אתלטיקה: הנבחרת פיספסה את דרג א' בנקודה

אלכס אברבוך זכה במדלית זהב בקפיצה במוט ומיכאל אילין קבע שיא ישראלי ב-110 משוכות, אבל אירלנד עקפה את הנבחרת בסיום

דני בורשבסקי

נבחרת הגברים של ישראל באתלטיקה קלה פיספה היום (ראשון) בנקודה אחת בלבד עלייה לדרג א', שהוא השני בחשיבותו בגיע אירופה. הנבחרת השתתפה ביומיים האחרונים בגביע אירופה דרג ב' בסלובקיה ובתחילת היום השני כבר דורגה במקום השני, שיכל להעלות אותה לדרג א'. בסופו של דבר, ההכרעה הגיעה במקצוע האחרון, ריצת השליחים ל-4X400 מטר. ישראל הובילה לפני כן על אירלנד השלישית, אלא שהאירים סיימו את הריצה במקום הראשון והישראלים במקום החמישי בלבד, מה שהעלה את אירלנד למקום השני בסיום עם 109 נקודות לעומת 108 של ישראל.

אחרי שניקי פאלי זכה אתמול במדלית הזהב בקפיצה לגובה, אלכס אברבוך הוסיף זהב נוסף וצפוי בקפיצה במוט, כשהסתפק בגובה של 5.40 מ'. שני אתלטים נוספים השיגו את מדלית הכסף. מיכאל אילין עשה את זה בריצת ה-110 משוכות עם שיא ישראלי חדש של 14:13 שנ', מהיר במאית השניה משיאו של אופיר שמואלי מ-1998. איתי מגידי סיים במקום השני בריצת ה-3,000 מכשולים בזמן של 8:57:50 דק'. מטיל הכידון ואדים בביקין סיים במקום השלישי עם תוצאה של 73.09 מ'. המארחת סלובקיה סיימה במקום הראשון ועלתה ביחד עם ישראל לדרג א', שהוא הדרג השני בחשיבותו באירופה.

גם נבחרת הנשים של ישראל תישאר שנה נוספת בדרג ב', אחרי שסיימה במקום הרביעי הכללי. נילי אברמסקי ואירנה לנסקי הוסיפו שתי מדליות זהב לזו של אולגה דוגדקו בקפיצה במוט מאתמול. אברמסקי ניצחה בריצה ל-5,000 מטר בזמן של 17:10:78 דק'. אירנה לנסקי ניצחה בריצה ל-100 משוכות בזמן של 13:44 שנ'. נורבגיה וסלובקיה סיימו במקומות הראשונים ועלו לדרג' א'.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully