פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

    שחיה: תוצאות טובות לנמרוד שפירא בקרואטיה

    השחיין בלט בזאגרב, וקבע תוצאות הטובות מהקריטריון לאליפות העולם. הבעיה: הוא עשה זאת לאחר סיום ההרשמה

    השחיין נמרוד שפירא בר-אור בלט בתחרות שנערכה במהלך סוף השבוע הנוכחי בזאגרב שבקרואטיה, והצליח לקבוע תוצאות מצוינות הטובות מהקריטריון להשתתפות באליפות העולם שתתקיים החודש בשנחאי.

    במשחה 200 מטרים חופשי קבע השיאן הישראלי תוצאה של 1:51.66 דקה במוקדמות, והעפיל מהמקום הראשון לגמר. בהצגת הערב, פתח שפירא בר-אור מבערים וניצח בזמן טוב של 1:48.48 דקה, טוב יותר מקריטריון A של ההתאחדות הבינלאומית לאליפות העולם בשנחאי העומד על 1:48.72 דקה. תוצאתו של השחיין היא התוצאה הטובה ביותר שנקבעה השנה בקרב הישראלים, ומדרגת אותו במקום ה-33 בעולם עד כה. התוצאה מהווה גם שיא תחרות.

    במוקדמות משחה 200 גב העפיל שפירא-בר אור ראשון לגמר בתוצאה של 2:01.74 דקות. במשחה הגמר שנערך בערב הצליח השחיין לרדת מגבול 2 הדקות ולקבוע שיא אישי נהדר של 1:59.99 דקה, המהווה את התוצאה המהירה ביותר שנקבעה על ידי שחיין ישראלי השנה ולנצח גם משחה זה. בסוף משחה מוקדמות הבוקר, קבע השחיין 24.03 שניות במשחה 50 חופשי וסיים במקום התשיעי, אולם ככל הנראה העדיף להתרכז במשחים המרכזיים ולכן נמחק ממשחה הגמר.

    בעקבות פניית מנהל היחידה לספורט הישגי, יפנה איגוד השחייה להתאחדות הבינלאומית ויבדוק האם ניתן להכיר בהישגיו של השחיין לאליפות העולם, על-אף שההרשמה הסתיימה ביום שישי. ההישגים נקבעו לאחר סגירת ההרשמה, ולא ניתן לרשום שחיינים נוספים לאליפות העולם.

    טל לוין וענת ליסמן סיימו במקום ה-12 בגמר הדואט באליפות אירופה לנערות בשחייה אומנותית . הצמד צבר 72.680 נק' .