וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שמעון מזרחי - תתרגל

ישראל דושי, 'ערים'

2.5.2003 / 18:36

כאדם סקרן מטבעי ערכתי לאחרונה במוסד האקדמי שבו אני לומד מיני משאל. שאלתי שמונה סטודנטים אקראיים לחלוטין ממה הם היו נעלבים: מקריאה לעברם שילכו לשים קץ לחייהם או מן הקריאה לעברם כי אמם היקרה עוסקת במקצוע העתיק בעולם.

חמישה (רוב מוחלט) ענו כי הקריאה השנייה הייתה פוגעת יותר. שניים השיבו כי שתי הקריאות פוגעות במידה שווה ורק נשאל אחד ענה כי הקריאה הראשונה פוגעת לדעתו יותר מאשר השנייה.

אין במיני משאל הזה ולו טיפה של ניסיון להצדיק קריאה בוטה ומכוערת לכיוון יו"ר קבוצת ספורט בישראל לשים קץ לחייו, קריאה שרק מעוררת גועל וצמרמורת נוכח העובדה כי רק לפני שנה וקצת שם קץ לחייו בעלים של קבוצת ספורט בישראל. בושה, מה שכן, יש בעריכת המשאל רצון להפסיק עם דו הפרצופיות הגדולה שמתרחשת שוב ושוב.

לפני עונה אירחה גליל עליון את מכבי תל אביב בכפר בלום לעוד משחק שתוצאתו ידועה מראש. לקראת הסיום חטף אריאל מקדונלד בומבה רצינית שלא זכתה לתגובת השופטים. מקדונלד ירד זועם לספסל, וגם אם תנסו להיזכר מתי ראיתם אי פעם את האיש החביב הזה יוצא מגדרו, לא תגיעו לאותה הבעת זעם שהייתה לאריאל באותו יום. המשחק חודש כששנייה לאחר מכן ספג גם נייט האפמן חבטה והחל לדמם. דרישת מכבי לעבירה בלתי ספורטיבית לא נענתה. זה כבר היה יותר מידי עבור מוני פנאן שירד יחד עם מקדונלד לחדר ההלבשה כמחאה על "חד צדדיות בשיפוט". נקודה חשובה לציון: זה קרה כשתי דקות לסיום כשניצחונה של מכבי כבר מובטח. זכור לכם מאיפשהו?

ואם כך נהגה מכבי בגלל מחלוקת שכזו, מה היו עושים במועדון הזה, אם שחקן שלהם היה חוטף אגרוף מיד בתחילת משחק חמישי וקובע של הגמר סל בעונת 92' ללא תגובה ראויה של השופטים דוד דגן וראובן וירובניק. תזכורת: לבן מרסר שחקן מכבי שלח אגרוף מכוון לפניו של תומר שטיינהאור מהפועל תל אביב והפיל אותו לקרשים. זה 1.20 דקות מתחילת המשחק, ובעונה הצמודה הזו הסיכוי שאם מרסר היה מורחק, האליפות הייתה של הפועל, היה גבוה מאוד. וירובניק ודגן העדיפו לתת עבירה בלתי ספורטיבית ולא הרחיקו את המתאגרף כמתחייב. מכבי זכתה בעוד אליפות.

אני לא יודע אם זו שיטה, אבל ישנה הרגשה שראשי האלופה הבלתי מעורערת של ישראל חשים שמגיע להם רספקט מיוחד, רספקט שלדעתם נעוץ באיפה ואיפה שחייבת הקבוצה שלהם לקבל בכל הקשור לאלימות מילולית, וגם לפסיקות שופטים.

מזרחי ופנאן ירדו מהפרקט בראשון לציון כצעד של מחאה עם איום מסויג כי יעשו כך בעתיד אם יישנה המקרה. אם הצעד הזה היה מסוגל לבטל כליל את הקריאות ההן, אז אני מודיע לכם חגיגית שאני אישית הייתי נושא את דגל המלחמה באלימות המילולית.

גם מזרחי וגם פנאן לא מאמינים במה שאמרו וגם הם יודעים שהאלימות המילולית לא תיפסק. מה הם כן השיגו? התגרות כפולה ומכופלת מאוהדי היריבה שרק הגבירו את שירי הנאצה כלפיהם מתוך רצון לראות אם אמנם יממשו את האיום שלהם. ההרגשה היא שהצעד רק נועד לעורר אמפתיה כלפי המלכה הנעלבת של הכדורסל ובכך למרבה הצער הם הצליחו בקרב כתבי חצר - וכאלה לא חסרים.

מעולם לא ראיתי או שמעתי את מזרחי מנצל את השפעתו הכבירה על אוהדי מכבי ויוצא למסע של מניעה ומיגור ההסתה המילולית הפושעת של אוהדי קבוצתו כנגד שמעון אמסלם במהלך עשור שלם. או להסתה לרצח (כן לרצח) של סלים טועמה (שכן כדורגלן הפועל הוא מחבל לדעת צווחני היציע הצהוב, ובכלל כל הפועל – חיזבאללה). לא ראיתי שמישהו העיר למוני פנאן על כך שבדרבי הראשון של העונה כאשר קבוצתו עלתה לפרקט לראשונה והתקבלה בשריקות בוז (דבר מקובל), הוא פנה לקהל האדום והרים את ידיו בתנועת שלהוב שרק חיממה את האווירה הלהוטה ממילא. גם לא האמנתי ששמעון ומוני ינטשו את יד אליהו שתי דקות לסיום הדרבי כשניצחון קבוצתם מובטח.

שמעון ומוני, יש לכם אימפריה. אימפריה שכולם מנסים לחקות ולנצח. מן הטבע שלא אוהבים את הכובשים הגדולים ואתם חייבים לקבל את זה, גם אם זה לא לרוחכם. שמעון מזרחי, תתרגל כבר. אלימות מילולית מכוערת כלפיך, היא לא מנת חלקך בלבד. די לאלימות, אבל בעיקר די לדו פרצופיות של ראשי מכבי וכתבי החצר שלהם.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully