פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

    אחרי 12 שנה: שבדיה שוב אלופה אולימפית בהוקי קרח

    פינלנד עשתה עבירות ושילמה את המחיר. שלושה שערי פאוור פליי היקנו לשבדים ניצחון 2:3, שהושג גם בזכות יכולת מצוינת של לונדקוויסט

    סאקו קויבו הותיק ישב דקות ארוכות ובכה על הספסל. פינלנד, עם שבעה נצחונות משבעה משחקים, עבדה קשה כדי להגיע להתמודדות הנועלת את משחקי טורינו 2006. קשה, במיוחד לעומת נבחרת שבדיה, שזייפה קשות עם הפסד 5:0 לרוסיה, פגמה במודע בפייר פליי עם הפסד 3:0 לסלובקיה אבל בסיום ידעה לעשות מה שאף נבחרת אחרת בטורניר לא הצליחה - להעניש את הפינים.

    שש פעמים עמדה שבדיה ביתרון בן שחקן, והבקיעה פעמיים. בשער הניצחון שכבש ניקלאס לינדסטרום היה לשבדים שחקן על הספסל, אבל גם לפינלנד. בסופו של דבר הפינים, הממושמעים בדרך כלל, יכולים לבוא בטענות לעצמם, אם כי אין לקחת מהם את מה שעשו לאורך הטורניר.

    הנריק לונדקוויסט, השוער השבדי, היה גיבור המשחק בשליש האחרון, כשלא נתן ללחץ פיני אדיר להכניע אותו ובמספר עצירות מצוינות, בעיקר ממחבטו של קימו טימונן, השאיר את הזהב אצל השבדים, שלא זכו בבכורה בהוקי קרח מאז משחקי לילהאמר ב-1994. לונדקוויסט סיים עם 25 עצירות ב-27 נסיונות.

    המשחק נפתח, כצפוי, באגרסיביות, כשהפינים עולים ליתרון בדקה ה-15, בפאוור פליי. טימו סלאני ירה כדור למרכז, וקימו טימונן השחיל אותו בין רגליו של לונדקוויסט - 0:1. זו גם היתה התוצאה בסיום השליש.

    השבדים עלו לשליש השני בסערה וניצלו עד תום הרחקה לשתי דקות של טוני לידמן על הכשלת מחבט (הוקינג). מיקאל סמואלסון וכריסטיאן בקמן החליפו מסירות והנריק זאטברג ירה אל הרשת - 1:1, חמש דקות מפתיחת השליש. אולי יוקינן ופטרי נומלין הורחקו אחד אחרי השני, אבל את הפאוור פלייז האלה הפינים שרדו. ואז הגיעה הרחקה של סאקו קויבו, והפעם השבדים הצליחו לחדור את ההגנה. זאטברג מסר, ניקלאס קרונוואל ירה לרשת ו-1:2 לשבדיה, 13:24 בתוך הרבע.

    זו היתה הפעם הראשונה בטורניר שהפינים נקלעו לפיגור, והם יצאו ממנו מהר מאוד, 1:36 דקות ליתר דיוק. מהלך משולב של היוקיננים יוסי ואולי העמיד את מר וויל "אני שווארמה לא אוכל יותר אף פעם כי שיניים אין לי" פלטונן, שדחק מקרוב לרשת של לונדקוויסט - 2:2.

    הנבחרות ירדו להפסקה בין השלישים, ולשליש האחרון הכינו השבדים הפתעה. עשר שניות בלבד מהפייס אוף קיבל ניקלאס לינדסטרום את הכדור מפטר פורסברג וירה ממרחק טורפדו שנעצר רק ברשת של אנטרו ניטימאקי - 2:3 לשבדיה. המשחק המשיך להיות אגרסיבי, הפינים השאירו רשת ריקה בשתי הדקות האחרונות כדי לעלות עם עודף שחקן למעלה, אבל למרות הלחץ הכבד לא הצליחו להכניע את לונדקוויסט המצוין - 2:3. בסיום. שבדיה ראשונה, פינלנד שניה, צ'כיה שלישית.