16 מדליות לישראל בספיישל אולימפיקס

השלל של הישראלים באליפות: 9 מדליות זהב, 1 מכסף ו-6 מארד. יו"ר ספיישל אולימפיקס ישראל: "העיסוק בספורט הוא דרך חיים"

19/09/2006

משלחת של ספורטאים מיוחדים המתאמנים במסגרת ספיישל אולימפיקס תשוב היום (ראשון) אחה"צ לישראל לאחר שזכו להישגים מרשימים באליפות גרמניה שנערכה בעיר ברלין. באליפות השתתפו 2,780 ספורטאים משש מדינות באירופה. המשלחת הישראלית השתתפה בתחרויות שחייה, טניס ואופניים וזכתה ב-16 מדליות: 9 מדליות זהב, 1 כסף ו-6 מדליות ארד.

נבחרת השחייה, המאומנת על ידי אריה עוז ומיכאל טריבקס, זכתה ב- 10 מדליות, 6 מהן מזהב. בתחרויות בלטו השחיינים עודד נפתלי וישראל קדוש, שזכו כל אחד בשתי מדליות זהב. סה"כ השתתפו בתחרויות השחייה 725 ספורטאים.

נבחרת הטניס, המאומנת על ידי שעיה אזר זכתה ב-4 מדליות, 3 מהן מזהב. בתחרות בלטו תמיר סגל מקרית שמונה, שזכה במדליית זהב אישית ובמדליית זהב נוספת במשחקי הזוגות לצד שחקן גרמני, ובריג'יט אלמועלם מאשקלון, שזכתה במדליית זהב אישית ובמדליית ארד במשחקי הזוגות לצד שחקנית גרמניה. סה"כ השתתפו בתחרויות הטניס 49 ספורטאים.

בתחרויות האופניים השתתפה נבחרת המאומנת על ידי יוסי רומנו ותמר אבני. בין 72 הרוכבים שהשתתפו בלטו הישראלים אליאור זבישינסקי ממושב חרב לאת, שזכה במדליית הארד בתחרות אופני כביש למרחק של 1 ק"מ, ורן בן זאב מבת-ים שזכה במדליית הארד בתחרות הרכיבה על תלת אופן למרחק של 100 מטר וסיים במקום הרביעי בתחרות הרכיבה על תלת אופן למרחק של 200 מטר.

ארגון ספיישל אולימפיקס נוסד באמונה שאנשים עם לקות שכלית (Intellectual Disability) יכולים בעזרת הנחיות נכונות ותמיכה, ליהנות ולהטיב עם עצמם מהשתתפות בספורט יחידני וקבוצתי.

ד"ר אוד בר-פלד, יו"ר ספיישל אולימפיקס ישראל: "עבור ספורטאי ספיישל אולימפיקס הזכייה במדליות היא יותר מהוקרה על הישגיהם הספורטאים, בשבילם זו הכרה וקבלתם כשווים למרות כל המגבלות. בשביל הספורטאים העיסוק בספורט הוא דרך חיים". ד"ר בר-פלד הוסיף כי "בעצם השאיפה לנצח, הספורטאי עם לקות שכלית אינו שונה מהספורטאי הרגיל, ולכן באמצעות הספורט משולבים ספורטאי ה- SO בחברה רגילה. הגישה שלנו היא שהיכן שישנה אוכלוסיה עם לקות שכלית- אנחנו נהיה שם עם פעילות ספורט."

הפעילות בספיישל אולימפיקס פתוחה לכל אדם עם לקות שכלית ללא הבדל במגבלות שלו (מלקות שכלית קשה המלווה בפגיעה מוטורית ועד לקויות שכליות קלות). התחרויות נערכות בהתאם לרמת המשתתף באמצעות חלוקה לרמות שונות כדי לענות על צרכים שונים שיתאימו לכל משתתף יחיד או קבוצת ספורט.

הספורטאים בספיישל אולימפיקס מתכוננים לקראת המשחקים האולימפים המיוחדים שיערכו באוקטובר 2007 בעיר שנחאי בסין. לסין מיועדים לצאת 98 ספורטאים ב-12 ענפי הספורט.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully