יורו 2012: מחזור הסיום- כל האפשרויות

כמעט כל הנבחרות מגיעות למחזור ההכרעה עם סיכוי לעלות לרבע הגמר. מה כל אחת מהן צריכה שיקרה? כל התשובות בפנים

  • יורו 2012
מערכת וואלה! ספורט

מלבד אירלנד, שהודחה באופן סופי בבית ג' ושבדיה, שנפרדה מבית ד', כל שאר הנבחרות ביורו נותרו עם סיכוי להעפיל לרבע הגמר והגורלות יחרצו בתום המחזור השלישי של שלב הבתים, שייצא לדרך מחר (שבת). מכיוון שהאפשרויות רבות מאוד וכדי שתוכלו לדעת מה אומר כל שער באחד משני המשחקים שיתקיימו במקביל (21:45) בכל ערב, הנה כל האפשרויות למחזור השלישי:

עוד בוואלה! News

טעמנו את היינות הישראלים האלה ומצאנו אחלה תמורה לכסף

לכתבה המלאה
האם שניהם יכולים להגיע לרבע הגמר? צ'אבי ואנדראה פירלו (צילום: רויטרס)

בית א' (רוסיה – יוון, פולין – צ'כיה)

רוסיה- 4 נק', יחס שערים 2:5
צ'כיה -3 נק', 5:3
פולין- 2 נק', 2:2
יוון- 1 נק', 3:2

אם צ'כיה מנצחת את פולין, היא עולה. יחד איתה תעלה רוסיה (ראשונה עם ניצחון, שנייה עם תיקו) או יוון, אם תנצח את רוסיה. במקרה של תיקו בין צ'כיה לפולין, נקודה תספיק לרוסיה כדי לסיים במקום הראשון בבית. צ'כיה תעלה מהמקום השני אם תצבור נקודה, אלא אם כן יוון תנצח. במקרה של ניצחון יווני על רוסיה בהפרש של שער אחד, רוסיה ראשונה. הפרש של שני שערים- יוון ראשונה ורוסיה רק שנייה.

אם פולין מנצחת את צ'כיה, היא עולה. מי שתצטרף אליה במקרה של תיקו ומעלה תהיה רוסיה, שתעלה מהמקום הראשון, אלא אם הפולנים ינצחו בארבעה שערים את צ'כיה או ינצחו בשלושה, אבל יכבשו ארבעה שערים יותר מרוסיה (למשל, 1:4 ו-0:0). במקרה של שוויון מושלם בין רוסיה לפולין, דירוג אופ"א קובע ושם רוסיה תשיעית ופולין 23. במקרה של ניצחון פולני על צ'כיה ויווני על רוסיה, פולין ויוון עולות בסדר הזה.

המארחת לא רוצה ללכת הביתה. בלאשצ'יקובסקי (צילום: רויטרס)

בית ב' (גרמניה – דנמרק, פורטוגל – הולנד)

גרמניה- 6 נק', 1:3
פורטוגל- 3 נק', 3:3
דנמרק- 3 נק', 3:3
הולנד- 0 נק', 3:1

שני בתים משולשים יכולים להיווצר בבית הזה. אם פורטוגל תנצח את הולנד ודנמרק את גרמניה, שלוש הראשונות יסיימו עם שש נקודות. ניצחון של דנמרק בהפרש של שער בודד, יעלה את פורטוגל מהמקום הראשון ואת הדנים מהשני, אלא אם כן התוצאה תהיה 2:3 ומעלה לדנמרק (עם ניצחון בשער בודד), ואז הם ראשונים וגרמניה שנייה בזכות שערים בטבלה הפנימית (הניצחון של גרמניה על פורטוגל ישבור ביניהן את השוויון). ניצחון בשני שערים של הדנים והם ראשונים ופורטוגל שנייה. במקרה של ניצחון פורטוגלי או תיקו בין פורטוגל להולנד, נקודה תספיק לגרמניה להיות ראשונה ופורטוגל תסיים שנייה. אם דנמרק תנצח את גרמניה והמשחק השני יסתיים בתיקו, הדנים ראשונים, גרמניה שנייה.

