"חבל שמתעסקים בזה ברגע כזה חשוב"

מאמן הצעירה גיא לוי לא התלהב מאמירותיו של סיני. על בן שושן: "החלטתי לא להחליט". ורמוט ושכטר לא הופיעו לאימון, אך לא ייענשו

פז חסדאי ולי בוץ
31/05/2007
עמי שומן

צילם וערך: עמי שומן

מאמן הנבחרת גיא לוי ערך היום מסיבת עיתונאים נוספת לקראת יציאתה של הנבחרת הצעירה לאליפות אירופה. כשהתבקש להתייחס לאמירה של עוזר מאמן הבוגרת משה סיני, שטען שההתנהלות של לוי לא נכונה, אמר: "לדעתי, עשינו דברים נכונים מאוד", אנחנו מתרכזים רק בדברים המקצועיים, אנחנו במעקב אחרי היריבות ובהחלטות אירגוניות, ורק בזה אנחנו מתעסקים".

המאמן לא היסס לקבוע ש"אף נבחרת ישראלית אף פעם לא הגיעה לטורניר מהסוג הזה, ולכן אנחנו נתקלים בדברים שמעולם לא התמודדנו איתם. עד היום עברנו את כל המשוכות בצורה יפה, ולקראת הישורת האחרונה אנחנו רוצים להגיע מרוכזים ולתת את המיטב. יש לנו אהדה גדולה בציבור, וברגע כל כך יפה לכדורגל הישראלי הציפיה היא להתרכז רק בכדורגל. את הנצחונות שלנו השגנו רק על המגרש. יש לי מחויבות להיות מרוכז אך ורק בדברים האמיתיים, חבל שמתעסקים בדברים כאלה ברגע כזה חשוב".

על השחקנים שחסרים: "בהתאם למציאות נפיק מעצמנו את המיטב, מעבר לזה שאר הדברים לא מעניינים אותי ואת השחקנים. אני מאוד מחזיק מהשחקנים שלי, הם יודעים להפריד את עצמם מהדברים שמסביב ולא מתעסקים בדברים שוליים. המעמד הוא הרבה יותר גדול מכל הדברים האלה. אני בטוח שבנבחרות הבוגרת ובהתאחדות רוצים רק בהצלחתנו".

על בחירת השחקנים: "כל אחד מבין את המשחק קצת אחרת. לי יש את הדרך שלי. זאת לא החלטה שנשלפת, התחלתי לחשוב עליה 5 דקות אחרי הניצחון של צרפת, עד שנתתי למנהל הנבחרת את הרשימה הסופית. היו הרבה שיקולים כמו דקות במשחקי ליגה, סוג המשחק שאנחנו הולכים לשחק, הנבחרות שנפגוש והיכולת במשחקי האימון. אני גאה בהחלטה שלי ושלם איתה לחלוטין. אני מאמין במי שבחרתי, גם אלה שלא נכנסו לרשימה העם שחקנים מצויינים. ורמוט שחקן מצויין, שכטר גם ואם הם היו נכנסים הייתם שואלים את אותה שאלה על מישהו אחר. גם השחקנים שנשארו מחוץ לרשימת ה-23 עדיין יכולים להיכנס לסגל, יש משחק רשמי של הבוגרת, יש פציעות וכולם אמורים להיות בהיכון".

על עמית בן שושן הפצוע: "יהיה חבל אם הוא יחמיץ את האליפות, אבל בשלב הזה החלטתי לא להחליט לגביו. ההערכות הן פסימיות, אבל נקווה שהזמן יעשה את שלו". קדוסי ושכטר מועמדים להחליפו. אגב על פי חוקי אופ"א, יש אפשרות להחליף שחקן פצוע בסגל עד יום המשחק במידה ולוי ירצה ורופא של אופ"א יאשר את הפציעה".

על הסיכוי לראות מערך יותר התקפי באליפות אמר: "אנחנו לא הולכים להתאבד אבל נהיה חייבים לתקוף. באירופה חייבים לשחק בצורה מאוזנת, אבל מי שלא יתקוף יפסיד".

טוב לדעת (מקודם)

האם בי-קיור לייזר באמת עוזר לכאבי ברכיים? זו האמת

מוגש מטעם בי קיור לייזר

ורמוט ושכטר לא התייצבו לאימון הצעירה

גילי ורמוט ואיתי שכטר שני שחקני הנבחרת הצעירה, שנופו אמש (רביעי) מסגל הנבחרת לקראת אליפות אירופה 2008 שתתקיים בקרוב בהולנד, לא הופיעו היום לאימון על דעת עצמם. קשר הפועל ת"א טוען כי לא ידע שהוא אמור להגיע לאימון שכן נופה מהסגל. את חלוץ מכבי נתניה לא ניתן היה להשיג. אוהד קדוסי ואורי שטרית, שגם נופו מהסגל, קיבלו שחרור. עודד אלקיים ותום מנשרוב שגם נופו, התייצבו כפי שהיו צריכים.

איתי שכטר אמר: "לא ידעתי שאני צריך להגיע, לפיכך חזרתי להורים בצפון". אלי רוזן מנהל הנבחרת הצעירה אמר בתגובה: "זאת הייתה אי הבנה ואנחנו לא מתכוננים להעניש את השניים".

עמית בן שושן פצוע ולא יתאמן עד יום ראשון, אז יעבור בדיקה שתקבע האם יהיה כשיר לאליפות או לא. במידה ולא יחבור לנבחרת ייתכן כי אחד מהמנופים יוחזר לסגל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully