האירוע הגדול של תחרויות האופניים, הטור דה פראנס, כבר מאחורינו, אך תחרות אופני ההרים קרוס קאנטרי הגיעה היום (שבת) לשיא, כשסבינה ספיץ הגרמנייה זכתה במדליית הזהב. ספיץ נטלה את ההובלה מהסיבוב הראשון של המסלול, שנמתח על פני 27 קילומטרים.
מאז'ה וולוסנובסקי מפולין זכתה במדליית הכסף ואירינה קלנטייבה מרוסיה זכתה בארד תחת השמש הקופחת בבייג'ינג. שתיים מהרוכבות היותר פייבוריטיות לזכות, מרגריטה פולאנה הספרדייה ומדאליסטית הזהב, גון-ריטה דהלה מנורבגיה, נשרו מהמירוץ בסיבוב השלישי והרביעי בהתאמה. ספיץ סיימה את המסלול בזמן של 1:45:11 שעות, הפולנייה הגיעה 41 שניות לאחר מכן והרוסייה הוסיפה 1:17 דקות על התוצאה של הגרמנייה.
בתחרות המקבילה לגברים זכה ג'וליאן אבסאלון הצרפתי, שסיים את המסלול שהתפרס על פני 35.6 קילומטר, בזמן של 1:55:59 שעות. 1:07 דקות אחריו הגיע בן ארצו, ג'ין כריסטוף פראוד שזכה בכסף. במדליית הארד זכה נינו שורטר שעצר את השעון על 1:57:52 שעות.
אופני הרים: נתנה לבנות ספיץ
23.8.2008 / 7:20