מסתמן: הקינגס נשארים בסקרמנטו

ראש עיריית סקרמנטו, קווין ג'ונסון, צפוי להודיע על תכנית להקמת מתחם חדש עבור קבוצתו לשעבר של עמרי כספי

מערכת וואלה! ספורט

האם מסתיים סוף לסאגת שאלת הישארות הקינגס בסקרמנטו? למרות שלעיר יש זמן עד למרץ הקרוב בשביל להציע את התוכניות לליגה, קווין ג'ונסון, ראש עיריית סקרמנטו, אמור להכריז על תכנית להקמת קומפלקס חדש כבר בחמישי הקרוב, במסגרת נאום מתוכנן לרגל הצהרה על האופציות הקיימות להשארת הקבוצה בעיר.

"עשינו את חלקנו עם מומחים שבחנו את הנושא", אמר שחקן ה-NBA לשעבר ג'ונסון, "אנו מקווים שיהיה לנו מודל פיננסי ודרך ברורה עד לסוף השנה ולא למרוח את זה עד לדד ליין של מרץ 2012". לפי ההערכות של ג'ונסון, בניית המתחם צפוייה לעלות 350-400 מיליון דולר ואמורה להסתיים ב-2015 לכל המאוחר. התכנון הוא שהמתחם יהיה בבעלות העיר כשהקינגס יהיו הדיירים הקבועים בו.

"היינו בתקשורת קבועה עם נציגי הוועדה המיוחדת של ראש העיר ג'ונסון וקיבלנו את כל המידע שביקשנו. אנו יודעים מה יכוסה בדו"ח הוועדה בשמיני לספטמבר ואנו מצפים לראותו" נמסר מהקבוצה, בבעלות האחים ג'ו, ג'ורג' וגאווין מאלוף, בהודעה ל-"USA TODAY".

הקינגס, שבמאי האחרון היו על סף מעבר לאנהיים אך נשארו בבירת קליפורניה לאחר שג'ונסון התעקש על השארת הקבוצה באמצעות בניית אולם חדש (ועשרה מיליון דולר), מנסים כבר כמה שנים להשיג אולם חדש, אך עד כה ללא הצלחה. ב-2006 דחו תושבי המחוז הצעה להעלאת מס בכדי לגייס 1.2 מיליארד דולר, אשר היו אמורים בחלקם לממן את בניית האיצטדיון שיחליף את ה"ארקו ארינה" המיושן. בקליפורניה, יש לציין, כל העלאת מס יכולה ליפול בהצבעה של תושבי המדינה ומצריכה אישור של שני שליש מהקולות.

"המטרה היא למנוע מארגוני ספורט להתפתח על חשבון משלם המיסים", אמר אחד מחברי הוועדה של ג'ונסון, "אתה מבקש מהציבור לשלם מיסים מכספם בכדי לממן מגזר פרטי שבדרך כלל בבעלות אדם מאוד עשיר. כל אמצעי המימון שזיהינו בוועדה לא יחייבו הצבעה של הציבור".

אזור ה-NBA בוואלה! ספורט

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully