תוך חודשיים: תחילת העבודות בארנה

בפגישה שנערכה בין ראש עיריית ירושלים למנכ"ל מפעל הפיס הוחלט כי בתוך שבועיים ייצא מרכז לבניית הארנה ותוך חודשיים העבודות יחלו

ניצחון גדול לאוהדי הספורט בירושלים. כחודש לאחר התחלת המאבק לבניית הארנה בעיר, ולאחר שהפגנה מסודרת שהייתה אמורה להערך בישיבת מועצת העיר בשבוע שעבר גרמה לביטול הישיבה יום קודם, סיכמו אמש (ראשון) ראש עיריית ירושלים, אורי לופליאנסקי, ומנכ"ל מפעל הפיס, שאול סוטניק על כך שהמכרז לבניית הארנה ייצא בעוד שבועיים ובנייתו תחל בעוד כחודשיים. בפגישה בין השניים נכחו גם ממלא מקומו של לופליאנסקי ומחזיק תיק הספורט בעירייה, יגאל עמדי, וסמנכ"ל הלוטו איציק לארי.

בפגישה אמש נקבע כי בעוד שבועיים ייצא המכרז ולאחר כ-40 יום ייבחר הזוכה וייחתם חוזה, ותוך חודשיים יחלו העבודות לבניית הארנה. את העבודות תבצע חברת מוריה וכבר בשבוע הבא יתקיים סיור קבלנים במקום. יש לציין כי אבן הפינה לארנה הונחה כבר לפני 4 שנים על ידי לופליאנסקי אך עד לתחילת המאבק לא הוזרמו כספים מתקציב עיריית ירושלים, למרות שמפעל הפיס העמיד תקציב לנושא.

היכל הספורט עתיד להבנות מזרחית לאיצטדיון טד, אזור המתאפיין במתקני ספורטף דרכי גישה נוחות וחניונים רבים זמינים. הפרויקט מתוכנן על פי סטנדרטים בינלאומיים ויכלול - אולם ספורט שיכיל כ-5500 מושבים בשלב ראשון, כאשר קיימת אפשרות עתידית לתוספת מושבים עד לקיבולת של 10000 מושבים. כמו כן, יכלול המבנה מתקני קבוצות, חדר כושר, מתקנים שונים, איזור עיתונות ומזנונים.

לופוליאנסקי ציין כי הוא רואה חשיבות רבה בזירוז בניית האולם אשר ישמש כאולם הבית של הפועל ירושלים, יענה על דרישות FIBA ויאפשר את השתתפות הקבוצה במפעלים האירופיים כדוגמת היורוליג. בנוסף, ישמש האולם לפעילויות ספורט רבות בעיר ויביא לשדרוג איכות הספורט בבירה.

מטה המאבק שפועל למען בניית הארנה הגיב על הדברים ואמר: "אוהדי הכדורסל בירושלים כבר שבעו מהבטחותיו של לופוליאנסקי. הפעם זה מריח כמו ריח רע של הבטחת בחירות ללא כיסוי. אנחנו רוצים לראות מעשים. כולנו תקווה כי הלחץ הציבורי שהופעל על לופוליאנסקי בתקופה האחרונה יביא אותו לקיים סוף סוף את הבטחתו מלפני 4 שנים".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully