פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
      הגדרת צליל התרעה

      נושאים חמים

        אנדי מארי ממשיך לדהור

        התקווה הגדולה של בריטניה לתואר ניצח 2:6, 5:7, 3:6 את ארנסט גולביס ועלה לסיבוב השלישי. יואיט הדיח את דל פוטרו, גם סאפינה עלתה

        האי הבריטי עצור היום (חמישי) פעם נוספת את נשימתו כשאחד מבניו שוב ניסה לשמור על חלום הזכיה בתואר הביתי מווימבלדון בחיים. מדובר כמובן באנדי מארי, שפגש בסיבוב השני את ארנסטס גולביס הלטבי, והצליח לסגור עניין בשלוש מערכות חלקות. זה נגמר ב-2:6, 5:7, 3:6 לזכות הבריטי, שמטפס לסיבוב השלישי ומשאיר את חלום הממלכה בחיים.

        במשחק המרתק של היום הזה שגם פתח אותו באצטדיון המרכזי, רשם לייטון יואיט את ההפתעה הגדולה עד עכשיו בטורניר הגברים, כשניצח את חואן מרטין דל פוטרו (5 בטורניר) 3:6, 5:7, 5:7. יואיט זכה אמנם בטורניר בשנת 2002 (אז גבר בגמר על ארגנטינאי אחר, דויד נלבנדיאן), אלא שהפעם הוא כבר מגיע כאנדרדוג מול מדורגים בכירים בטורנירי גרנד סלאם. למזלו, דל פוטרו הגבוה סבל מיום רע במיוחד, ואחרי מערכה מוצלחת מבחינת האוסטרלי שגם הלהיטה את האווירה ביציעים, הדרך לניצחון חלק במשחק הייתה סלולה. יריבו של יואיט בסיבוב השלישי יהיה אחד משני הגרמנים - מישה זברב או פיליפ פשנר.

        אנדי רודיק האמריקאי (6 בטורניר) פגש בדרך אל הסיבוב השלישי את איגור קוניצין הרוסי, שנהנה מפרישת יריבו הבולגרי בסיבוב הקודם. רודיק לא ממש התקשה, ולבסוף הצליח לנצח בארבע מערכות, 4:6, 2:6, 6:3, 2:6. בסיבוב הבא יפגוש האמריקאי את יורגן מלצר, שניצח את בנג'מין בקר.

        פרננדו גוזאלס (10), התקווה הגדולה של צ'ילה, פגש את לאונרדו מאייר הארגנטינאי למפגש כל דרום אמריקאי, ועל אף שהפסיד במערכה הראשונה 7:6, הצליח הצ'יליאני העדיף להתאושש, וניצח בשלוש המערכות הבאות 4:6, 4:6, 4:6 כדי להעפיל לסיבוב השלישי גם הוא.

        משחקים נוספים:

        ניקולאי דוידנקו (12, רוסיה) - ויקטור קריבוי 4:6, 4:6, 2:6
        תומאס ברדיץ' (20, צ'כיה) - פול הנרי מתיאו (צרפת) 2:6, 4:6, 4:6
        חואן קרלוס פררו (ספרד) - פבריס סנטורו (צרפת) 7:6, 3:6, 4:6, 3:6
        ז'יל סימון (8, צרפת) - טיאגו אלבס (ברזיל) 7:5, 3:6, 4:6, 4:6
        סטניסלס וואוויניקה (19, שוויץ) - מרטין ואסלו ארקוולו(ארגנטינה) 3:6, 2:6, 2:6
        יורגן מלצר (26, אוסטריה) - בנג'מין בקר (גרמניה) 6:7, 3:6, 6:7
        ויקטור האנסקו (31, רומניה) - ניקולה דבילדה (צרפת) 2:6, 3:6, 1:6
        ראדק סטפנק (23, צ'כיה) - פוטיטו סטראצ'ה (איטליה) 4:6, 6:4, 2:6, 6:4, 3:6
        ויקטור טרויקי (30, סרביה) - דניאל גימאנו טראבר (ספרד) 7:6, 0:6, 6:1, 3:6, 5:7
        דויד פרר (16, ספרד) - פאביו פוגניני (איטליה) 2:6, 2:6, 3:6

        * בטורניר הזוגות, הפסידו דודי סלע ובן זוגו, סטפן קובק האוסטרי, 6:2, 6:4, 2:6, 7:6 לארנו קלמון ומארק גיקל הצרפתים.

        נשים: סאפינה עבדה קשה, אך עלתה

        דינארה סאפינה (1 בטורניר), שמעולם לא עברה את הסיבוב השלישי בווימלבדון, עמלה קשה כבר בסיבוב הראשון בדרך לניצחון על לורדס דומינגז לינו. גם את הסיבוב השני היום היא לא צלחה בקלילות, אבל היא עשתה את זה עם ניצחון 3:6, 5:7 על רוזנה דה לוס ריוס מפרגוואי (100 בעולם). המערכה הראשונה הייתה יותר פשוטה עבור סאפינה, אלא שבשניה הפרגוואית הפתיעה כשלא נשברה עד לצמב של 5:5. במשחקון החשוב ביותר, הרוסיה המדורגת 1 בעולם הצליחה להשיג את השבירה המיוחלת בדרך לניצחון בשתי מערכות. סאפינה תמתין בסיבוב השלישי למנצחת במשחק בין אלנה בלאצ'ה הבריטית לקירסטן פליפקנס הבלגית.

        אחרי שראתה את אחותה עולה לסיבוב השלישי בקלות, עשתה זאת גם ונוס וויליאמס (3), שנראתה מתקשה ופצועה מול קתרינה בונדרנקו האוקראינית, אבל ניצחה בסופו של דבר 3:6, 2:6.

        סבטלנה קוזנצובה, אלופת הרולאן גארוס והמדורגת 5 בלונדון, לא נתקלה בבעיות מול פאולין פרמנטייה הצרפתיה, המדורגת 78 בעולם, וניצחה 1:6, 3:6. גם ילנה יאנקוביץ' (6) בשלב הבא, אחרי 2:6, 4:6 על איווטה בנסובה. קרוליין ווז'ניאקי (9), שנמצאת בכושר טוב על הדשא, המשיכה את המסע שלה אל עבר השלבים המאוחרים של הטורניר אחרי ניצחון קליל 0:6, 4:6 על מריה קירילנקו.


        משחקים נוספים:

        אגניישה רדוואנסקה (11, פולין) - שוואי פנג (סין) 2:6, 7:6, 7:9
        אנה איבנוביץ' (13, סרביה) - שרה אראני (איטליה) 5:7, 1:6
        פלאביה פנטה (15, איטליה) - וניה קינג (ארה"ב) 2:6, 2:6
        אמלי מורזמו (17, צרפת) - כריסטינה קוצ'ובה (סלובקיה) 3:6, 3:6
        סמנתה סטוסור (18, אוסטרליה) - טטיאנה מאלק (גרמניה) 6:4, 6:7, 4:6
        נה לי (19, סין) - אולגה גובורצובה (בלארוס) 4:6, 2:6
        אנאבל מדינה גאריגס (20, ספרד) - טטיאנה גרבין (איטליה) 6:7, 3:6