מזכ"ל היורוליג ג'ורדי ברתומיאו: "התנהגות בני השרון איכזבה אותנו"

מזכ"ל היורוליג ג'ורדי ברתומיאו במכתב לשר הספורט מג'אדלה: "ציפינו שבני השרון יעלו לשחק. דחייה של 45 דקות אין בה כדי להצדיק ביטולו של משחק"

11/01/2009

בעקבות פניתה של מנהלת ליגת ווינר לאחר פיצוץ משחקה של בני השרון מול טלקום אנקרה ביורוקאפ בשבוע שעבר, שלח שר הספורט ראלב מג'אדלה מכתב למזכ"ל היורוליג, ג'ורדי ברתומיאו, בו ביקש להימנע ממתן עונש טכני לבני השרון בעקבות האירועים באנקרה. הבוקר (ראשון) הגיעה תשובתו של ברתומיאו, וממנה מסתמן כי מי שתיענש בהפסד טכני בעקבות פיצוץ המשחק היא דווקא בני השרון.

ברתומיאו כתב במכתבו: "מאז ומתמיד ליורוליג יש כוונה לקיים משחקים כסדרם, לפיכך למרות המצב בישראל ולמרות מחאות רבות מרחבי אירופה, קיימנו בישראל את הפיינל פור ב-2004 וקנסנו קשות קבוצות שסירבו להגיע לישראל. תמיד היה לנו את הבטחון המלא ששירותי הבטחון בכל מדינה ומדינה בה מתקיימים משחקים, ידאגו לשלומם של המעורבים במשחק. לפיכך כפי שבטחנו בעבר בשירותי הבטחון הישראלים כך אנו בוטחים גם בשירותי הבטחון הטורקים וכשאלה אישרו את קיום המשחק לאחר 45 דקות, ציפינו שבני השרון יעלו לשחק. דחייה של 45 דקות אין בה כדי להצדיק ביטולו של משחק".

"התנהגות בני השרון איכזבה אותנו", המשיך ברתומיאו. "אנחנו לא יכולים לקבל את זה שמצב מסוים מקבל יחס אחד בישראל ויחס שונה לגמרי מחוץ לישראל. נודע לנו שלא כל שחקני בני השרון רצו לחזור לישראל לאחר המשחק בשל חששם מהמצב הבטחוני בישראל. לסיכום, אני מסכים איתך שעצוב שהספורט מושפע מפוליטיקה. אנחנו ביורוליג עושים מאמץ מרוכז להרחיק עצמנו ממצבים כאלה ככל שניתן".

בני השרון שלחה הבוקר DVD עם צילומי ההתפרעות של האוהדים הטורקים להנהלת היורוליג. הצילומים נשלחו לפני תגובתו של ברתומיאו, ערב הדיון המכריע בשאלת גורל המשחק בין בני השרון לטלקום אנקרה. עוד בשבוע שעבר התבטא בנושא יו"ר בני השרון אלדד אקוניס, כשאמר: "אם נקבל הפסד טכני זו בושה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully