אתלטיקה: זהב צפוי לאולסון ואיסינבאייבה

השבדי והרוסיה לא התקשו להמשיך את השליטה הברורה שלהם בענפיהם. נילי אברמסקי סיימה 22 במרתון. 3 מדליות זהב לבלארוס

דני בורשבסקי

נילי אברמסקי, רצת המרתון הישראלית, פתחה היום ביחד עם עוד 33 רצות את היום הלפני אחרון של אליפות אירופה באתלטיקה קלה בגטבורג. אברמסקי, שלא הייתה השנה בשיאה, סיימה את ריצת המרתון במקום ה-22 מתוך 29 רצות שסיימו את המירוץ. היא קבעה זמן של 2:41:23 שע', שהוא למעשה הטוב ביותר שלה השנה.

אברמסקי פתחה את הריצה מאחור והייתה אחרונה עד לחצי המרחק. תוך כדי פרישתן של רצות רבות, אברמסקי הצליחה בסופו של דבר להקדים עוד שבע רצות ולהימנע מהמקום האחרון. בסופו של דבר, היא יכולה להיות מרוצה מתוצאה לא רעה מבחינתה, שהושגה בתנאים קשים של רוחות וגשם.

אולריקה מאייש הגרמניה ניצחה במרתון בזמן של 2:30:01 שע'. היא הקדימה ב-26 שניות את אוליברה יבטיץ' הסרבית, שהייתה שישית באולימפיאדה האחרונה. אירנה פרמיטינה הרוסיה סיימה שלישית בזמן של 2:30:53 שע'.

* בגמר הראשון שהתקיים היום באיצטדיון עצמו, זכתה בלארוס במדליות הזהב והכסף בהדיפת כדור הברזל לנשים. נטליה חורונקו ניצחה עם 19.43 מ' והקדימה בסנטימטר בלבד את בת ארצה נדז'דה אוסטפצ'וק. פטרה לאמרט הגרמניה סיימה שלישית עם 19.17 מ'.

* כעבור שעה בלבד, הבלארוסים חגגו מדלית זהב נוספת, הפעם בתחרות יידוי הפטיש לגברים. איוואן טיחון קיבל פייט מרשים מהפיני אולי פקה קריאליינן, שהדף יותר רחוק מכולם בנסיון האחרון שלו, אבל נפסל אחרי שיצא מהתחום שלו. בסופו של דבר, טיחון ניצח עם 81.11 מ', קריאליינן סיים שני (80.84 מ') וואדים דבייאטובסקי מבלארוס שלישי (80.76 מ').

* עברה לה עוד שעה והבלארוסים הוסיפו מדלית זהב שלישית, הפעם על המסלול. אלסיה טורובה, שיאנית העולם לשעבר ב-3,000 מכשולים, ניצחה בריצת הגמר וקבעה שיא אליפות, 9:26:05 דק'. היא הקדימה בשתי שניות את טטיאנה פטרובה הרוסיה, וויולטה ינובסקה הפולניה סיימה שלישית (9:31:62 דק').

עוד בוואלה!

שוקולד ופנים באמבטיית קרח: איך רונה לי שמעון מוצאת כל כך הרבה אנרגיה?

לכתבה המלאה

מדליות זהב לאולסון ואיסינבאייבה

* מרתה דומינגז הספרדיה, אלופת אירופה בריצה ל-5,000 מטר, שמרה על תארה אחרי ניצחון במאבק צמוד לקראת הסיום עם ליליה שובוקובה הרוסיה. דומינגז חצתה את קו הסיום בזמן של 14:56.18 דקות, שובוקובה ב-14:56.57. אלבן אביילגסה מטורקיה סיימה שלישית (14:59.29). המדליה של דומינגז היא הראשונה באליפות הנוכחית של אשה מספרד, אחרי 6 מדליות גבריות.

* סטאניסלב אולייאר הלטבי העניק לארצו מדליה ראשונה בתחרות, כשניצח בתחרות ה-110 מטר משוכות, בזמן חלש של 13:24 שניות. תומאס בלאסצ'ק הגרמני הגיע שני (13:46), ואנדי טרנר העניק לבריטניה מדליית ארד (13:52).

* כריסטיאן אולסון השבדי הגן על תוארו כאלוף אירופה בקפיצה משולשת. אולסון, הספורטאי הבולט במקצוע הזה כיום לא התקשה לנצח עם תוצאה של 17.67 מטר, שיפור של 5 סנטימטרים לתוצאה הטובה ביותר שלו העונה. לכל שאר המתמודדים נותר להאבק על שתי המדליות הנותרות. נייתן דאגלס הבריטי סיים שני, הרחק מאחורי אולסון, עם 17.21 מטר, ומריאן אופראה הרומני קטף את הארד עם 17.18.

* ילנה איסינבאייבה ניצחה כצפוי בתחרות הקפיצה במוט. שיאנית העולם, והשליטה הבלעדית של הספורט קפצה לגובה של 4.80 מטר, והעניקה זהב שמיני לרוסיה, השליטה הגדולה של האליפות הנוכחית. מוניקה פירק מפולין הגיעה שנייה עם 4.65 מטר, והקדימה את טטיאנה פולנובה הרוסיה, שקפצה לגובה זהה.

* וירגיליוס אלקנה הליטאי ניצח בתחרות זריקת הדיסקוס. אלקנה, האלוף האולימפי, השליך את צלחת המתכת למרחק של 68.67 מטר והלך להתאמן על מילות ההמנון. את שתי המדליות הנותרות קטפו אסטונים. גרד קאנטר זכה בכסף עם 68.03 מטר, ואלכסנדר טאמרט סיים אחריו עם 66.14.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully