לב סקוריש בגמר הקפיצה במוט באליפות אירופה לנוער

הקופץ הישראלי קבע 5.05 מ' בתחרות באיטליה והתברג במקום השמיני במוקדמות. צור ליברמן לא עלה לגמר הקפיצה לגובה

מערכת וואלה! ספורט

קופץ המוט לב סקוריש עלה אמש (שישי) לגמר אליפות אירופה לנוער הנערכת בריאטי, איטליה. צעיר המשתתפים בתחרות, שזכה במדליית ארד באליפות העולם לקדטים בתחילת השבוע, עבר 5.05 מטר בניסיון השלישי שלו כדי לעלות מהמקום השמיני לגמר שיתקיים בשבת ב-16:30 שעון ישראל.

סקוריש, שנכנס לתחרות כמדורג עשירי, עבר את גובה הכניסה (4.60 מ') בניסיון השני, אבל אחרי החימום הוא כבר עבר 4.80 מ' ו-4.95 מ' בניסיון הראשון. כשהרף עלה ל-5.05 מ', גובה אותו עבר עד כה פעם אחת בלבד בחייו, הוא נזקק לשלוש קפיצות כדי לעבור את הרף. למרות שגובה הכניסה האוטומטי לגמר הוגדר מראש כ-5.15 מ', עשרה קופצים בלבד עברו 5.05 מ' והם עלו לגמר יחד עם שני קופצים נוספים שתוצאה של 4.95 מ' הספיקה להם להעפיל.

עוד בוואלה!

הלילה בו ישראל תואר בסגול מתקרב: מה אתם צריכים לדעת?

לכתבה המלאה
הגמר בשבת אחר הצהריים. לב סקוריש (צילום: מגד גוזני)

ראשון הישראלים שנכנס למעגל התחרויות באליפות אירופה היה חברו של סקוריש לאגודה, הקופץ לגובה הצעיר, צור ליברמן. האתלט שהחל לקפוץ לגובה לפני שנה בלבד וקבע לפני כחודש את שיאו האישי (2.12 מ') שהווה גם קריטריון כניסה לאליפות, עבר חלק את שני הגבהים הראשונים (1.93 מ' ו-1.98 מ'), אולם לא הצליח לעבור 2.03 מ', גובה אותו עבר השנה פעמים רבות כל כך, אבל לא הפעם. ליברמן סיים במקום ה-24 ולא עלה לגמר.

בני קטלה אלהין ממכבי תל אביב שהשתתף בריצת הגמר ל-10,000 מ' היה בין תשעת הרצים שלא סיימו את הריצה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully