מארבורי מתכנן לפרוש מהעונה

הגארד הבעייתי מעוניין לנוח בעונה הקרובה, משווה את עצמו לג'ורדן, ותוקף את הניקס: "אימון הקבוצה נוראי. לברון לא יגיע"

17/10/2009

ליגת ה-NBA ראתה בחייה הארוכים כבר לא מעט פרישות, עזיבתם של שחקנים גדולים, שהותירו את חותמם על המשחק ועל האוהדים. בימים שכאלה, נזכרים האוהדים בקריירה הנפלאה של אותו שחקן שהחליט לקחת צעד לאחור, ומקטלגים את כל אותם זיכרונות במוחם, כדי שאלה יהפכו בבוא העת להיסטוריה. יום שבו מודיע סטפון מארבורי על עזיבה מהכדורסל לעומת זאת, הוא לא אחד מאותם ימים. מארבורי רומז בימים אלו כי לא ישחק העונה באף קבוצה, ושהוא עשוי לחזור בעונה שלאחריה. סביר להניח, שדמעות רבות לא יישפכו בעקבות המהלך.

הגארד, שהפך את הקריירה המבטיחה שלו לבדיחה מהלכת, כשערך שביתות במדי הניקס, וגרם לקבוצה לשחררו לבסוף, עבר לבוסטון בעונה שעברה, אך גם בה לא הועיל באף צורה. עכשיו, מארבורי מחליט לקחת חופש (אלוהים יודע שהוא זקוק לזה, אחרי כל הדקות ששיחק בעונה הקודמת), ומסביר זאת בצורה מעניינת למדי: "אני נח, עושה מה שמייקל ג'ורדן עשה", אמר מארבורי, והוסיף: "אני נהנה מהחיים ועושה מה שלא עשיתי ב-16 השנים האחרונות, ממשיך לבנות את האימפריה שלי".

אם אפשר להגיד דבר אחד על מארבורי, זה שמייקל ג'ורדן הוא לא. לא מדובר פה רק ביכולת האישית, אלא גם בהתבטאויות של השחקן, שתמיד מצליחות לסבך אותו, וכפי שהיה צפוי, עכשיו כשהוא עוזב, סטארבורי לא לוקח שבויים. למשחק הפתיחה של הניקס למשל, הודיע מארבורי שהוא יגיע, אבל תהה מדוע אנשים אחרים יעשו זאת: "אני מדבר כאוהד של הניקס. למה שאני אתן את הכסף שלי כדי לראות אותם משחקים?. זה נורא, שחקנים פשוט רצים, ועולים ל-3 מכל מקום".

כצפוי, את מירב חיצי הביקורת סופגים צוות האימון והניהול של הניקס, אותו צוות שנפטר ממארבורי בעונה שעברה, בראשו עומד מייק דאנטוני. "אימון הקבוצה הוא נוראי. איזה מין אימון זה?", תהה מארבורי. "לניו יורקרים מגיעה קבלת החלטות טובה יותר מצוות הניהול", אמר האיש שלדעת רבים שחרורו מהקבוצה היווה את ההחלטה הטובה ביותר שקיבלו הניקס בשנים האחרונות.

למארבורי יש גם דעה בכל נושא לברון ג'יימס, והגעתו האפשרית לתפוח הגדול. או יותר נכון, לאי הגעתו, לדעתו של הגארד. "לברון לא יגיע לקבוצה שנמצאת בבנייה. למה לו? אין בזה היגיון. המועדון הזה מנסה לבנות קבוצה שתיקח אליפות או שהוא רק מנסה לעשות כסף?". אז מה הלאה? ובכן, מארבורי טוען שבעונה הבאה הוא עוד יחזור ובגדול. "אנשים יכולים להגיד שאני מתנהג כמו אלוהים. שנה מהיום אתם לא יודעים מה אני הולך לעשות. אני הגעתי מהביוב, אני יכול להגיע לכל מקום".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully