פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

    פוצץ המו"מ בין תומר בן יוסף לבית"ר ירושלים

    בפגישה בין סוכנו של השחקן ליו"ר הקבוצה ולדימיר שקלאר, התגלו פערים משמעותיים. שלוש קבוצות מספרד ופורטוגל מתעניינות

    תומר בן יוסף ובית"ר ירושלים רחוקים מסיכום להארכת החוזה של השחקן בקבוצה. היום (חמישי) נפגש יו"ר הקבוצה ולדימיר שקלאר עם סוכנו של הבלם, רונן קצב והתגלה כי הפערים בין הצדדים גדולים. קצב הודיע לשקלאר כי כבר בשבוע הבא תפנה לבית"ר קבוצה אירופית, כנראה מספרד או פורטוגל, ותבקש לרכוש את השחקן. נראה כי השחקן מעדיף לנסות את מזלו באירופה.

    יש לציין כי בחוזהו של בן יוסף, המסתיים בקיץ הבא, קיים סעיף שחרור לחו"ל תמורת 150 אלף דולר. שקלאר וקצב נועדו על מנת להאריך את משך החוזה, אך כאמור לא הגיעו לכלל הסכמה. על פי ההערכות, בן יוסף דרש שכר שנתי של כ-300 אלף דולר, בעוד שבית"ר הסכימה לשדרג את שכרו לסביבות ה-200 אלף דולר בלבד.

    הקבוצות שהוזכרו כמועמדות לרכוש את בן יוסף הן ראסינג סנטאנדר ואספניול הספרדיות ובראגה הפורטוגלית. לפי שעה ממשיך בן יוסף להתאמן בבית וגן בהתאם לחוזהו. בראגה כבר פנתה לסוכנו והגישה לו הצעה לעבור מיידית תמורת כ-700 אלף דולר לעונה. הפורטוגלים מחפשים בלם להרכב הראשון ובן יוסף הוא אופציה טובה עבורם, במיוחד מכיוון שדמי הקנייה הקבועים בחוזהו הם 150 אלף דולר.

    כאמור, גם אספניול מהווה אופציה לשחקן, אם כי בניגוד לפורטוגלים שכבר נתנו את המילה שלהם לשחקן, אצל אספניול אין עדיין החלטה סופית לגבי הסכומים והחוזה אותו יקבל השחקן, אך גם כאן ההערכה היא כי הוא יקבל למעלה מחצי מליון דולר לעונה.

    "תומר קיבל הצעה כספית שבית"ר לא יכולה לעמוד בה", אמרו מקורביו של הבלם. "תומר לא מצפה שבית"ר תשווה את הסכומים שבראגה הציעה לו, אבל לאור העובדה שיש לו סעיף יציאה לחו"ל, הוא רשאי לממש את האפשרות הזאת ולהתקדם מבחינה מקצועית וכלכלית. הייתה לתומר שנה נפלאה בבית"ר, הוא מאוד אוהב את הקהל ונהנה לשחק כאן, אבל עכשיו עומד בפניו שיקול כלכלי ומקצועי, וכשקבוצה מציעה לך סכום כסף הגדול פי 2 וחצי ממה שבית"ר מציעה, אפשר להבין אותו". על האפשרות שהבלם ישאר בבית"ר בסופו של דבר אמרו בסביבתו של בן יוסף, "קשה לנו להאמין שזה יקרה, אולי אם יגישו לו הצעה מפתה וטובה יותר, הוא יחליט בסופו של דבר להישאר".

    בבית"ר ירושלים בכל זאת מקווים כי השחקן ישאר. ולדימיר שקלאר הגדיל היום במעט את ההצעה האחרונה לשחקן וזאת במידה ולנסות לשכנעו לחתום על החוזה, אך זה כאמור לא הועיל. בצוות המקצועי והניהולי רואים חשיבות רבה בהישארותו, אך עם זאת לא מתכוונים להיכנע לדרישה לשלם סכום כספי גבוה. גורם בבית"ר הגיב בנושא כשאמר: "אנחנו מאוד רוצים שתומר ישאר בבית"ר. הוא נפגש היום עם שקלאר שהגיש לו הצעה חדשה, אך בן יוסף החליט לדחות אותה. לתומר יש חוזה לעונה הבאה ורק אחרי שהוא יציג לנו את ההצעה שיש לו מחו"ל והקבוצה תעמוד בתנאי התשלום הוא יקבל את השחרור, נכון לעכשיו לא ראינו שום מסמך של קבוצה מחו"ל שרוצה אותו ולכן הוא ימשיך בחוזה עליו הוא חתום".