הסיכוי היחידי של הולנד הוא ניצחון על פורטוגל בתוספת ניצחון של גרמניה. במקרה כזה, תיווצר טבלה פנימית של פורטוגל, דנמרק והולנד, כל אחת עם שלוש נקודות ואז ניצחון בשני שערים יספיק להולנד למקום שני אחרי גרמניה, אבל ניצחון בהפרש של שער אחד, יעלה דווקא את פורטוגל כסגנית. במקרה של ניצחון הולנדי, דנמרק תעלה ראשונה וגרמניה שנייה אם הדנים ינצחו, או להיפך אם המשחק הזה ייגמר בתיקו.

עוד נשאר להם סיכוי, אבל הולנד לא תלויה בעצמה. סניידר (צילום: אימג’בנק – GettyImages)

בית ג' (ספרד – קרואטיה, איטליה – אירלנד)

ספרד- 4 נק', 1:5
קרואטיה- 4 נק', 2:4
איטליה- 2 נק', 2:2
אירלנד- 0 נק', 7:1

יכולה להיווצר טבלה משולשת במקרה של תיקו בין ספרד לקרואטיה וניצחון איטלקי על אירלנד. 2:2 יעלה את ספרד ראשונה וקרואטיה שנייה. 0:0, איטליה ראשונה וספרד שנייה בזכות הפרש שערים. 1:1 יצור טבלה פנימית מושלמת בין הנבחרות ואז הכל תלוי בתוצאה של איטליה מול אירלנד. הפרש שער אחד או ניצחון 0:2 לא מספיק לאיטליה ואז ספרד ראשונה וקרואטיה שנייה. ניצחון בחמישה שערים או בארבעה, עם 1:5 ומעלה- איטליה ראשונה, ספרד שנייה. ניצחון 1:3 של איטליה על אירלנד ו-1:1 בין קרואטיה לספרד, יגרום לשוויון מוחלט בין איטליה לקרואטיה ואז האיטלקים עולים בזכות דירוג אופ"א (איטליה 4, קרואטיה 6). ניצחון 0:4 של איטליה בתוספת 1:1, יצור שוויון בין איטליה לספרד, שתעלה ראשונה בזכות אותו דירוג אופ"א, בו היא מוליכה. איטליה תעלה במקרה כזה מהמקום השני.

אפשרויות נוספות- ניצחון קרואטי והם ראשונים, איטליה תעלה שנייה אם תנצח ואם היא לא, ספרד שנייה. תיקו בין ספרד לקרואטיה או ניצחון ספרדי בתוספת תיקו ומעלה של אירלנד, ספרד ראשונה, קרואטיה שנייה. אם ספרד ואיטליה ינצחו, הן יעלו בסדר הזה.

קרואטיה תסגור על 2:2 עם ספרד? מנדז'וקיץ' (צילום: רויטרס)

בית ד' (אוקראינה - אנגליה, צרפת - שבדיה)

צרפת- 4 נק', 1:3
אנגליה- 4 נק', 3:4
אוקראינה- 3 נק', 3:2
שבדיה- 0 נק', 5:3

המצב בבית הזה לא מסובך יותר מדי. שבדיה בחוץ והיא תוכל רק להפריע לצרפת. ניצחון אנגלי או תיקו, יעלה את אנגליה ואת צרפת, בלי קשר לתוצאה של הצרפתים, אלא אם הטריקולור יפסידו בשלושה שערים או שאוקראינה תכבוש שניים יותר מהם בתיקו שלה (למשל, 3:0 ו-2:2). אם אנגליה מנצחת וצרפת לא, היא ראשונה. אם שתיהן מנצחות, התוצאות יקבעו, כאשר כרגע לאנגליה יש יותר כיבושים, אבל יחס השערים של צרפת הוא 2+ ושל אנגליה רק 1+ וזה הפרמטר שמקבל עדיפות. תיקו אנגלי וניצחון שבדי- אנגליה ראשונה, צרפת שנייה. תיקו אנגלי ונקודה ומעלה של צרפת והסדר בין השתיים יתהפך.

הצ'אנס האחרון של אוקראינה לשרוד הוא ניצחון על אנגליה. במקרה כזה, אם צרפת לא תנצח, אוקראינה תהיה ראשונה וצרפת שנייה. אם צרפת תשיג שלוש נקודות, היא ראשונה והאוקראינים רק במקום השני.

לא הכל אבוד. שבצ'נקו (צילום: AP)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully