וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אתר הקופים הירוקים הוריד תמונת הסתה

רחביה ברמן

14.3.2003 / 22:47

התמונה, שתיארה את שחקני מכבי ת"א כ"דרדנאצים", הוסרה בעקבות פניית וואלה! ספורט. התמונה הושארה רק כדי להבהיר את הודעת הגינוי שצורפה. היום פורסמה גם התנצלות של מחבר התמונה

למרבה הצער, עדיין ישנם כאלה שלא מסוגלים להבין את ההבדל הדק - או העבה כפיל - שבין קצת הומור ושחרור אגרסיות לבין שנאה, הסתה וגועל נפש.

באתר האוהדים של מכבי חיפה התנוססה בשבוע וחצי האחרונים תמונה, המתארת ארבעה משחקני מכבי תל אביב כ"דרדנאצים" ואת שער 11 כ"גטו 11". אוהדי מכבי תל אביב הפנו את תשומת לבה של מערכת וואלה! ספורט לתמונה כבר לפני שבוע וחצי, אולם התלבטנו אם ראוי להעניק לה חשיפה. לאחר שהגיעו פניות חוזרות ונשנות מאוהדים שונים, החלטנו שלא נוכל להתעלם.

התמונה הועלתה לפורום שבאתר "מכבי חיפה אונליין" על ידי "אוהד" אלמוני ועוררה דיון סוער. רוב המגיבים הוקיעו את התמונה ואת יוצרה, ומנהל מדור הקופים הירוקים באתר, דניאל ציון, אף כתב הודעה ארוכה תחת הכותרת "אין גבול לאכזריות?" שבה הסביר מדוע אדם כזה אינו ראוי להיקרא אוהד כדורגל.

דובר מכבי חיפה, עופר הראל, אמר: אנו מגנים בכל תוקף כל התבטאות אלימה וגזענית כלפי כל אדם. אני רוצה להדגיש שלאתר שממנו נלקחה התמונה אין שום קשר ולא יהיה שום קשר למועדון כדורגל מכבי חיפה. אנחנו מקיאים מתוכנו כל "אוהד" שמתבטא כך ואיננו מוכנים לשום קשר אליו. מועדון כדורגל מכבי חיפה ימשיך לקרוא לאוהדיו לעודד בהגינות. ברור לנו לחלוטין שאוהדי הקבוצה הם אנשים הגונים וכל מי שמתבטא בצורה אלימה הוא פשוט לא אוהד שלנו ולא ראוי להיכנס לשום מגרש כדורגל בארץ".

מחבר התמונה מתנצל

דניאל ציון, מנהל מדור הקופים הירוקים באתר "מכבי חיפה אונליין", אמר: "ברור שמדובר באיזה "אוהד" שאין לו חיים, שרק רצה להפגין את השנאה שלו. לאחד כזה אין שום קשר לקופים הירוקים".

כאמור, ציון ורוב המגיבים האחרים באתר גינו את התמונה ואת כל שהיא מייצגת, אבל התמונה המשיכה להתנוסס באתר. דוברי האתר הדגישו שהתמונה הושארה אך ורק על מנת לגנות אותה (שכן לא ניתן להבין את מה מגנים מבלי לראות את התמונה) מפני שלא ניתן לדון בנושא מבלי לראות את נושא הדיון, אבל היום, לאור פניית וואלה! ספורט ולאחר שהוסבר שעצם קיומה באתר גורם לפגיעה באוהדי מכבי תל אביב, הסכים להסיר את התמונה. אנו מודים לו על הצעד הזה ומקווים שבעתיד ימהרו כל מחנות האוהדים לצנזר בעצמם את העשבים השוטים שבקרבם.

לסיום, ברצוננו להודות לאותם אוהדי הצהובים שהפנו את תשומת לבנו לעניין.

עדכון אחרון בפרשה - היום הועלה לרשת עמוד חדש הכולל התנצלות מאת מי שככל הנראה יצר את התמונה. הבחור מבהיר שהפנים את הטעות החמורה שעשה, מתנצל בצורה שאינה משתמעת לשתי פנים. בין השאר הוא כותב: "פגעתי בנפשות רבות ולא הייתי מודע לסדר הגודל של הפגיעה". הבחור מבקש סליחה ממני לוי, ברוך דגו, הקהילה האתיופית וכל מי שנפגע מהתמונה, ובכך לדעתנו יש לסגור את הסיפור.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully