ההתאחדות: קבוצות במשבר יכולות לדרוש ההקצבה

בקבוצות ממשיכים לדווח על קשיים כלכליים בהתאחדות, שם מבקשים להתאזר בסבלנות. הופסקה ההתקשרות עם רוני רימון

איציק יצחקי
31/05/2012

בהתאחדות לכדורגל טענו אתמול (רביעי) כי קבוצות מליגת העל שמצבן הכלכלי לא מאפשר להן להתקיים ללא התמיכה שלה, יוכלו לדרוש את כספן כעת, זאת בעקבות הטענות כי ההקצבה החודשית הקבועה לא נכנסה לחשבונות הבנק שלהן. יחד עם זאת, בהתאחדות דאגו להבהיר כי הכסף יועבר בקרוב מאוד לכל הקבוצות. מצד ראשי הקבוצות, מנגד, הגיעו אתמול עדויות נוספות של קבוצות שטוענות כי לא שולמו להן ההקצבות ובנוסף מענקים נוספים מההתאחדות. "לפי דיווחים שקיבלנו, ההתאחדות הרוויחה 250 אלף שקל מההופעה של מדונה. סכום לא רע בכלל", עקץ בכיר באחת הקבוצות.

תזכורת: נציגי קבוצות מליגת העל סיפרו לוואלה! ספורט כי במהלך החודש האחרון לא נכנסה לחשבון הבנק הקצבה בסך 400 אלף שקל לחודש (משקפת ערך ריאלי של 4.8 מיליון שקל לשנה), שהוא למעשה המענק הקבוע אותו מעבירה ההתאחדות לכל הקבוצות מליגת העל ואינו כולל בתוכו מענקים חד פעמיים. בחלק מהקבוצות טענו כי קיבלו חלק קטן מאוד מהסכום, כשלדבריהם בהתאחדות דיווחו להם על קשיים בתזרים המזומנים.

בהתאחדות סירבו אתמול לאשר האם מדובר בבעיה שתיפתר בקרוב או בבעיה כלכלית מורכבת יותר. יחד עם זאת, לאחרונה נודע כי בהתאחדות החליטו להפסיק את ההתקשרות עם היועץ האסטרטגי רוני רימון, ולוותר על שירותים נוספים שהוגדרו כ"מותרות", במהלך הנסיעה של הנבחרת למשחקים בצ'כיה וגרמניה. גם במסגרת השירותים שהיא מעניקה שוקלת ההתאחדות לקצץ ולאחרונה היא מפעילה יותר שיקול דעת בנוגע להוצאות השוטפות שלה.

בנושא אחר: כפי שפרסמנו שלשום, מסתמנת החלטה כי המאמן אלי אוחנה ימשיך לקדנציה נוספת בהתאחדות. גורם בכיר בהתאחדות אמר אתמול: "ההחלטה להאריך את חוזהו של אוחנה לא קשורה לתוצאה כזאת או אחרת. גם אחרי התבוסה לגרמניה בדצמבר 2010 אנשים הרימו גבה, ועובדה שהוא המשיך בהתאחדות. התפקיד של נבחרת הנוער הוא לייצר שחקנים טובים יותר ובכל מקרה, זה לא מצדיק תבוסה משפילה כזאת. אין לי ספק שאוחנה יקבל עוד הזדמנות".

כדורגל ישראלי בוואלה! ספורט

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully