מכבי תל אביב לאוהדים: מי ש"יסכן" סכום גבוה יותר, יזכה לעדיפות בכניסה למשחקים

בצל הערפול השורר בנוגע לכניסת קהל בעונה הבאה, בוחנים הצהובים מתווה למכירת המינויים: כל אוהד יתבקש להכריע אם הוא מעוניין בהחזר של 80% על כל כרטיס שיבוטל, או להסתפק ב-50% - ולקבל בתמורה קדימות במקרה של הגבלת מספר הצופים. מכבי בתגובה: "מספר אפשרויות נבחנות"

01/07/2020
צילום וידאו: דני מרון, עריכת וידאו: נועה לוי

בסרטון: מכבי תל אביב חוגגת את ניצחון היורוליג האחרון לפני הקורונה

עוד בוואלה!

טוקו, אגדת עם באסקית: הדרמה שמאחורי האליפות המרגשת של באסקוניה

לכתבה המלאה

אחת הבעיות הגדולות שהביאה איתה מגיפת הקורונה לעולם הספורט נוגעת לשאלת הקהל. עבור חלק מהקבוצות מדובר בשאלה קיומית, או לפחות כזו שטומנת בחובה פער הנאמד במיליוני דולרים. מכבי תל אביב היא אחת הבולטות שבהן: לפחות מחצית מתקציבה של אלופת המדינה מגיעה ממכירת מינויים וכרטיסים, וכל עוד לא ברור אם המשחקים בעונה הבאה ייערכו לעיני יציעים מלאים, הצהובים ניצבים בפני צרה ממשית שתקשה עליהם לגבש את הסגל, על כל המשמעויות הכלכליות הנלוות אליו.

מכירת המינויים הרשמית לעונת 2020/21 מתמהמהת וטרם נפתחה. בתחילה, תיכננה מכבי לפתוח אותה בראשית חודש יוני, אחר כך נדחה המהלך בשבועיים, ולאחר מכן בשבועיים נוספים. בפועל, חודש יולי כבר הגיע, והמועדון ניצב בפני אתגר משמעותי במציאת דרך המלך להתרת הפלונטר שנוצר.

בשבועות האחרונים התקיימו לא מעט דיונים בניסיון למצוא פתרון הולם, שיענה על הסיטואציה המורכבת: לייצר הכנסה מובטחת למועדון; לספק מענה לאוהדים שמעוניינים לשריין את מקומם; ובה בעת להציע להם פיצוי הולם במידה שלא יורשו להיכנס למשחקים, או לפחות לחלקם. סוגיה מורכבת נוספת נוגעת לאפשרות שהאולמות ייפתחו באופן מוגבל בלבד, ואז תיאלץ הקבוצה לקבוע סדר עדיפות ולהתיר רק לחלק מהמנויים להיכנס ליד אליהו.

דילמה לא פשוטה בפני רוכשי המנויים. אוהדי מכבי תל אביב ביד אליהו(צילום: דני מרון)

במכבי מקווים לפתוח את המכירה במהלך השבועות הקרובים, וכעת מציעה הקבוצה מספר חלופות למנויים; עדיין לא מדובר במתווה סופי, אבל בדיקתו כבר יצאה לדרך.

על פי ההצעה שמציגה מכבי תל אביב בפני אוהדיה, הם יצטרכו לבחור בין שתי חלופות - מנוי 80/20 או מנוי 50/50. המשמעות: מי שיסכים "לסכן" סכום גבוה יותר, ולמעשה לוותר על חלק גדול יותר מההחזר על ביטול משחקים, יזכה לעדיפות בכניסה למשחקי יורוליג בעלי השתתפות מוגבלת של צופים.

"מנוי 80/20", על פי התקנון שגובש במועדון, יהיה זכאי להחזר כספי או לזיכוי בגובה 80 אחוזים מהמחיר היחסי ששילם עבור כרטיס לכל משחק יורוליג שבוטל. "מנוי 50/50" יהיה זכאי להחזר או זיכוי של 50 אחוזים בלבד, אבל בתמורה הוא יקבל קדימות באישור כניסה למשחק שמספר הצופים בו יוגבל.

מתוך התקנון למנויים באתר מכבי תל אביב(צילום: אתר רשמי, מתוך אתר מכבי תל אביב)

במסמך שגיבשה מכבי ישנו פירוט בנוגע לדרך חישוב ההחזרים והזיכויים. "ההחזר יינתן בנפרד בגין כל משחק יורוליג שבוטל", נכתב בתקנון בנוגע למנויי 50/50. "לדוגמה: במידה שעלות המנוי היא 2,000 שקלים, ובאותה עונה צפויים היו להתקיים 17 משחקי יורוליג בהיכל, יקבל המנוי החזר או זיכוי של 58.82 שקלים עבור כל משחק כאמור שבוטל". לשם השוואה, מנוי 80/20 שרכש כרטיס עונתי במחיר דומה, יקבל החזר או זיכוי של 94.11 שקלים על כל משחק.

הצהובים מציעים חלופה נוספת עבור "מינוי למפרסמים", המיועד ללקוחות המעוניינים לרכוש חבילת פרסום ביחד עם המנוי. הם יקבלו את העדיפות הגבוהה ביותר לכניסה במקרה של מספר צופים מוגבל במשחקי היורוליג.

בעונה הבאה יהיו אוהדים, או שנישאר רק עם הולוגרמות?(צילום: דני מרון)

ובמקרה של הגבלת הצופים, כיצד תבוצע החלוקה? 300 המקומות הראשונים יוקצו לשיקולי המועדון; 1,200 הכרטיסים הבאים יינתנו למפרסמים, ו-1,300 הבאים למנויי 50/50. רק אחריהם, החל מהמקום ה-2,800 והלאה, יגיע תורם של מנויי ה-80/20.

במכבי הבהירו בתקנון כי אוהד שקיבל כרטיס למשחק שמספר הצופים בו הוגבל, יועבר במשחק הבא לתחתית רשימת העדיפויות בקטגוריה שלו במשחק הדומה הבא.

ממכבי תל אביב נמסר בתגובה: "אנו בוחנים מספר תרחישים והתמודדויות עם המצב המאתגר והמורכב שאליו נקלעה מכבי, ולמעשה כל ענף הספורט בישראל. נשקלים מספר מתווים ואפשרויות, חלקם מצויים בכתבה וחלקם לא. המועדון עדיין לא יצא במכירת מינויים כוללת, וכמובן כשזה יקרה - נודיע".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully