השייטים הישראלים מתלוננים על הרוח בבייג'ין

בימים אלה משתתפים השייטים בתחרות הפרה אולימפית בסין, שמדמה את התחרויות באולימפיאדה בעוד שנתיים בדיוק. הם לא ממש מרוצים

דני בורשבסקי
22/08/2006

השייטים הישראלים ידועים בחיבתם לרוחות חזקות. זו בדיוק הסיבה שהם בדרך כלל מצטיינים בתחרויות בים הפתוח ובעיקר בים התיכון ונכשלים באגמים ובאיזורים אחרים.

השבוע טסו רוב השייטים הישראלים לסין, שם הם משתתפים בתחרות הפרה אולימפית באתר שנקרא צ'ינגדאו, בו יתקיימו בדיוק בעוד שנתיים השיוטים במשחקים האולימפיים. השייטים הבכירים: גל פרידמן, לי קורזיץ וצוותי מפרשיות ה-470, לא ממש בלטו ביומה הראשון של התחרות. לא שהם הגיעו לא מוכנים, הם פשוט לא מתחברים לרוחות החלשות בים הסיני, בתקופה הנוכחית של השנה. כמו שזה נראה, התנאים החלומיים של אתונה יהיו מאוד רחוקים מהם בעוד שנתיים באולימפיאדה והמאבק על המדליות יהפוך לקשה כפליים.

"אין פה רוחות, זה אומר שצריך לפמפם הרבה יותר וזה מאוד קשה עבורנו", אמרה לי קורזיץ כשהתבקשה להתייחס לתנאי מזג האוויר באיזור. "האירגון פה הוא נפלא, האנשים מאוד נחמדים, אבל חסר לנו המרכיב החשוב ביותר וזו הרוח", הוסיפה אלופת העולם לשעבר בדגם המיסטרל, שהפך בינתיים לדגם הניל פרייד.

נשיא התאחדות השייט הבינלאומית, דייויד קלט, דחה את הטענות של קורזיץ ושל שייטים נוספים ממדינות אחרות ואמר: "כל עוד המשחקים מתקיימים בסין, זה ממש לא משנה היכן נקיים את התחרות. בכל מקום בים הסיני יהיו רוחות חלשות בתקופה הזו של השנה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully