פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
      הגדרת צליל התרעה

      נושאים חמים

        רולאן גארוס: קירילנקו הדיחה את קוזנצובה בסיבוב השלישי

        האלופה מאשתקד נכנעה לבת ארצה אחרי קרב מתיש. נדאל דרס את סבאליוס בדרך לסיבוב השלישי, פדרר כבר בשמינית הגמר

        לאחר יומיים מעוטי טניס ורבי גשמים שעצרו את המשחקים ולא נתנו לפתח רצף סדיר של פעילות, היום השישי של טורניר הרולאן גארוס יצא היום (שישי) לדרך כשמשחקי הסיבוב השני בגברים ובנשים נמשכים וגם חלק ממשחקי הסיבוב השלישי נפתחו.

        רפאל נדאל פגש את הוראסיו סבאלוס הארגנטינאי בסיבוב השני למשחק הראשון באצטדיון פיליפ שארטייה, ולא התקשה לנצח, כשאחריו שייט גם רוג'ר פדרר לניצחון קליל על יוליאן רייסטה. אנדי מארי המשיך להתקשות אך גבר על מרכוס בגדאטיס, נובאק דג'וקוביץ' צלח בקלות רבה יותר את המפגש עם קיי ניקישורי היפני, והפתעה של היום נפלה כשפרננדו גונזאלס הודח על ידי אולכסאנדר דולגופולוב האוקראיני בסיבוב השני.

        בנשים סידרה לנו מריה קירילנקו את הפתעת היום כשהדיחה את האלופה סבטלנה קוזנצובה בסיבוב השלישי. ז'סטין הנין המשיכה את משחקה מהיום כשהמשיכה את משחקה מול קלרה זאקופולובה הצ'כית, וניצחה 3:6, 3:6. יריבתה הבאה תהיה מריה שראפובה, שחידשה גם היא את משחקה מול קירסטן פליפקנס בדרך לניצחון 3:6, 3:6. מריון ברטולי כבר מחכה לשחר פאר, שעלתה אתמול לסיבוב השלישי, אחרי ניצחון 5:7, 2:6 את אוליבייה סאנשז. סרינה וויליאמס עלתה לסיבוב השלישי לאחר ניצחון קל על יוליה גוארגס הגרמניה. ונוס וויליאמס פתחה גם היא את הסיבוב השלישי עם ניצחון על דומיניקה סיבולקובה,

        גברים: נדאל ופדרר, בלי להזיע

        רפאל נדאל, שלא התקשה במיוחד בסיבוב הראשון וניצח 2:6, 2:6, 2:6, אמנם קיבל היום משוכה גבוהה מעט יותר בדמות הוראסיו סבאליוס הארגנטינאי (44 בעולם), אלא שגם זה לא הצליח לעצור את הטורפדו הספרדי האדיר, שממשיך את עונת החימר המושלמת שלו. נדאל הכריח את יריבו ל-23 שגיאות בלתי מחויבות בדרך לניצחון קליל נוסף, 2:6, 2:6, 3:6, ועליה נוחה לשלב הבא.

        רוג'ר פדרר הגיב לתצוגה הדומיננטית של יריבו הגדול עם ניצחון קל משלו, כשגבר 4:6, 0:6, 4:6 על יוליאן רייסטה הגרמני, שמדורג במקום ה-165 בעולם. המדורג ראשון בעולם נכנס לאט למשחק ושבר לראשונה רק במצב של 4:4 במערכה הראשונה, אבל התחמם במהירות וניצח בשמונה משחקונים רצופים כדי לקחת את שתי המערכות הראשונות במהירות, כשהשנייה ארכה 18 דקות בלבד, בדרך למפגש מולבן ארצו סטאניסלס ואווינקה, שניצח את פאביו פוניני האיטלקי 3:6, 4:6, 1:6.

        אנדי מארי, שעבד קשה כדי לעבור את שני הסיבובים הראשונים, פתח היטב מול מרכוס בגדאטיס הקפריסאי, שמדורג 25 בטורניר, אך יצא מאיפוס במערכה השלישית לפני שהתעשת בזמן וניצח 2:6, 3:6, 6:0, 2:6. נובאק דג'וקוביץ' לא נתקל בקשיים מיוחדים מול קיי נישיקורי היפני, שהגיע מהמקום ה-246 בעולם אך לא הצליח לעצור את המדורג שלישי בטורניר, שניצח 1:6, 4:6, 4:6. פרננדו ורדאסקו, המדורג תשיעי בעולם, ניצח את פלורן סרה המקומי 2:6, 2:6, 6:0, 4:6 למרות קריסה מוחלטת במערכה השלישית.

        ג'ו ווילפריד צונגה המקומי שימח את הקהל הצרפתי שהתאכזב מהדחתו המוקדמת של גאל מונפיס, כשרשם ניצחון קשה 7:6, 6:7, 3:6, 4:6 על ההולנדי המוכשר תיימו דה באקר. פיינליסט השנה שעברה רובין סודרלינג השבדי לא ליקק דבש מול אלברט מונטנייס הספרדי, חובב מגרשי החימר, לפני שניצח 6:4, 5:7, 2:6, 4:6.

        משחקים נוספים:

        סיבוב שני:

        דויד פרר (9, ספרד) - שאבייר מאליס (בלגיה) 2:6, 2:6, 0:2 (מאליס פרש)
        אולכסנדר דולגופולוב ג'וניור - פרננדו גונזאלס (12, צ'ילה) 3:6, 4:6, 3:6
        איבן ליוביצ'יץ' (14, קרואטיה) - מארדי פיש (ארה"ב) 2:6, 7:6, 6:4, 2:6, 8:10
        חואן קרלוס פררו (16, ספרד) - פרה ריבה (ספרד) 6:7 (5), 7:6 (13), 2:6, 2:6
        ניקולאס אלמאגרו (19, ספרד) - סטיב דארסי (בלגיה) 3:6, 0:6, 5:7
        יורגן מלצר (22, אוסטריה) - ניקולאס מאהו (צרפת) 1:6, 7:3, 6:7, 4:6
        לייטון יואיט (28, אוסטרליה) - דניס איסטומין (אוזבקיסטן) 6:1, 3:6, 4:6, 2:6

        סיבוב שלישי:

        מארין סיליץ' (10, קרואטיה) - לאונרדו מאייר (ארגנטינה) 4:6, 6:3, 5:7, 7:6, 4:6
        מיכאיל יוז'ני (11, רוסיה) - ויקטור טרויצקי (סרביה) 6:2, 6:7, 2:6, 1:3 (הופסק)
        תומאס ברדיך (15, צ'כיה) - ג'ון איסנר (17, ארה"ב) 2:6, 2:6, 1:6
        פיליפ קולשרייבר (30, גרמניה) - אנדראס ספי (איטליה) 6:7, 3:6, 5:7

        נשים: האלופה כבר בחוץ

        מריה קירילנקו הזכירה הערב לעולם הטניס מה הפך אותה לאחת ההבטחות הגדולות של סבב הנשים לפני כמה שנים. הרוסיה בת ה-23, שרשמה באליפות אוסטרליה האחרונה את הישג השיא שלה בטורנירי גרנד סלאם עם הופעה ברבע הגמר, הדיחה את האלופה סבטלנה קוזנצובה במשחק שעשוי להעלות סוף סוף את הקריירה שלה על המסלול הנכון. קירילנקו, המדורגת 30 בטורניר, לא נבהלה מרוח הקרב המפורסמת של בת ארצה, שהגיעה לפאריס בכושר איום, ואחרי שהצילה שתי נקודות משחק במערכה השלישית נאלצה להיכנע וקירילנקו חגגה ניצחון ענק בתוצאה 3:6, 6:2, 4:6.

        המדורגת מספר 1 בעולם סרינה וויליאמס פתחה יום המשחקים במגרש סוזאן לנגלן מול ג'וליה גוארגס הגרמניה, המדורגת 77 בעולם וטיילה לניצחון 1:6, 1:6 תוך 55 דקות. אלופת 2002 תתמודד בסיבוב הבא עם אנסטסיה פבליוצ'נקובה, שניצחה את ג'יל קרייבאס האמריקאית. ז'סטין הנין, שזכתה לקבלת פנים חמה מהקהל הצרפתי שראה אותה מניפה את הגביע כבר ארבע פעמים בעבר, שיחקה באצטדיון פיליפ שארטייה מול קלרה זאקופאלובה הצ'כית.

        הנין לא התקשתה בהמשך המשחק נגד קלרה זאקופולובה הצ'כית. משחקה של הנין הופסק עקב הגשם כשהיא הייתה ביתרון 3:6, 2:3, והיא סיימה אותו עם ניצחון 3:6 גם במערכה השנייה. הנין, חביבת הקהל המקומי, מקווה להמשיך את המסע שלה אולי לעבר זכייה מרגשת מכל הארבע הקודמות. בסיבוב הבא היא תפגוש למשחק מסקרן במיוחד את מריה שראפובה, שהשלימה את משחקה מול קירסטן פליפקנס אחרי שהופסק כשהיא ביתרון 3:6, 2:2, וניצחה בו בקלות 3:6, 3:6.

        ונוס וויליאמס, שנמצאת בכושר מצוין לאחרונה על משטחי החימר, לא התרגשה גם מהמפגש מול הסלובקית המסוכנת דומיניקה סיבולקובה, וניצחה 3:6, 4:6. קרוליין ווז'ניאקי, השלישית בעולם, הסתפקה גם היא ביום עבודה קצר עם 3:6, 4:6 משלה על אלכסנדרה דולגרו הרומניה. פייבוריטית נוספת שהעפילה לשמינית הגמר היא אלנה דמנטייבה, שצלחה את המפגש עם אלכסנדרה ווז'ניאק הקנדית עם ניצחון קשה 7:6, 3:6, 4:6. סמנתה סטוסור, המדורגת 7 בטורניר, התגברה על פתיחה רעה בדרך לניצחון 6:4, 1:6, 0:6 על רוסאנה דה לוס ריוס הפרגוואית.

        משחקים נוספים:

        סיבוב שני:

        אגניישקה ראדוונסקה (8, פולין) - יארוסלבה שבדובה (קזאחסטן)
        יאנינה וויקמאייר (16, בלגיה) - סיביל באמר (אוסטריה) 6:7, 6:1, 5:7
        פרנצ'סקה סקיאבונה (17, איטליה) - סופי פרגוסון (אוסטריה)
        דניאלה האנטוחובה (23, סלובקיה) - אולגה גובורצובה (בלארוס) 5:7, 3:6
        אנסטסיה פיבוברובה (רוסיה) - ז'יי ז'נג (25, סין) 4:6, 3:6
        אנסטסיה פאבליוצ'נקובה (29, רוסיה) - ג'יל קרייבאס (ארה"ב) 4:6, 1:6

        סיבוב שלישי:

        פרנצ'סקה סקיאבונה (17, איטליה) - נה לי (11, סין) 2:6, 2:6
        פלאביה פנטה (14, איטליה) - פולונה הרצוג (סלובניה) 3:6, 0:6
        ארווני רזאי (15, צרפת) - נדיה פטרובה (19, רוסיה) 6:7, 6:4, 7:7 (הופסק)