פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

    עוד אחד, סט. לואיס

    הופעה אמיצה של ג'ף וויבר העניקה לקרדינלס ניצחון 2:4 על המטס, ויתרון 2:3 בסדרה. עכשיו המטס תלויים באוויר, מול קרפנטר

    הסט. לואיס קרדינלס עלו הלילה (בין שלישי לרביעי) ליתרון 2:3 בסדרה מול הניו יורק מטס. פירושו של דבר הוא שעוד ניצחון אחד, הלילה או מחר ב"שיי סטדיום" בקווינס, ולציפורים האדומות יהיה דייט עם הדטרויט טייגרס, לסדרה של הטוב משבעה על הזכות להיות אלופת העולם. כריס קרפנטר יפתח מול ג'ון מיין, וכל הביצים נראות כעת בסל של סט. לואיס. אבל - קרו דברים מוזרים מאלה. נתראה מחר בלילה.

    סט. לואיס קרדינלס - ניו יורק מטס 2:4 (2:3 לקרדינלס בסדרה)

    מנצח: ג'ף וויבר; מפסיד: טום גלאווין; שמירה: אדם ויינרייט

    הרבה, הרבה מים עברו בנהר המיסיסיפי מיזורי מאז היה ג'ף וויבר פיצ'ר צעיר ומבטיח בדטרויט טייגרס. לוויבר היה חומר מחשמל, עד שהועבר בטרייד משולש, שכלל בין היתר את ג'רמי בונדרמן מאוקלנד, לניו יורק יאנקיז. מאז וויבר קבר לעצמו את הקריירה בברונקס, שוטט בקליפורניה בלוס אנג'לס דודג'רס ובאיינג'לס, מהם נזרק בבושת פנים ופינה מקום ברוטציה לאחיו, ג'רד. אחר כך הוא נאסף על ידי הסט. לואיס קרדינלס, וגם שם נראה היה שימיו ספורים.

    מסוף אוגוסט וויבר היה כמעט בלתי פגיע, והלילה הוא היה אחראי להציב את קבוצתו במרחק משחק אחד מול הקבוצה שממנה הגיע בטרייד ההוא, שכמעט גמר לו את הקריירה. הוא לא היה דומיננטי, אבל הוא עירבב את הקלפים עם שישה אינינגים וסטרייקאאוט אחד. ניצחון אחד צריכים הקרדינלס מול ניו יורק מטס, ועם האס כריס קרפנטר על הגבעה מול ג'ון מיין, שלא שיכנע עד כה, בלשון המעטה, בפלייאוף הזה הקרדינלס מרגישים ממש טוב.

    והם מרגישים טוב גם כי הם גילו מחדש את אלברט פוחולס וכריס דאנקן, שני המחבטים הגדולים שלהם שדעכו מאוד בסדרה הזו. וגם כי אדם ויינרייט השכיח מכולם את השם ג'ייסון איזרינגהאוזן עם עוד הופעה מזהירה בעמדת הקלוזר, ומעל לכל כי המטס חזרו לבעיה הישנה שלהם - ההגשה האומללה. טום גלאווין היה המגיש היחיד במטס בסדרה הזו שצלח שבעה אינינגים. זה קרה במשחק הראשון, אבל הלילה גם גלאווין לא הצליח להגיע אל מעבר לארבעה אינינגים. ככה, חברים, לא מנצחים סדרה, ומיין, ובמקרה הצורך במשחק 7 גם דארן אוליבר, יהיו חייבים לעשות את המיטב כדי שהבולפן לא ייכנס לעניינים כל כך מוקדם.

    אחרי שלושה אינינגים מאופסים עלו המטס על הלוח. קרלוס דלגדו הולך, ואחרי פסילה של דייויד רייט חבט שון גרין לדאבל. עם שחקן על הבסיס השני והשלישי חבט גם חוזה ולנטין לדאבל - 0:2 ניו יורק. אבל הקארדס לא חיכו יותר מדי. בתחתית האינינג חבט אלברט פוחולס להומר הראשון שלו בסדרה, סקוט רולן עלה לבסיס עם הליכה, וג'ים אדמונדס חבט לסינגל. רוני בליארד, החובט הכי טוב של סט. לואיס בסדרה הזו, הכניס בסינגל את רולן הביתה - 2:2.

    וויבר צלח את האינינג החמישי, גלאווין? לא מי יודע מה. סינגל של דייויד אקשטיין, ואחריו דאבל של פרסטון ווילסון. לא כל אחד נכנס על דאבל בלי אאוטים הביתה מבסיס ראשון, אבל אקשטיין הוא ברנש מהיר - 2:3. זה הספיק לווילי רנדולף, שהוציא את גלאווין והכניס את צ'אד בראדפורד, כדי להפעיל את הבולפן. אחר כך נפסל ווילסון בבסיס הבית, אבל הנזק כבר נעשה. לאינינג השישי עלה פדרו פליסיאנו, וכריס דאנקן חבט בומבה לימין - 2:4.

    מכאן ואילך זו הייתה הצגה של הבולפן של הקרדינלס, שקרס במשחק מספר 4. ג'וש קיני בדומיננטיות עצבנית של שבע הגשות ושני סטרייקאאוטים טיגן את המטס בשביעי. בשמיני הוא נתקל בקשיים, ואחרי סטרייקאאוט לקרלוס בלטראן נתן סינגל לקרלוס דלגאדו ודאבל לרייט. רנדי פלורס החליף אותו ופסל היטב את שון גרין, ואז נכנס ויינרייט, לארבעת האאוטים האחרונים. סטרייקאאוט לולנטין, פסילה לאנדי שאבז ולקליף פלויד המחליף וסטרייקאאוט מרשים עם סליידר מזוהם לחוזה רייס - וסט. לואיס חושבת קדימה. רק עוד ניצחון אחד.