וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פרוספר אזגי: "תסביר לשחקן מה קרה לכושים כמוהו. תגיד לו כושים כמוהו"

17.5.2012 / 11:30

קללות, איומים, צלילי מכות, כלים מתנפצים והתבטאויות גזעניות קשות. קלטת הפגישה של בעלי הפועל אשקלון פרוספר אזגי ומנהל הקבוצה צ'יקו מגיה עם הסוכן שרון חלבי הגיעה לידי וואלה! ספורט. ביום שני הם הכחישו שתקפו והכו אותו, אחרי שתאזינו תוכלו לשפוט

אדריאן הרבשטיין

ביום שני האחרון פורסם בוואלה! ספורט כי סוכן השחקנים שרון חלבי טוען כי בעלי הפועל אשקלון פרוספר אזגי ומנהל הקבוצה צ'יקו מגיה תקפו אותו והכו אותו באגרופים במהלך פגישה בנוגע לחלוץ אוסיי מאולי. חלבי, סוכנו של החלוץ, הגיע בסיום אותה פגישה לבית החולים והגיש תלונה במשטרה. אזגי אמר אז בתגובה: "אין לי מושג על מה אתה מדבר. לא נפגשתי עם אף אחד". גם מגיה הכחיש את הטענות.

לטענתו של חלבי, בפגישה שנערכה בביתו של אזגי עלה נושא עתידו של מאוולי, מלך השערים בלאומית, כשמלבד השניים, נכחו גם השחקן, איש העסקים אהרון ריינמן ובנו עו"ד אבישי ריינמן. בשלב מסוים בשיחה, טען חלבי, שיגר מגיה שני אגרופים למצחו ולעורפו, בזמן שמאוולי מנסה למנוע ממגיה להמשיך ולתקוף אותו. בשלב הזה מאוולי וחלבי היו בדרכם לעזוב את הווילה, אבל עוד לפני כן אזגי שיגר, לטענת חלבי, שני אגרופים משלו לעבר עורפו. חלבי ההמום עזב במהירות את המקום יחד עם מאוולי, ולאחר מכן פנה לקבל טיפול רפואי, כשהוא סובל ממכות יבשות ומכאבי ראש.

בנוסף להכחשות של אזגי ומגיה, ביום פרסום הידיעה אהרון ריינמן הכחיש גם הוא את הסיפור: "אין לי מושג על מה אתה מדבר. לא נפגשתי עם אף אחד", ואת תגובתו של אבישי ריינמן לא ניתן היה להשיג עד דבר הפרסום הראשוני.

כעת, קלטת השיחה המלאה מאותו מקרה הגיעה לידי וואלה! ספורט.

כאמור, הפגישה נערכה כדי לדון בעתידו של החלוץ המצטיין של הליגה הלאומית אוסיי מאולי, שסיים את העונה האחרונה כסגן מלך השערים. במהלך התיעוד נשמע אזגי משתלח בצורה משולחת רסן בחלבי ובשחקן עצמו עם אמירות גזעניות, קללות ונאצות. ברגע השיא של השיחה מתפתח עימות כאשר מגיה נשמע מאבד את העשתונות ומכה את חלבי באגרופיו, כך על פי עדותו של חלבי במשטרה. יצוין כי פרוספר אזגי הוא חבר הנהלת ההתאחדות לכדורגל לפי הרישומים באתר הרשמי, ובנוסף בחודש דצמבר האחרון הוא הורחק מהמגרשים לחצי שנה בעקבות נאום הצ'יוואוות.

כבר בפתח השיחה מבקש אזגי מחלבי: "אני רוצה שתסביר לשחקן מה קרה לאנשים מגאנה, לכושים כמוהו. תגיד לו כושים כמוהו. תסביר לו בדרך שלך. אתה תסביר לו מה קרה לאנשים שבאו מגאנה, הייתה לנו שיחה על זה בתחילת העונה. מה קרה לשחקנים גדולים שהגיעו לארץ והתחילו להתערבב עם הגנאים. אמת או לא? אמרתי לו שיתרכז בעצמו, שלא יתערבב, למה יתערבב, הוא יישאר בדיוק כמוהו, במדינת ישראל".

אם לא די בכך, כאשר חלבי מזכיר לאזגי כי הדברים כבר נאמרו לשחקן בתל אביב, הבעלים לא מניח, ומתחיל בהתקפה: "עכשיו אנחנו באשקלון, הוא שכח, הוא פקק. זו מדינה אחרת. הוא פקק. הוא מחלקה פסיכיאטרית ומי שעשה אותו זה אתה. אני אגיע אליך, תיכף לאט לאט. אני רוצה להבהיר לכולכם שאתם תלויים בי".

לאחר כמה דקות, מתחיל מאולי לדבר. אזגי מתעצבן ואומר לחלבי: "שלא יזיין את המוח עכשיו. תגיד לו עכשיו שלא ידבר בכלל. אני לא רוצה לשמוע אותו בכלל. הוא ידבר הרבה, אני אזרוק אותו מפה. תתרגם לו ושלא יענה בכלל. שיענה לכושלאמא שלו. ידבר הרבה, הוא יקבל עם המאבוטה בראש. יותר מדי דרישות יש לו, לא קרע זוג נעליים. שלא ישכח שכשהוא בא לארץ הוא חיפש קבוצה, וקלטנו אותו. את הבמה הוא קיבל באשקלון".

הוויכוח קפץ מדרגה כאשר חלבי התעצבן, והעיר כי "אני גם יש לי את הקריזות שלי". בשלב הזה, נשמע בקלטת, מגיה מתנפל ואומר: "שב בשקט. אתה מצייר את זה כאילו אנחנו באים לך לראש. קריזות? איזה קריזות יש לך? בוא נראה את הקריזה שלך, מה אתה רוצה להכניס אותי לתסביך? אתה מאיים עליי?". חלבי משיב: "אני לא מאיים עליך", אבל תוך שניות נשמע בהקלטה כי מתפתח עימות אלים, שלדבריו של חלבי מסתיים בשני אגרופים מצידם של אזגי ומגיה, כאשר בהקלטה נשמע חלבי כאשר הוא מנסה להתגונן מפני ההתקפה. קולות של כלים מתנפצים ברקע. הבעלים של אשקלון מסיים עם איום ברור בהקלטה: "אם אתה תתקרב לשחקן, אני אגמור אותך אישית. אני אזיין אותך".

אזגי: "אני לא יודע על איזו פגישה אתה מדבר"

פרוספר אזגי הגיב היום (חמישי) שוב בעניין הקלטת: "אתה מטריד אותי, אני לא יודע על מה אתה מדבר. אם יש תלונה במשטרה או אמורה להיות תלונה במשטרה, היא תיבדק. שאני אגרום נזק לחקירה שנמצאת? אני לא יודע על איזו פגישה אתה מדבר, דיברתי עם הבן אדם עשרות פעמים. אל תתקשר אליי יותר".

צ'יקו מגיה: "כל מה ששרון חלבי עשה לפני הפגישה, במהלכה ואחריה זה בושה וחרפה. משפחת ריינמן הביאה את מאולי לארץ ומייצגת אותו, ומחודש ינואר גם הוא החתים אותו אצלו. מאז ועד סוף העונה כל הזמן הם מתווכחים מי מייצג אותו. פרוספר הזמין אותם לבית שלו כדי שניישב את הסיכסוך ביניהם ונוכל להתקדם עם השחקן. היו ויכוחים וצעקות כי לא היו הסכמות אך אלימות הייתה רק מהצד של שרון חלבי אל עבר האבא אהרון ריינמן. חלבי העליב אותו, החל ויכוח ובסופו של ויכוח הוא נתן לו מאפרה או חפץ אחר שהיה על השולחן לתוך הראש ופצע אותו. פרוספר לא היה מוכן לזה אז הוא תפס אותו וסילק אותו מהבית שלו. אני מתכוון לתבוע את שרון חלבי על הפרסום השקרי והפגיעה בשמי הטוב".

שרון חלבי מסר בתגובה: "הדברים שנשמעים בהקלטה מדברים בעד עצמם. ארבעה אנשים, ביניהם עורך דין, הכפישו את שמי לחינם כשאמרו שתקפתי את אהרון ריינמן, אביו של אבישי ושלחו תמונה שלו עם פגיעה בראש לכלי התקשורת בטענה שאני גרמתי לכך. אני שוקל את המשך צעדי המשפטיים בנושא. לא יעלה על הדעת שפגישה בנוגע לעתידו של שחקן תגיע לאלימות, קללות וגידופים מהסוג הזה. טוב יהיה אם ראשי ההתאחדות יגנו את ההתנהגות הזו של מי שנחשב לחבר הנהלת ההתאחדות לכדורגל, ואני מקווה שהמשטרה תמצה את הדין עם האשמים".

מההתאחדות לכדורגל נמסר בתגובה: "על פניו הדברים חמורים, העניין הועבר לבדיקה ולטיפול על ידי המחלקת המשפטית של ההתאחדות לכדורגל". גורם בהתאחדות לכדורגל הגיב לדברים ואמר: "אני פשוט בשוק ממה ששמעתי. הקלטת הזאת עוררה בי תחושה של פחד, שאסור לעשות עסקים עם אנשים כאלה. אני בטוח שהגורמים הרלוונטיים בהתאחדות יטפלו בתיק הזה. אם כך נראית או נשמעת פגישה בין סוכן לבעלים, אני יכול להבין למה סוכנים מספרים לפעמים שהם מוותרים על הכסף. אין ספק, יש כאן אנשים שחייבים לשלם מחיר למען יראו וייראו".

מארגון השחקנים נמסר בתגובה: "ברגע שהוגשה תלונה במשטרה, ידינו כבולות ואיננו אחראים למקרה. אנחנו סומכים על המשטרה שתטפל בנושא. לגבי השחקן עצמו, לפי הידוע לנו השחקן קיבל את כל הכסף המגיע לו ועזב את הארץ. לא נאמר לנו אחרת".


* אופיר סער, רענן ברנובסקי ואיציק יצחקי סייעו בהכנת הכתבה.

לידיעה הראשונית: הוגשה תלונה במשטרה נגד פרוספר אזגי

מי שהספיק לשכוח, בדיוק לפני שנה אהורלו טען שאזגי תקף אותו, פרוספר אישר זאת

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully