דרישה לבדוק את מינוי גיא לוזון לצעירה

התנועה לאיכות השלטון פנתה למבקר המדינה לבדוק אם אין ניגוד עניינים במינוי הצפוי של אחיינו של יו"ר ההתאחדות לתפקיד

26/04/2010

התנועה לאיכות השלטון פנתה למבקר המדינה לבדוק באם אין ניגוד עניינים במינוי גיא לוזון למאמן הנבחרת האולימפית. התנועה ציינה כי "לאור הקרבה המשפחתית בין אבי לוזון, יו"ר ההתאחדות לכדורגל, שהוא הגורם הממונה על המינויים בנבחרות הכדורגל, לבין מר גיא לוזון, עולה חשש כי לכאורה מינוי זה מצוי בניגוד עניינים וכי מדובר במינוי של מקורב לתפקיד".

במכתבה למבקר המדינה מציינת התנועה את הידיעות שהתפרסמו בתקשורת על מינויו הצפוי של גיא לוזון לנבחרת הצעירה. התנועה סבורה כי בשל הקרבה המשפחתית ונוכח מראית העין העולה ממינוי זה לפיה לכאורה ניתנה העדפה לבן משפחה, עולות שאלות רבות סביב המינוי.

בין היתר, יש לתת מענה על שאלות לגבי הקריטריונים והשיקולים לפיהם ממנים את מאמן נבחרת ישראל האולימפית בכדורגל; מהם הנתונים והשיקולים העומדים בבסיס ההחלטה למנות את גיא לוזון; לברר האם היו מועמדים נוספים למשרה; ולוודא מה הייתה מידת המעורבות של אבי לוזון בקבלת ההחלטות.

התנועה מדגישה כי אין בדברים כדי להעלות טענה זו או אחרת נגד יו"ר ההתאחדות, אבי לוזון, או נגד גיא לוזון, אולם עצם ההימצאות בסיטואציה זו מעלה חשש כי לכאורה קיים ניגוד עניינים. בשל חשיבות הדברים, ונוכח העובדה כי ככל הידוע לתנועה המינוי אמור להיות מובא בפני מזכירות ההתאחדות בימים הקרובים, מבקשת התנועה את בחינת המבקר לשאלות שמפנה התנועה. חשיבות הנושא, והשפעתו הרבה על תרבות המינויים בכדורגל הישראלי, מחייבים בדיקה מקיפה וממצה שתעמיד את הדברים על דיוקם תוך הסקת מסקנות רלוונטיות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully