וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גם ראש העיר מחכה לאוסטפלד

ליאור וייץ

10.4.2003 / 9:23

אליצור רמלה מארחת (19:15, 5) את רמת השרון במשחק האחרון של העונה. המנצחת זוכה בתואר. "אם אוסטפלד תהיה בכיכר, ההמונים יהיו שם" מבטיח ראש העיר של רמלה

את היום הראשון בין המשחק הרביעי לחמישי ניצלו הקבוצות להתכתשויות מילוליות. אתמול כבר כולם עסקו בספורט נטו. טל נתן דרש ביום שני בלילה את הרחקתה של אינה גורביץ', שעל פי הטלוויזיה פגעה במתכוון באורנית שוורץ, שחקנית רמלה, ללא תגובה של השופטים, אך היועץ המשפטי של איגוד הכדורסל, עו"ד שוקי קרמר, דחה את הבקשה וקבע כי לא ניתן להרחיק שחקנית שלא הורחקה ע"י השופטים. אתמול גורביץ' כבר לא עניינה אותו. אורנה אוסטפלד אמרה אתמול: "כל כולי אהיה הפעם במשחק, לא מעניין אותי מה יקרה מסביב", אמירה שיגרתית למאמן, אבל לא לאוסטפלד שהעקרונות אותם היא מנסה להנחיל, חשובים לה הרבה יותר מניצחונות. אבל הערב (19:15, שידור ישיר בערוץ הספורט) ברמלה מדובר במשחק חמישי ומכריע על אליפות ושתי הקבוצות רוצות באותה מידה לזכות בתואר רביעי.

בפלייאוף המדהים הזה העונה כבר נשברו שתי סטטיסטיקות - רמלה מגיעה בפעם הראשונה למשחק מכריע על אליפות, רמת השרון חזרה מפיגור 2-1 בחצי הגמר מול רמת חן. השאלה, אם תוכל להשלים מהפך גם מול רמלה. "זה משחק אחר", אומרת אוסטפלד, "ברמת חן, חצי מהקהל היה שלנו, ברמלה יהיו לנו מעט אוהדים (הנהלת רמלה סירבה למכור לרמת השרון כרטיסים מחוץ למכירה בקופות). אז זה היה משחק שקבע אם נישאר ביחד, הפעם, העונה תסתיים בכל מקרה הערב".

מקצועית, רמת השרון מגיעה כנחותה. בשני המשחקים הקודמים בסידרה ברמלה היא נכנעה בקלות - 83-61 ו-86-72. שני המשחקים ברמת השרון היו צמודים - 83-86 ו-61-64. אבל אולי דווקא התוצאות האלו מעידות על החוזק המנטלי של רמת השרון שמתעלה בשנים האחרונות במשחקים החשובים באמת. ברמת חן היא שברה במשחק החמישי רצף של חמישה הפסדים העונה, ברמלה אגב רמת השרון דווקא ניצחה העונה, בליגה, לאחר הארכה.

אבל רמלה זו לא רמת חן. אלי רבי חשש לפני אותו משחק שהבנות שלו יקרסו מבחינה מנטלית. טל נתן משדר דברים אחרים: "אני משדר להם בטחון. ניצחנו אותם פעמיים. עם הקהל שלנו אין סיבה שלא נשחק טוב עוד 40 דקות. אותנו לא מעניינת רמת השרון. אם נשחק טוב, ננצח. יש לי תחושה שנעשה את זה".

המפתח העיקרי הערב עשוי להיות איבודי כדור. במשחקים הקודמים הקבוצה שאיבדה יותר כדורים, הפסידה. הלחץ הגדול שיהיה הערב עשוי ליצור תוצאה נמוכה, סלים קלים במתפרצות יעניקו בונוס משמעותי. התקפית, רמלה צריכה את נטאשה בראשקובה שקלעה 21 ו-23 נקודות במשחקים ברמלה, רק 9 ו-2 ברמת השרון. בטח בגלל שאורנית שוורץ תופיע עם מסכה על אפה השבור. בחלוקת הדקות בין הרכזות, מסתבר כי ההגנה של טלי נוי יעילה הרבה יותר מההתקפה של לירון כהן. רמת השרון צריכה את אינה גורביץ' שדייקה רק ב-8 מ-30 מהשדה במשחקים ברמלה. מפתח נוסף יהיה נסיון לעצור את אמבר הול שמשיגה בסידרה 25.2 נקודות ו-14.5 ריבאונדים. בגמר הגביע (59-73 לרמה"ש) הול קלעה רק חמש נקודות.

ישפטו: זריף ופוהרילס.

שיחת חימום עם ראשי הערים

לא רק אצל האוהדים בשתי המחנות יש דריכות רבה אלא גם אצל ראשי הערים שמסתבר שהם אוהדים לכל דבר.

גבי פראן, ראש עיריית רמת-השרון, מקווה בראש ובראשונה למשחק הגון ומאמין בנצחון. יואל לביא, ראש עיריית רמלה, מאמין שהאירוע המביש לטענתו בין גורביץ' לשוורץ במשחק הקודם ייתן תמריץ נוסף לבנות להביס את היריבה השנואה

יואל לביא, ראש עיריית רמלה, יש מתיחות בעיר לקראת המשחק?

"קודם כל אסור לצאת מפרופורציות. מעבר לכל מדובר ביריבות ספורטיבית בין שתי אגודות שהן אימפריה בכדורסל הנשים. זה יהיה, כך אני מניח, אירוע ספורטיבי מכובד עם הרבה מתח ודרמה וזה יהיה לנו לכבוד להכות בקבוצה של אורנה אוסטפלד ולהביא צלחת רביעית לעיר. מעבר לכך, בודאי שיש מתיחות ואני מאמין שלא יהיה תושב אחד של רמלה שלא יהיה מרותק באולם או למסך הטלויזיה. אבל זה לא רק בעיר. לרמלה יש אוהדים בכל רחבי הארץ. הטלפון אצלי בלשכה לא מפסיק לצלצל מהבוקר בחברים ואוהדים שמאחלים הצלחה ומחזיקים אצבעות לקבוצה".

אתה תתייצב הערב באולם?

"יש איזשהוא כח בעולם הזה שיימנע ממני להיות היום במגרש? אני מלווה את הקבוצה כל השנה, גם למשחקי החוץ, אז שמשחק כזה אני אפסיד?".

עד כמה הנצחון הזה חשוב דווקא מול רמה"ש?

"תראה, זה לא סוד שמדובר כאן בשתי ערים עם הבדלי מעמדות ופערים תרבותיים גדולים. אם נזכה באליפות היום זה יהיה נצחון של קבוצה עם תקציב שנתי שהוא כמו התקציב החודשי של היריבה. ברור שזה מלבה הרבה יצרים ובא גם לידי ביטוי בדרך הניהול. הנצחון יהיה קודם כל ספורטיבי אבל זו תהיה שמחה כפולה לנצח את אורנה אוסטפלד שידועה, כמו כל הקבוצה שלה, כפרובוקטורית".

במה זה בא לידי ביטוי?

"זה היה ככה לאורך כל המשחקים ביננו וגם במשחק האחרון, אצלם בבית, היא עלתה בסיום במיוחד ליציע שהיה זועם רק כדי ליצור פרובוקציה וכדי שהמשחק היום יתקיים במגרש נייטרלי. גם בשנה שעברה היה אותו סיפור ובגלל הפרובוקציות שלה נקנסו בעשרת אלפים שקל".

לוקחים בחשבון חלילה מקרה של הפסד?

"אחרי הכל מדובר בשתי אימפריות בכדורסל. לרמלה יש כבר 3 תארי אליפות ו-8 פעמים היא מצאה את עצמה במעבר של גמר הגביע. אני מאמין שעוד יהיו אליפויות וגביעים אבל הערב הבנות יתנו את הכל".

מה אתה צופה שיהיה במשחק הערב?

"אני מאמין שהאירוע של המכה שנתנה אינה גורביץ' לאורנית שוורץ במשחק הקודם יהיה זה שייתן תמריץ נוסף לבנות הערב. זה אירוע מביש ביותר במעיד על חוסר פירגון ובלי שום כבוד הדדי לקבוצה היריבה. אין לי ספק שגם הפעם רמה"ש ואוסטפלד ינסו ליצור פרובוקציות כל הזמן ולהוציא אותנו משלוות המשחק. אני מאמין שעם הדחיפה הביתית נביא היום את הצלחת הרביעית".

מתוכננות היום חגיגות? ההמונים יצאו הערב לכיכר המרכזית של רמלה?

"אם אורנה אוסטפלד תהיה בכיכר - ההמונים יהיו שם. אני מבטיח לך".

ראש עיריית רמת השרון, מר גבי פראן, אתה תתייצב היום במגרש ברמלה כדי לעודד את הקבוצה?

"לצערי הרב לא בגלל מחוייבות קודמת אבל ליבי יהיה עם השחקניות, אני אקבל עידכונים שוטפים על התוצאה ואחזיק אצבעות לבנות".

העירייה עומדת מאחורי הקבוצה?

"בודאי. גם עומדים מאחוריהם וגם מפרגנים מאד. אני מאחל לבנות שיהיו גם השנה דאבליסטיות אבל גם אם לא, הן עשו השנה עונה מאד יפה והביאו הרבה גאווה לעיר".

מדברים על כך שהמשחק הערב בין רמלה לעיר שלך רמת השרון, הוא גם משחק של מעמדות בין שתי ערים עם הבדלים סוציואקונומיים ברורים

"אני מעדיף לא להתעסק בזה. הנצחון, של מי שלא יהיה, הוא קודם כל נצחון ספורטיבי. אנחנו מתעסקים כאן בספורט מקצועני ואני לא חושב שצריכים בכלל להתייחס לנקודה הזו. רוב שחקניות רמלה הן בכלל לא ילידות העיר וכנ"ל גם שחקניות רמה"ש. צריך להתעסק בכדורסל ובצד הספורטיבי בלבד".

ברמלה מתוכננות הערב חגיגות, ואצלכם?

"טוב, תשמע. אנחנו כבר אלופים שנתיים ברציפות. שהם יתכננו את החגיגות מראש. נראה מי יחגוג בסוף".

אז מה אתה צופה התוצאה היום במשחק?

"קודם כל, והכי חשוב, שיהיה משחק הגון וספורטיבי. מעבר לכך - נצחון".

למרות שרמה"ש מגיעה כאנדרדוג?

"למרות".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully