ופוגעת באוהדים. הדרבי הוא המשחק הגדול והחשוב של העונה וקיום שני המשחקים באותו יום לא יאפשר לאוהדים להגיע לשני המשחקים, יפגע בחגיגיות המשחקים ובהיערכות הקהל אליהם ויפגע בספורטיביות של המשחק. אנו קוראים לכל הגורמים לא להתעלם מהחשיבות של נוכחות הקהל במגרשים אשר הינה לב ליבו של הספורט. בהפועל תל אביב קוראים לכל הגורמים המעורבים למצוא פתרון שלא יבוא על חשבון האוהדים ויאפשר את חווית הספורט החשובה לכולנו. קיום שני המשחקים בערבים שונים יהווה חגיגה לספורט, הן לקהל בבית והן לצופים במגרשים".

    בנוסף, האולטראס הפועל כבר הודיעו שהם מחרימים את המשחק כדורסל אם לא יזיזו אותו. היום יצאה ההודעה הבאה מטעם ארגון היציע- היא נשלחה גם בשם אוהדי מכבי תל אביב ארגון "אחים לסמל".

    עומר דמארי יכול וצריך להיות חיים רביבו החדש

    הפועל תל אביב בוואלה! ספורט