מבחנים: בית"ר תל אביב רמלה נשארה בלאומית

המארחת הכניעה 1:3 את בית"ר כפר סבא מליגה א', ותשחק בליגת המשנה גם בעונה הבאה. עמוס (2) וסולטן כבשו למנצחת

28/05/2013
הבוס של בית"ר תל אביב רמלה, שמואל שניצר, על הכתפיים(צילום: ברני ארדוב)

בית"ר תל אביב רמלה ניצחה 1:3 את בית"ר כפר סבא, הערב (שלישי) בווינטר, ונשארה בליגה הלאומית. במשחק הראשון של צמד מפגשי המבחן התוצאה היתה 1:1, ובסיכום 2:4 לקבוצה של עופר טלקר. בית"ר כפר סבא של חיים סירוטקין נשארה עם אכזבה עצומה, לאחר שגם חמישה משחקים בשבועיים וחצי לא סייעו לה לעלות לליגת המשנה. בעונה הבאה, בליגה א' על מחוזותיה, תשחקנה שתי קבוצות מכפר סבא. רפי עמוס המצוין הרשית פעמיים (14, 58), אלון סולטן (79) קינח עם טיל אדיר. מאיר דרעי השווה זמנית בדקה ה-40, ונתן תקוות לאורחים, אבל גם ההרחקה של רובי רגב (74) לא סייעה לצהובים. בכך בעצם כפר סבא שמרה על הסטטיסטיקה העגומה מבחינת נציגות ליגה א': במשחקי המבחן תמיד הקבוצה מהלאומית מנצחת.

עוד בוואלה!

בין תל אביב לאיביזה: המסעדה שהחזירה את הטאפאס לחיים

בשיתוף zap rest
שוקרון שומר על הכדור. מי תשחק בלאומית?(צילום: ברני ארדוב)

כפר סבא, שהיתה חייבת לכבוש כדי לנצח בסיכום שני המשחקים, פתחה בסערה, אבל דווקא בית"ר תל אביב רמלה כבשה בהתקפה הראשונה שלה, כשרפי עמוס היה אחראי על ההרשתה. חיים סירוטקין המאוכזב פעל מהר, הכניס את יניב רביבו - שחקן התקפה - במקום דרור ניר - שחקן הגנה. זה עבד. הצהובים השתלטו על מרכז המגרש, ובסוף גם השווה - משער של מאיר דרעי.

במחצית הרגיש סירוטקין שזה של החבר'ה שלו, אבל הוא כנראה טעה. דווקא בית"ר תל אביב רמלה רמסה את כפר סבא, עם שערים של עמוס וטיל מרהיב של אלון סולטן, שסגר עניין עם 1:3. זאת למרות שרובי רגב הורחק בדקה ה-74, והשאיר את המארחת ב-10 שחקנים. על הדשא זה לא ממש הורגש. בית"ר כפר סבא מאוכזבת קשות, אחרי שחמישה משחקים בשבועיים וחצי לא סייעו לה כדי לעלות ללאומית מהפלייאוף. בית"ר תל אביב רמת גן תקבל עוד עונה בליגת המשנה, ותקווה לגורל טוב יותר במאי הבא.

רפי עמוס נהנה מכל רגע(צילום: ברני ארדוב)
עוד עונה בלאומית(צילום: ברני ארדוב)

מהלך המשחק

דקה 83: יניב רביבו ניסה עוד בעיטה חופשית, אך שמש קלט ללא בעיות.

דקה 79: גול! עשרה שחקנים? לא משנה. אלון סולטן הרים רגל מיותר מ-20 מטרים ושיגר טיל לחיבורים. שער ששווה עוד עונה בלאומית?

דקה 74: כרטיס אדום! רובי רגב איבד כדור, עצר מתפרצת של כפר סבא עם תפיסת היריב והורחק. מיד כשנשלף הכרטיס האדום, הביט רגב בשעונו של השופט חכמון, כדי לבדוק כמה זמן נשאר לחבריו להילחם עם עשרה שחקנים בלבד. רגע נהדר.

דקה 72: דרעי כמעט והשווה שוב, אבל שמש עם הצלה גדולה שמר על היתרון של תל אביב רמלה.

דקה 58: גול! עמוס, שוב, מסכן את שער היריבה והפעם גם כובש. כדור גובה הגיע לחלוץ המוכשר, ומשם לרשת. 1:2 לבית"ר תל אביב רמלה.

דקה 56: אחרי כמה דקות עקרות, רמלה כמעט וחזרה להוליך אבל איזנקוט הגיע ראשון לכדור רוחב מסוכן והרחיק.

דקה 49: סלמי נגח טוב, אך לא כבש. התקפה יפה של בית"ר תל אביב רמלה.

דקה 46: אלי חכמון הוציא את המחצית השנייה לדרך.

טלקר מקבל נשיקה מג'ניפר(צילום: ברני ארדוב)
אלנתן סלמי מעל כפר סבא(צילום: ברני ארדוב)

* היציע עמוס ידוענים: איציק זוהר, פרוספר אזגי, סלים טועמה, אבנר קופל. כולם הגיעו למשחק המסקרן.

דקה 40: גול! טל איילה עבר את דן רומן, העביר רוחב, ומאיר דרעי דחק מקרוב, פנימה, עם הברך. סירוטקין בעננים, 1:1.

דקה 36: שוב רביבו הגביה, שוב שמש במקום. החילוף של סירוטקין, בינתיים, הצדיק את עצמו. כפר סבא שולטת מאז. השאלה אם העורף לא יהיה חשוף מדי.

דקה 35: רביבו הגביה כדור מסוכן, שכמעט וחדר לשער של שמש, אך השוער היה עירני והדף לקרן.

דקה 31: סירוקטין לא אהב את מה שהוא ראה, אז הוא ערך חילוף מוקדם: יוני רביבו נכנס במקומו של דרור ניר. שחקן התקפה במקום מגן.

דקה 30: רפי עמוס לוהט, אבל תל אביב רמלה לא מנצלת. הפעם החלוץ המוכשר ירה מהאוויר, אך אסף רז היה במקום והדף נהדר גם את הריבאונד. משחק מצוין לרז, שמאז השער שספג הציל לפחות שלושה מצבים קורצים של התל אביבים.

דקה 25: עמוס חזר לזירת הפשע ומאותה בלטה כמעט והכפיל את היתרון של המארחת, אך הכדור חמק ליד הקורה.

ותודה למי שתרם(צילום: ברני ארדוב)
רפי עמוס שחקן בית"ר תל אביב רמלה כובש מול בית"ר כפר סבא. ברני ארדוב
רפי עמוס עושה 0:1(צילום: ברני ארדוב)

דקה 14: גול! בית"ר תל אביב רמלה לא במשחק? הנה היא כן. התקפה מעשית ראשונה, הכדור הגיע לרפי עמוס, שניצל מלכודת נבדל כושלת של כפר סבא ועשה 0:1. עופר טלקר חגג על הקווים.

דקה 11: איילה הגביה כדור חופשי, שיק הסתנן ונגח. עוד "כמעט" לכפר סבא.

דקה 8: שוער תל אביב רמלה, שמש, עושה טעות שכמעט עולה בשער, אך הוא הספיק להתעשת ולהרחיק לקרן. את הקרן נגח איזנקוט בסמוך למשקוף.

דקה 3: בית"ר כפר סבא פתחה עם לחץ, כיאה לקבוצה שחייבת לכבוש במשחק הזה. 0:0 יעלה את בית"ר תל אביב רמלה, שכבשה שער חוץ במשחק הקודם.

דקה 1: עוד לפני השריקה, התראיין מאמן כפר סבא, סירוטקין, לטלוויזיה: "קיבלתי הזמדנות פז לקדם את עצמי כמאמן ואת ביתר כפר סבא כקבוצה, ואני מרגיש שנכשלתי. המצאנו משהו, שיחקנו בצורה פיראטית, לא רצינית, אני מקווה שנוכל לתקן. מקווה שנבוא במערך שונה ונשחק בצורה הרבה יותר טובה".

דן רומן ורפי עמוס מאושרים(צילום: ברני ארדוב)
שיק והחבר'ה המומים אחרי השער של עמוס(צילום: ברני ארדוב)

עמוס: "במובן מסוים, זה יותר מתוק מאליפות"

"אני מאושר בשביל המועדון הזה, שזה מועדון קטן עם אנשים טובים", סיכם המאמן המנצח עופר טלקר. "הביאו אותי למשימה, להישאר בליגה, והמשימה הושלמה. היו דפיקות לב אבל עשינו את העבודה. הכושר הגופני השפיע, גם האיכות. אנחנו קבוצה טובה יותר והגיע לנו לנצח". ובעונה הבאה? "אני שנתיים מאמן ראשי, ואלו היו מבחינתי שנתיים מדהימות. שתי העונות האלו הן הישג ואני פה, מחכה, ונראה מה יהיה".

החלוץ רפי עמוס, שכבש צמד: "תמיד האמנו. ירדנו למחצית, עשינו חושבים ואני שמח שעלינו אחרת למחצית השנייה ככל שקשה יותר, מתוק יותר. במובן מסוים, זה יותר מתוק מאליפות".

בצד השני, המאמן חיים סירוטקין היה שבור, ובעיניים דומעות אמר: "האכזבה אדירה, קשה לתאר במילים. לפרקים גדולים במשחק היה נראה שהקבוצה שתהיה בלאומית בעונה הבאה זו בית"ר כפר סבא. איבדנו ריכוז בחצי השני, איבדנו את הזהות שלנו וזה מאכזב כי דיברתי עם השחקנים באופן כה יסודי, שקשה לי להבין למה זה קרה. אבל יש לי חבורה של גברים, אני גאה לאמן אותם וגאה להיות חבר שלהם. תודה ליו"ר המקסים שלי, מקסים סוסן, שיודע לחיות עם השגעונות שלי, עם העצב שלי והשמחה שלי". ואיפה סירוטקין יהיה בשנה הבאה? "ברור שכל אחד רוצה להתקדם, וגם אני. אני עובד מאוד קשה, ויש לי דרך פשוטה. אם אני נשאר? לא יודע לאן יוביל אותי המחר".

המאמן, הבוס, הסקורר. טלקר, שניצר, עמוס(צילום: ברני ארדוב)
סירוטקין חוגג את ה-1:1. זה לא החזיק יותר מדי זמן(צילום: ברני ארדוב)
טלקר של לפני הגול. בעוד כמה דקות הוא ישמח(צילום: ברני ארדוב)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully