דן רומן: "דחיית המחזור מוציאה אותנו מהפוקוס"

שחקני מכבי לא מרוצים מדחיית המחזור.ניר לוין, שהכין את קבוצתו לסכנין, הוסיף: "אסור לפגוע בספורטיביות". ימומש חוזהו של יבריץ'

רענן ברנובסקי

ההחלטה שלא לשחק בשבת מאכזבת מסתבר לא רק את האוהדים אלא גם את השחקנים, שעשו את ההכנות כדי לבוא מוכנים להמשך קרבות התחתית והתבשרו כי יזכו לשבוע חופש נוסף עד מתן ההחלטה בנוגע לערעור של תוצאת המשחק בין בית"ר ירושלים למכבי הרצליה. בפתח האימון של מכבי תל אביב התייחסו דן רומן והמאמן ניר לוין להחלטה.

"כשחקן, אני חייב להודות שמאכזב אותי שאנחנו לא משחקים בשבת", אמר הערב (חמישי) רומן. "זה מוציא מהפוקוס, אבל שבוע הבא נבוא עם פוקוס מחדש. אני לא חושב שזה יפגע בהכנות שלנו, למרות שברור שעדיף לשחק ולצבור מומנטום וקצב של משחק. בכל מקרה, אני יכול להבטיח שנגיע מוכנים למשחק מול בני סכנין".

על העונש של בית"ר, שהשפיע בצורה ישירה על קבוצתו ועל יתר קבוצות התחתית, אמר רומן: "האמת היא שאני לא כל כך יודע מה קורה מאחורי הקלעים. מה שאני כן יודע זה שבכל השנה, בעשרים שנים שאני זוכר את הכדורגל, הקהל פורץ למגרשים שלוש דקות לפני הזמן החוקי ולא מוצאים לזה פתרון. חשוב למצוא לזה פתרון שיהיה בהתאם להקשר, ולא סתם להטיל עונשים שלא בטוח שיעשו את העבודה".

רומן גם נשאל על משמעות ההחלטה ובאיזה עונש הייתה צריכה בית"ר להיענש. רומן, ירושלמי לשעבר, הסביר: "בעייתי מבחינתי לדבר על בית"ר. בהקשר שלנו אני יכול להגיד שהעונש לא צריך להשפיע על התחתית, ובאופן חד משמעי אני יכול להגיד שזה לא עונש ספורטיבי. אני מספיק כנה כדי להגיד שגם אם לא הייתי בקבוצה שנאבקת בתחתית, הייתי אומר את זה".

עוד בוואלה!

הלילה בו ישראל תואר בסגול מתקרב: מה אתם צריכים לדעת?

לכתבה המלאה

לוין: "הצדק צריך להיעשות"

מאמן מכבי תל אביב, ניר לוין, התייחס באיפוק להחלטה לדחות את מחזור המשחקים, ואמר: "כל מה שקרה מאז המשחק בין בית"ר ירושלים למכבי הרצליה הוא שונה ממה שאנחנו מכירים, אלה לא דברים שבשגרה. אני חושב שהצדק צריך להיעשות, מכיוון שלהעניק להרצליה שלוש נקודות שלא הגיעו לה, כשקרבות התחתית כל כך משמעותיים, אין לזה קשר למה שהיה במשחק. צריך לטפל במה שהיה במגרש, בהתנהגות ובכל הדברים מסביב בלי לפגוע בספורטיביות של הליגה ובתוצאות".

על ההכרזה שהמחזור נדחה ועל דרך ההתארגנות שלו כמאמן, אמר: "אנחנו היינו מוכנים לשחק בשבת, הכנו את הקבוצה מתוך מחשבה שיש משחק מול בני סכנין בשבת. התכוננו לסכנין לאורך כל השבוע, אך ברגע שהתקבלה ההחלטה, נערך למשחק שיתקיים בשבוע הבא. אני לא מתעסק בשאלה אם ההחלטה נכונה או לא, ברגע שהיא התקבלה אנו צריכים להתאים את תכנית האימונים, לשנות את תכני האימון, העומסים, ולדאוג להגיע מוכנים בשבוע הבא.

"בשלב הזה של העונה אין הבדל משמעותי בפגרה של שבוע או שבועיים, אפילו להיפך – שחקנים שסוחבים עומס מתחילת העונה, מבחינתם המנוחה הזו היא טובה, אבל זה משתנה לפי השחקנים".

בנוסף, מכבי תל אביב הודיעה היום רישמית לשוערה הסרבי דרגוסלב יבריץ' כי תממש את האופציה שיש לה על חוזהו לעונה הבאה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully