יוצרי היוזמה לקיום דקת דומיה לחללי הי"א ביקרו בישראל

פרופסור לזק סיבילסקי עומד בראש המשלחת שהביאה למעלה מ-111 אלף חתימות. האמריקאים ישתתפו בטקס הרשמי בלונדון

31/07/2012

פרופסור לזק סיבילסקי ממכללת וושינגטון וארבעה מהסטודנטים שלו שיצרו דף פייסבוק ואתר מיוחד לאזכורם של י"א חללי מינכן בטקס הפתיחה של משחקי לונדון 2012, התארחו היום (שלישי) בחוויה האולימפית של הוועד האולימפי הישראלי. יוצרי דף הפייסבוק שמו לעצמם למטרה להשפיע על הוועד האולימפי הבינלאומי ומארגני המשחקים האולימפיים בלונדון לציין בדקת דומיה 40 שנה לרצח מינכן.

המשלחת האמריקאית פנתה באמצעות הרשת החברתית לראשי הוועד האולימפי הבינלאומי, לוועד האולימפי בישראל, לוועד האולימפי של בריטניה ולמארגני המשחקים האולימפיים תוך כדי שמירה על קשר קבוע עם אלמנות מינכן, אילנה רומנו, אנקי שפיצר וניצולת מינכן השחיינית שלומית טור ניר, רומנו ואנקי שפיצר והשחיינית שלומית ניר-טור.

פרופסור לזק סיבילסקי סיפר על הסיבות שהביאו להקמת דף הפייסבוק: "רצינו לחשוף כמה שיותר אנשים למקרה שהתרחש במינכן ורצינו לקדם כמה שיותר את המטרה שלנו. באתר שהקמנו ובסרטונים שפרסמנו קיבלנו המון תגובות והפעילות שלנו קיבלה במה רחבה. הצלחנו גם להשיג כ-111,000 חתימות שתמכו במטרה שלנו".

שחיינית העבר, שלומית ניר-טור, הביעה אכזבה מההחלטה הסופית של הוועד האולימפי, שלא לקיים דקת דומיה: "זה מאוד מפריע לי, כי אני פעילה בזה המון שנים וחבל לי שהוועד האולימפי הבינלאומי מתעלם ועצוב שהם ממשיכים להתעלם. אני קטנת אמונה שאפשר להמשיך באותו המאבק, לונדון הייתה לדעתי ההזדמנות האחרונה".

האמריקאים עלו על קברי הי"א בקרית שאול וב-6 באוגוסט יהיו אורחי הוועד האולימפי בישראל בטקס הרשמי לזכר הי"א בלונדון בהשתתפות כאלף אורחים.

  • מינכן 1972

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully