וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בקרת תקציבים והגבלת שכר שחקנים: אושרו השינויים בליגה א'

עודכן לאחרונה: 30.5.2023 / 11:54

הנהלת ההתאחדות אישרה שורת שינויים משמעותיים בליגה א' החל מעונת המשחקים הקרובה. זוארץ: "הפוטנציאל בליגה א' ובליגות החובבניות עצום. כדי שיתאפשר לממש אותו, מקצועית, ניהולית וערכית, היה נדרש השינוי הגדול שאושר"

הנהלת ההתאחדות לכדורגל אישרה שורת שינויים משמעותיים בליגה א' החל מעונת המשחקים הקרובה. בין הבולטים בהם: קיומה של בקרת תקציבים, הגבלת שכר שחקנים לקבוצה בסך של עד מיליון שקלים ברוטו, מיסוד חוזי שחקנים מחייבים, ברירות קנס, מחיקת כרטיסים צהובים ועוד.

יו"ר ההתאחדות לכדורגל, שינו זוארץ: "הנהלת ההתאחדות לכדורגל התאחדה לטובת שורת נושאים, אחד הבולטים בהם הוא תקנון חדש לליגה א' במטרה להבטיח מציאות טובה בהרבה. אני מלא הערכה לענייניות בה הנושא נדון ואושר. הפוטנציאל בליגה א' ובליגות החובבניות עצום וכדי שיתאפשר לממש אותו, מקצועית, ניהולית וערכית, היה נדרש השינוי הגדול שאושר אתמול. הגבלת שכר, בקרה תקציבית, חוזי שחקנים ופיקוח יבטיחו תנאים שוויוניים ויגבירו את הספורטיביות. כל אלה הם נשמת אפה של הנהלת ההתאחדות לכדורגל. התמיכה ברפורמה מצד רוב מכריע של הקבוצות מעידה על נחיצותה ואנחנו נסייע להן ליישם אותה ככל שיזדקקו לכך. אני משוכנע כי ליגה א' תהפוך לאטרקטיבית, תחרותית וספורטיבית עוד יותר".

יו"ר ההתאחדות לכדורגל, שינו זוארץ. מאור אלקסלסי
"אני משוכנע כי ליגה א' תהפוך לאטרקטיבית, תחרותית וספורטיבית עוד יותר". זוארץ/מאור אלקסלסי

להלן חלק מהשינויים

 • ההוצאה הכוללת המותרת לתשלומי שכר לשחקנים בשיעור שלא יעלה על סך 1,000,000 ש"ח ברוטו.
 • כל קבוצה בליגות א' תגיש ליושב ראש הרשות לא יאוחר מ-15 לאוגוסט של כל שנה קלנדרית, הצעת תקציב לתקופה של שנים עשר חודשים, מ-1 ביוני ועד 31 במאי שלאחר מכן
 • כל קבוצה תגיש ליושב ראש הרשות את הצעת התקציב תוך הפרדה מעלות שכר השחקנים, מאמנים ליתר הוצאות תפעול הקבוצה
 • מדי עונת משחקים, עד ל-15 ביוני של כל שנה, תקבע מזכירות ההתאחדות את התקציב שכר השחקנים והצוות המקצועי
 • קבוצה אשר הרשות לא אישרה את פעילותה לעונת משחקים תרד לליגה נמוכה יותר, בה תאושר פעילותה בהתאם לאמור בתקנון זה ; את מקומה של הקבוצה אשר ירדה ליגה כאמור תתפוס קבוצה אשר זהותה תיקבע בהתאם להוראות תקנון האליפות במקרה בו התפנה מקום.
 • שחקן מעל גיל שמונה עשרה שנים אשר סיים את שנתון גיל הנוער, חייב להתקשר בהסכם בכתב עם קבוצתו, על פי האמור בתקנון זה.
 • כל הסכם שתחתום קבוצה בליגה א' יכלול את כל תשלומי השכר הכוללים ברוטו לתשלום וכן כל תשלום אחר השווה לכסף.
 • קבוצה אשר תשלם תשלום כלשהו לשחקן או מאמן או בעל תפקיד החורג מההסכם המופקד ברשות לבקרת תקציבים תועמד לדין משמעתי בהתאם לתקנון המשמעת.
 • קבוצה, מאמן או שחקן או בעל תפקיד יגישו ליושב ראש הרשות כל הסכם ייצוג שנחתם עם אדם מייצג כהגדרתו בתקנון מייצגים מיד לאחר חתימתו.
 • אסור לקבוצה או לבעל תפקיד בה, או למי מטעמה או כל צד ג' אחר, לשלם או להתחייב לשלם לשחקן או למאמן בקבוצה מעבר לתשלומים שנקבעו בהסכם שנערך ונחתם, עם השחקן , המאמן או בעל תפקיד ושאושרו על ידי יושב ראש הרשות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
  2
  walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully