פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
      הגדרת צליל התרעה

      נושאים חמים

        ווימבלדון: רפאל נדאל העפיל לסיבוב השלישי

        המדורג 1 בעולם גבר על סוויטינג 3:6, 2:6, 4:6, גם מארי ורודיק בשלב הבא. ונוס וויליאמס, ויקטוריה אזרנקה ו-ורה זבונרבה עלו

        סיקור מיוחד - טורניר ווימבלדון 2011

        אחרי יומיים מרתקים של טניס, התקיים היום (רביעי) יום המשחקים השלישי בטורניר ווימבלדון, כאשר המשחקים החלו באיחור בשל הגשם שירד ודחה את פתיחת הסיבוב השני. במוקד המשחקים עמד כמובן רפאל נדאל, שלא התקשה יותר מדי גם הפעם, וגבר על ריאן סוויטינג האמריקאי 3:6, 2:6, 4:6. אנדי רודיק שיחק בסך הכל 24 שעות לאחר ניצחונו בסיבוב השני, אך הוכיח כי הגיע ממוקד, כשגבר על ויקטור האנסקו 4:6, 3:6, 4:6. התקווה הגדולה של הבריטים לתואר, אנדי מארי, העפיל גם הוא לסיבוב השלישי, אחרי שניצח את טוביאס קאמקה הגרמני (83 בעולם) 3:6, 3:6, 5:7.

        אצל הנשים היה כרגיל מעניין לראות את ונוס וויליאמס. האמריקנית, שהניפה חמש פעמים את התואר האנגלי, התקשתה מאוד, אך הצליחה לנצח 7:6 (6), 3:6, 6:8 את קימיקו דאטה-קרום מיפן. ורה זבונרבה, שמדורגת שלישית בעולם והספיקה לאבד מערכה מול אליסון ריסק, לא התקשתה במיוחד מול בת ארצה, אלנה וסנינה, וניצחה אותה 1:6, 6:7 (5).

        צופים בטורניר ווימבלדון בגשם (רויטרס)
        הגשם שוב מנצח את ווימבלדון (צילום: רויטרס)

        גברים

        המדורג ראשון בעולם, רפאל נדאל המשיך במסע שלו במטרה להגן על התואר שלו מהשנה שעברה. לאחר שעבר בקלות את הסיבוב הראשון, המשיך הספרדי בדרכו אל השלב הבא, לאחר שגבר על ריאן סוויטינג האמריקאי (69 בעולם) 3:6, 2:6, 4:6. המדורג 1 פתח חזק את המשחק, השיג שבירה מוקדמת, ולקח את המערכה בקלות. האמריקאי לא הצליח להוות יריב שקול גם במערכה השניה, שהסתיימה במהירות בתוצאה 2:6, ורק במערכה השלישית הצליח סוויטינג להקשות מעט על נדאל, אך גם זה לא הספיק, הספרדי שמר על ההגשות והשלים ניצחון בדרך לסיבוב השלישי, שם יפגוש את ז'יל מולר מלוקסמבורג, שעלה בזכות פרישתו של מילוש ראוניץ' הקנדי.

        התקווה הגדולה של הבריטים, הלא הוא אנדי מארי, העפיל גם הוא לשלב הבא אחרי ניצחון בשלוש מערכות על טוביאס קאמקה הגרמני. מארי ניצח את שתי המערכות הראשונות בתוצאה 3:6, 3:6 ללא קשיים מיוחדים, אך הגרמני חזר למשחק במערכה השלישית, ולא היה רחוק לנצחה. במצב של 5:5 הצליח מארי לשבור את ההגשות של יריבו, ומשם שייט אל הניצחון. בשלב הבא יפגוש הבריטי את איבן ליוביצ'יץ', שניצח 4:6, 4:6, 2:6 את סרגיי סטחובסקי.

        תומאס ברדיך, שהחמיץ הזדמנות לזכות בתואר גרנד סלאם ראשון בקריירה בדיוק לפני שנה והפסיד בגמר לנדאל, ינסה לעשות את כל הדרך עד הסוף פעם נוספת ואחרי הטיול שחווה מול פיליפו וולאנדרי האיטלקי בסיבוב הקודם, מולו איבד חמישה משחקונים בלבד, הצליח להמשיך לנצח בקלות עם 1:6, 4:6, 2:6 על ז'וליאן בנטו הצרפתי (77), יריב קשה הרבה יותר, שבשנה שעברה הגיע לשמינית הגמר.

        אנדי רודיק (8) שמעט דעך השנה והידרדר בדירוג, המשיך לאותת שהוא חוזר לעצמו, כשהערב הציג טניס טוב וניצח את ויקטור האנסקו הרומני 4:6, 3:6, 4:6. בסיבוב הבא יפגוש האמריקאי את פליסיאנו לופז, שגבר ב-4 מערכות על ריינר שוטלר הגרמני.

        משחקים נוספים:

        גאל מונפיס (צרפת, 9) - גרגה ז'מיליה (סלובניה) 6:4, 3:6, 3:6, 6:7 (7)
        מרדי פיש (ארצות הברית, 10) - דניס איטסומין (אוזבקיסטן) 6:7 (6), 4:6, 4:6
        רישאר גאסקה (צרפת, 17) - איגור קוניצין (רוסיה) 1:6, 4:6, 4:6
        רובין האסה (הולנד) - פרננדו ורדאסקו (ספרד, 21) 3:6, 4:6, 6:4, 2:6
        חואן מרטין דל פוטרו (ארגנטינה, 24) - אולבייה רוחוס (בלגיה) 7:6 (7), המשחק הופסק בשל החושך.
        אלכס בוגומולוב (ארצות הברית) - חואן איגנסיו צ'לה (ארגנטינה, 25) 0:6, 3:6, 4:6
        לוקאש קובוט (פולין) - איבו קרלוביץ' (קרואטיה) 6:7 (2), 3:6, 3:6
        פליסיאנו לופז (ספרד) - ריינר שוטלר (גרמניה) 6:7 (3), 7:6 (3), 2:6, 2:6
        סימונה בוללי (איטליה) - סטניסלאס ואווינקה (שוויץ, 14) 6:7 (5), 3:6, 6:7 (4)

        נשים

        ונוס וויליאמס אמנם הודחה בשלב מוקדם ממה שציפתה בטורניר איסטבורן, אבל לפחות עד כה נראה שהיא בדרך הנכונה לשלבים הגבוהים בווימבלדון. וויליאמס, שמנסה לחזור לפעילות בהדרגה, לא הייתה יכולה לחלום על פתיחה קלה יותר ממה שחוותה ביום המשחקים הראשון אחרי שניצחה 3:6, 1:6 את אקגול אמנמוראדובה מאוזבקיסטן. האמריקאית, ששובצה למקם ה-23 בווימבלדון, התקשתה מאוד מול קימיקה דאטה-קרום בת ה-40 מיפן. וויליאמס הפסידה במערכה הראשונה 7:6 (6), לאחר שהצליחה לחזור כבר מפיגור 5:2 במשחקונים. שתי המערכות הבאות גם היו צמודות, אך ונוס הצליחה לנצח 3:6, 6:8 ולעלות לסיבוב השלישי.

        גם לורה זבונרבה יש לא מעט ציפיות מהשבועיים הללו. הטניסאית ששובצה למקום השני בעקבות היעדרותה של קים קלייסטרס, איבדה מערכה ביום המשחקים הראשון, אבל היום היא כבר עשתה את העבודה בצורה הרבה יותר משכנעת כשניצחה את בת ארצה אלנה וסנינה (36) 1:6, 6:7 (5). ויקטוריה אזרנקה, שהשלימה את משחקה ביום שלישי ונמצאת בכושר פנטסטי, ניצחה בקלות 0:6, 3:6 את איבטה בנסובה הצ'כית.

        במוקד המשחקים נמצאת גם פרנצ'סקה סקיאבונה, שמקווה להשיג גמר גרנד סלאם נוסף אחרי שעשתה את כל הדרך הארוכה בפריס, ובסופו של דבר הפסידה לנה לי. האיטלקיה הייתה אמורה לפגוש את ברברה זחאלובה סטריקובה מצ'כיה (55), אך המפגש נדחה למחר. פטרה קביטובה המתקדמת ניצחה בקלות 2:6, 1:6 את אן קוטבונג הבריטית (111).

        משחקים נוספים:

        אנדראה פטקוביץ' (גרמניה, 11) - סטפאני דובויס (קנדה) 3:6, 6:4, 2:6
        אגניישקה רדוואנסקה (פולין, 13) - אולגה גובורצובה (בלארוס) 0:6, 0:3, גובורצובה פרשה.
        יוליה גרגס (גרמניה, 16) - אנאבל מדינה גריגאס (ספרד) 3:6, 0:6
        פלביה פנטה (איטליה, 21) - אירינה-קמליה בגו (רומניה) 6:7 (3), 6:4, 2:6
        דומיניקה סיבולקובה (סלובקיה, 24) - מירנה לוצ'יץ' (קרואטיה) 6:3, 3:6, 6:8
        דניאלה האנטוחובה (סלובקיה, 25) - מרינה אראקוביץ' (ניו זילנד) 3:6, 1:6
        ירמילה גאידוסובה (אוסטרליה, 27) - אלונה בונדרנקו (אוקראינה) 5:7, 3:6
        רוברטה וינצ'י (איטליה, 29) - רבקה מרינו (קנדה) 6:7 (3), 2:6
        מיזאקי דוי (יפן) - בת'אני מאטק סאנדס (ארצות הברית, 30) 4:6, 7:5, 5:7
        צבטאנה פירונקובה (בולגריה, 32) - פטרה מרטיץ' (קרואטיה) 1:6, 4:6
        מתילד יוהאנסון (צרפת) - הת'ר ווטסון (בריטניה) 6:2, 4:6, 4:6
        סאבין ליזיקי (גרמניה) - אנסטסיה סבאסטובה (לטביה) 1:6, 1:6
        קסאניה פרבאק (רוסיה) - פאולינה פרמנטייה (צרפת) 2:6, 6:1, 3:6
        אנדראה הלבאקובה (צ'כיה) - אנסטסיה רודיונובה (אוסטרליה) 1:6, 2:6
        ז'י ז'נג (סין) - זוזאנה אונדרסקובה (צ'כיה) 5:7, 0:6
        מריה חוזה מרטינז סאנצ'ז (ספרד) - מוניקה ניקולסקו (רומניה) 3:6, 0:6
        פטרה קטקובסקה (צ'כיה) - קריסטינה באריוס (גרמניה) 2:6, 7:5, 2:6
        יבגניה רודינה (רוסיה) - שאנל שיפרס (דרום אפריקה) 3:6, 5:7
        לורה רובסון (בריטניה) - אנג'ליק קרבר (גרמניה) 6:4, 6:7 (4), 3:6
        פולונה הרצוג (סלובניה) - יוהאנה לארסון (שבדיה) 7:6 (6), 3:6, 4:6