חיל החלוץ

וואלה! ספורט בודקת, בעזרת טיפים מהאווירון, לאילו גבהים יכולים לנסוק החלוצים החדשים של ישראל, מבן שושן, תמוז ועד בן סהר

חמי אוזן

עמית בן שושן

תכונות חיוביות:

צעד ראשון מהיר, יציאה מהמקום, מהירות טבעית עם הכדור, מהירות טבעית בלי כדור, יכולת כדרור, משחק ראש, משחק רגל, יכולת כיבוש ופנים קפואות שלא מזיזות אף שריר כאשר הן פוגשות שוער ושער. "עיקר החוזק שלו הוא באגף, משם הוא מנצל את התכונות האלה, נכנס לרחבה וכובש", מסביר אלון מזרחי.

טעון שיפור:

למרות שהקרח שזורם לו בעורקים לא מפשיר גם כאשר הוא מגיע למצב, תכונת אופי שעוזרת לו להבקיע שערים מכריעים בגיל 21, המיומנות שלו מול השער עדיין לא מלוטשת. לצד שערים גורליים, בן שושן נוטה לעתים להחטיא מצבים שחלוץ בעל שאיפות כשלו צריך לגלגל בקלות פנימה. מאזן השערים שלו בליגה (1 העונה, 1 בעונה שעברה) לא עולה בקנה אחד עם הסופרלטיבים. מכאן עולה השאלה האם בן שושן הוא חלוץ רחבה, לאור חוסר היכולת שלו לשחק עם הגב לשער ולגונן על הכדור, בדרך לפתיחת מסלול לשחקני הקו השני. עד שבן שושן לא ילמד לשחק עם הגב לשער, יהיה קשה לכנות אותו מספר 9 קלאסי.

למה הוא יהיה גדול?

להבדיל מהרבה חלוצים שהחזיקו בחלק מארסנל התכונות המבטיחות של בן שושן, לילד הירושלמי יש אופי נוח, יציב, גישה בריאה, מחויבות, רצינות, או במילה אחת: מקצוענות.

למה לא יהיה גדול?

בן שושן קצר התהילה עוד בטרם הגיע לו ממש. ברגע שיתפוגגו אדי ההתלהבות מהחלוץ מהצעיר ויתחילו להתייחס אליו ככוכב, הציפיות בתקשורת המקומית והארצית יהיו גבוהות מדי בשבילו. ההשוואה המוקדמת לאלי אוחנה תגבה בקרוב מחיר, ורק לקיחת חלק מכריע באליפות של בית"ר והפיכה למכונת שערים תשביע את המפלצת. אוחנה היה רק אחד, מומלץ לבן שושן להיפטר מהצל לפני שישיג אותו.

לאן הוא יגיע במקרה הטוב: אלי אוחנה

לאן הוא יגיע במקרה הרע: שלומי ארבייטמן

עוד בוואלה! NEWS

מתכוננים ללמידה מהבית - כך תקנו לילד מחשב בהכי זול שיש

בשיתוף וואלה!שופס
לכתבה המלאה

טוטו תמוז

תכונות חיוביות:

כוח פיזי וכוח מתפרץ של חלוץ אירופי, מהירות, סיבוב על המקום, שליטה בכדור, התמצאות בשטח קטן, חוש ריח לשערים כמו לגדולים מכולם.

טעון שיפור:

קודם כל יכולת המסירה, או ליתר דיוק אי היכולת. 0 בישולים בעונה שעברה זה לא נתון שאפשר לעבור עליו לסדר היום, גם אם תמוז כבש 11. חלוץ טוב לא נמדד בכמות השערים, אלא בהשפעה שלו על הקבוצה, דבר המתבטא גם ביכולת הבישול. לתמוז אסור להתרכז רק במאזן השערים שלו, שאגב יכול להיות גבוה יותר, אם ישפר את המיומנות שלו מול השער, יפחית את אחוז ההחמצות שלו, ילמד לנגוח טוב יותר ולשחק עם הגב לשער. "מחלוץ כמו תמוז אני מצפה שיבקיע בליגה כמו שלנו 15 שערים מדי עונה, להיות תמידי", אומר מזרחי.

למה הוא יהיה גדול:

כי אם בגיל 18 הוא נראה ככה, מה יהיה כאשר הוא יתבגר?

למה הוא לא יהיה גדול:

1. כי ברגע שהוא יתבגר ויתעמת עם השדים מעברו האישי, הקריירה שלו יכולה לקפוא.

2. כי כרגע כמות החסרונות שלו כשחקן עולה על היתרונות. אם הוא יישאר בארצנו הקטנטונת, סביר להניח שאף אחד לא יעבוד איתו על היכולת הקבוצתית.

לאן הוא יגיע במקרה הטוב: רוני רוזנטל.

לאן הוא יגיע במקרה הרע: איתי מרדכי.

בן סהר

תכונות חיוביות

כוח אדיר, התמצאות ברחבה, בעיטה חזקה בשתי רגליים, לא סתם הוא חלוץ צ'לסי. "מדובר בחלוץ אמיתי, שפיץ טבעי, מיומנות של סקורר מול השער, החלוץ הבא של נבחרת ישראל, שיחליף בבוא היום את קולאוטי", אומר מזרחי.


טעון שיפור

מדובר בבחור יותר מדי טוב, שבא מרקע יותר מדי טוב, לא שחקן כדורגל טיפוסי שהכדורגל הוא עבורו אמצעי לחיים טובים יותר. לא יזיק לו קצת רעב ורוע בעיניים.

למה הוא יהיה גדול:

בגלל ז'וזה מוריניו.

למה הוא לא יהיה גדול:

בגלל שצה"ל יקטע לו את ההתקדמות, בשלב המכריע שלה. כאשר ז'רום לרואה התראיין עם שובו לליגה הצרפתית, הוא טען שיש "כדורגל טוב מאוד בישראל, אך הבעיה העיקרית היא הצבא, שעוצר את הכישרונות". בקיצור: סהר, תשתמט.

לאן הוא יגיע במקרה הטוב: אנדריי שבצ'נקו.

לאן הוא יגיע במקרה הרע: יקיר לוסקי.

ברק יצחקי

תכונות חיוביות:

ערמומיות חיובית, דריבל נהדר, סיבוב על המקום ודימיון שופע למהלכים יוצאי דופן. מסוגל לשחק בשני האגפים, לסכן משם את השער והבעיטות שלו מסוכנות מספיק, יחסית למימדיו. כשהוא חד, רגשית ומקצועית, הוא מזכיר שחקן גדול בהתהוות.

טעון שיפור:

החוצפה החיובית שלו עשויה בהחלט להפוך לשלילית: אגואיזם מול השער (תשאלו את פינטו), קבלת החלטות לוקה בחסר (תשאלו את גיא לוי), כדרורים מיותרים (תשאלו את ארדילס) ומשמעת לקויה (תשאלו שוב את ארדילס). אפשר לסכם את זה במילה אחת: ילדותיות. לא מדובר בחלוץ טבעי, אלא בשחקן כנף עם נטייה לרחבה, מה שבא לידי ביטוי במשחק הראש הבינוני מינוס והמשחק הרע פלוס עם הגב לשער.

למה הוא יהיה גדול:

כי יש לו חזון. מכל הצעירים המוכשרים של בית"ר, יצחקי מקבל הכי הרבה קרדיט, למרות שהיה בתחתית הרשימה כאשר כולם היו על קו הזינוק. אוחנה אהב את היומרות שלו למהלכים יוצאי דופן, פרננדז השווה אותו לצרפתי יוהאן מיקו וארדילס בחר בו לפני בן שושן וברוכיאן. רק חכו שהוא ייצא מהמשבר.

למה הוא לא יהיה גדול

המסלול בו השתן עולה לו לראש קצר במיוחד. חלק גדול מההידרדרות המקצועית שלו לא נובע מהעזיבה של לואיס פרננדז, אלא מכך שיצחקי החל להתנהג כמו אלוף אירופה מבלי לזכות בשום תואר בקריירה. יכול להיות שמישהו כבר שבע?

לאן הוא יגיע במקרה הטוב: יוהאן מיקו.

לאן הוא יגיע במקרה הרע: עופר שטרית.

שלומי ארבייטמן

תכונות חיוביות:

כוח מתפרץ, מבנה גוף אירופי, בעיטה קטלנית, חוש ריח לשערים, משחק ראש משובח, משחק עם הגב לשער, סיבוב וביטחון עצמי לעשות דברים ששחקנים בינוניים לא עושים. "הוא יותר גולר מכל החלוצים הצעירים", קובע אלון מזרחי. "יותר שחקן רחבה מהם, שפיץ טבעי, לא פזיז מול השער".

טעון שיפור

לא מגלה חוכמה יתרה על הדשא, מה שמקשה עליו להבין את הבעיות שהוא סובל מהן. פתיל קצר, הרחקות מטופשות ומנטליות יותר מדי ישראלית, שלמה שרפית. המציאות העכשווית טרפה אותו, נראה אותו מתמודד עם קשיים בעתיד עם יותר שכל.

למה הוא יהיה גדול:

כי אפילו הוא לא יצליח לקלקל את תכונותיו הטובות. אלוהים ברא אותו חלוץ רחבה עם נתונים בלתי ניתנים לעצירה, למרות החסרונות שציינו.

למה הוא לא יהיה גדול:

1. כי שלומי ארבייטמן הוא קודם כל מקור הכנסה עבור מחלקת הנוער של נס טוברוק וראשיה, שכבר גדעו את הפריחה של שי בירוק באייאקס ובעבור חופן דולרים זרקו אותו לטוטנהאם, ומשם לאבדון. כך נעשה עם ארבייטמן, שהחליף קבוצה בכל פעם שצצה הזדמנות כלכלית טובה יותר. היום העץ הנדיב נותר קירח.

2. כי הנפילה שלו מראה גם עד כמה הבחור מתקשה להבין שהבעיות שמפריעות לו הן שלו ורק שלו. אף אחד לא מחפש אותו, רק הוא פוגע בעצמו. לא בטוח שהבעיות הטבעיות שפוגעות בו ניתן לשינוי.

לאן הוא יגיע במקרה הטוב: אלון מזרחי.

לאן הוא יגיע במקרה הרע: עופר שטרית.

איתי שכטר

תכונות חיוביות:

יכולת כדרור יוצאת דופן, סגנון משחק מגוון לכמה עמדות, סיבוב, בעיטה, מסירה חוצפת חיובית וחזון לעשות דברים גדולים. "כמו תמוז ובן שושן, מדובר בשחקן אגף, חלוץ שני, לא סקורר של רחבה", מדגיש אלון מזרחי.

טעון שיפור:

קבלת החלטות ילדותית מונעת ממנו לייצר הרבה יותר תפוקה. שכטר ממעט למסור, מתעקש לכדרר באיזורים הלא מסוכנים של המגרש ולא להפעיל לחץ על המגן שלו, על מנת לחטוף את הכדור ולצאת למתפרצת. חוסר היציבות שלו זועק לעין - פעולה חיובית אחת או שתיים למשחק ואז שקיעה ארוכה.

למה הוא יהיה גדול:

כי הוא נמצא אצל מאמן שלא יוותר לו על פסיק, כי הוא נמצא בקבוצה שמשחקת כדורגל שמח מטבעה. אם הכישורים של שכטר ישתלבו במסורת של נתניה ולא ימרדו בחינוך של גוטמן, נקבל שחקן גדול.

למה הוא לא יהיה גדול:

כי נדמה שהוא לוקה בעצלנות ובחוסר התבונה של הכשרון הישראלי המצוי, וייעצר בנקודה בה דומיו נפלו בעבר: עמדת השחקן המבטיח שלא מתקדם לשום מקום הפריצה.

לאן הוא יגיע במקרה הטוב: חבייר סביולה.

לאן הוא יגיע במקרה הרע: קרלוס צ'קאנה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully