החמישית בטיבה באירופה: ב-2018/19 הליגה הלאומית היא המעניינת ביותר בישראל

נרדמתם בגלל ליגת העל? תתעוררו: ארבעה מחזורים לסיום הלאומית שש קבוצות בקרב צמוד (שתי נקודות בין מקום 2 ל-5!) על שני כרטיסי העלייה. כדי לעזור לכם לקפוץ על העגלה, אורן יוסיפוביץ דיבר עם נציגי הטופ-6 של הליגה המעניינת ביותר בישראל

צילום: שלומי גבאי, עריכה: מתן חדד

בווידאו: חיים סילבס מוצג כמאמן הפועל חיפה

בין המקום הראשון לשישי מפרידות חמש נקודות. בין השני לחמישי - שתיים. חמש קבוצות נמצאות במרחק של משחק אחד ביניהן, וייפגשו אחת מול השנייה, עד הסוף. טופ-6 על שני כרטיסים לליגה הבכירה, וכן, בתחתית שתי נקודות הפרש בין מקום 10 למקום 15, מתחת לקו האדום.

בליגה הלאומית יש דרמה, זה לא חדש. המתמטיקה מסתדרת קרוב וצפוף, יציבות היא תכונה לא קיימת. העונה - יותר מתמיד. ולצד הגופה שנקראת ליגת העל - 29 נקודות הפרש בין הראשונה לשנייה! - אין ספק, אם בחודש הקרוב אתם צריכים לבחור ליגה אחת ישראלית לעקוב אחריה, התשובה טריוויאלית, זו הלאומית.

אז כדי שלא רק נצהיר אלא גם נעשה - תשומת הלב הולכת לליגה הכי מעניינת ודרמטית בישראל. ארבעה מחזורים נותרו לסיום, זמן מצוין לקפוץ על העגלה. אנחנו גייסנו נציגים מכל הטוענות לכרטיס, ושאלות זהות נשאלו. כמו על הדשא, הכול היה מאוד צמוד. אז הנה, הכבוד ללאומית - אבי לוזון בטח היה קורא לה "החמישית בטיבה באירופה".

עוד באותו נושא

לאומית: כפר סבא הביסה את קטמון, דרמה אדירה בין נס ציונה לנצרת עילית

לכתבה המלאה
"כל המערכת רוצה ליגת על". יובל אבידור (צילום: לילך וייס)

1. הפועל נצרת עילית: 55 נקודות, 15+ בשערים

"אנחנו לא עושים פה משהו רק בשביל עצמנו אלא עבור המשפחות שלנו"

שחקנים בולטים: גיא דיין, ז'וליו סזאר, יובל אבידור, פדרו סאס פטראצי

מה נשאר: הפועל עפולה (ב), הפועל רמת גן (ח), אשקלון (ב), בית"ר תל אביב (ח)

נציג: יובל אבידור

למה הליגה הלאומית כל-כך מעניינת העונה?

"בניגוד לשנים האחרונות אין קבוצה מעל הליגה. אין נתניה או הפועל תל אביב. כל הקבוצות די צנועות ועבור כולן זו הפתעה במידה מסוימת - אם יעלו. במקביל, ליגת העל הפכה לליגת מושאלים. הרבה קבוצות גדולות כביכול מייצרות שחקנים ופשוט גורמות להם לקבל במה בצורה של תן וקח. אני למשל אוהב את מה שקורה בבית"ר תל אביב. לוקחים שחקנים ובאמת בונים, בליגה השנייה. הרבה שחקנים בליגת העל מצאו עצמם בלי קבוצה בגלל כל ההשאלות. לא צריך להתייפייף, יש הרבה סעיפים לא לעניין, דברים שקשורים לכמות דקות משחק. שחקנים חותמים על זה וזה מונע תחרות בריאה. סוכנים של מאמנים הם סוכנים של שחקנים וכל מני דברים כאלה".

נאום בחירות - למה לכם הכי מגיע לעלות?

"מהרגע שהגעתי לקבוצה בינואר, נצרת עילית לא ירדה מהפסגה. הוכיחה יציבות לאורך הכי הרבה זמן, עד לאחרונה".

הוכחה שאתם ממש רוצים לעלות.

"ביום רביעי היתה לנו אסיפה עם המנכ"ל גיל ברעם. הוא אמר שהוא הגיע לפני שש שנים למועדון, כשהיה בליגה א'. החלום שלו בשש העונות האלו היה להביא את הקבוצה לליגת העל. אני לא מכיר את גיל הרבה בזמן אבל בנחישות שהוא דיבר ולפי החיזוקים שהקבוצה עשתה בינואר, מבינים מה הוא רוצה. גיל רוצה לעלות מהמקום הראשון, רוצה לקחת אליפות בליגה הזו, כי הוא יודע שזו היסטוריה לעיר. אבי איבגי רוצה לעלות כי בשנה הבאה הוא רוצה להמשיך לשחק ברמות הגבוהות, בגיל 40. אני רוצה לעלות אני אני ראוי לשחק בליגת העל, ואני אשחק. גיא דיין רוצה לעלות. ראובן גל משחק 15 שנה בלאומית, כל החיים בנצרת עילית, והוא רוצה לעלות. ליעד אלמליח כבר שבע שנים בלאומית, רוצה לעלות. איתן וולבלום, ים כהן, שחקנים מושאלים ממכבי חיפה רוצים לחזור למכבי חיפה, לשולחן המו"מ, עם כוח - עלינו ליגה. כל המערכת רוצה ליגת על ולשם היא מכוונת".

מי הכי אופטימי בקבוצה לגבי סיכויי העלייה שלכם?

"יובל אבידור".

הרגע הכי טוב בעונה:

"בזמן קצר נולדו לשלושה שחקנים שלושה ילדים. לראובן גל בת ראשונה, לי בת ראשונה וליובל שוואט בן. לפני המשחק מול נס ציונה היתה אסיפה ושי אראל [היועץ המנטלי, זוכה הישרדות בעבר] הכין סרטון וכלל בו גם תמונות של בני המשפחה של השחקנים. זה היה רגע מרגש והבנו שאנחנו לא עושים פה משהו רק בשביל עצמנו אלא עבור המשפחות שלנו. אנחנו מאוד רוצים שרגעי השמחה האלה יתפרצו ברגע האחרון".

הרגע הכי מבאס בעונה:

"ההפסד לקטמון בשבוע שעבר. רגע של סטירה מצלצלת. הבנו שאף קבוצה לא תפרוס לנו שטיח אדום. לא מחלקים מתנות, במיוחד לא בליגה הזו".

תסריט דמיוני: אתם עולים על הבאזר, בדקה האחרונה של המשחק האחרון. בזכות מי?

"גיא דיין, בפנדל".

"עליית ליגה זה כרטיס ביקור לכל שחקן". אופיר חמו (צילום: אתר רשמי, האתר הרשמי של סקציה נס ציונה)

2. סקציה נס ציונה: 54 נקודות, 16+ בשערים

"במשחקים של נס ציונה אף פעם לא משעמם"

שחקנים בולטים: רז שטיין, אופיר חמו, סהר לוי, נאור סבג

מה נשאר: הפועל קטמון (ח), הפועל כפר סבא (ב), הפועל עפולה (ב), הפועל רמת גן (ח)

נציג: אופיר חמו

למה הליגה הלאומית כל-כך מעניינת העונה?

"בדרך כלל עולה אחת עושה את זה בפער וכמה רבות על הכרטיס השני, בהתגנבות. העונה הליגה שוויונית מכל הבחינות, גם תקציבית. התחלקו הכוחות שווה בשווה. לדעתי העסק יוכרע רק במחזור האחרון".

נאום בחירות - למה לכם הכי מגיע לעלות?

"אנחנו קבוצה הכי התקפית והכי אטרקטיבית וזו עובדה - מבחינת מספרים. קבוצה שמחה, קבוצה תוססת, יש שחקנים צעירים, כולם נותנים לנו שקט. אין טיפת לחץ. במשחקים של נס ציונה אף פעם לא משעמם".

הוכחה שאתם ממש רוצים לעלות.

"הייתה שיחה עם ההנהלה, היו"ר, המאמן, כולם - אחרי שעלינו לפלייאוף העליון. שם אמרנו שאנחנו רוצים לעלות ליגה. אנחנו כבר פה, ואם כבר פה, מה נגיד, לא לעלות? עליית ליגה זה כרטיס ביקור לכל שחקן. צריך לעלות, ועכשיו".

מי הכי אופטימי בקבוצה לגבי סיכויי העלייה שלכם?

"עידו אקסברד. בקבוצת הוואטסאפ שלנו, הוא כל הזמן כותב 'חברים, תהיו רגועים, אנחנו עולים - עשיתי את כל החישובים'. מאז שבא בינואר, שידר דברים טובים. הבן-אדם אומר שעולים".

הרגע הכי טוב בעונה:

"הניצחון 1:5 על כפר סבא, בחוץ. זה היה באמת רגע של 'וואו'".

הרגע הכי מבאס בעונה:

"השבוע, לחטוף גול בדקה ה-90 מנצרת עילית. נרדמתי רק ב-4 בבוקר".

תסריט דמיוני: אתם עולים על הבאזר, בדקה האחרונה של המשחק האחרון. בזכות מי?

"לא יכול לתת שם אחד. תסתכל על המספרים: אצלנו, הכול מתחלק בין כולם".

"לא יכול להיות שקבוצה שמחליפה מאמן במאני טיים לא רוצה לעלות". עומרי שקל (צילום: דני מרון)

3. הפועל כפר סבא: 53 נקודות, 11+ בשערים

"רוב השחקנים בליגה הזו הם פשוט 'אול-אין'"

שחקנים בולטים: עומר פדידה, בנג'מין קוקו, חיים איצרין, עומרי שקל

מה נשאר: אשקלון (ב), נס ציונה (ח), בית"ר תל אביב (ב), הפועל עפולה (ח)

נציג: עומרי שקל

למה הליגה הלאומית כל-כך מעניינת העונה?

"בהשוואה לליגת העל, שם יש כמה שנים את מכבי תל אביב והפועל באר שבע ושם זה בערך נגמר, פה בליגה שלנו הכול יכול לקרות בכל עונה. הכול מאוזן, גם בתקציב, גם בסגלים. רוב השחקנים הם צעירים שרוצים להתקדם או שחקנים שכבר עשו משהו בקריירה ומנסים לחזור להוכיח. רוב השחקנים בליגה הזו הם פשוט 'אול-אין' בגישה. 'אנחנו בלאומית, וזו השנה שלנו להתקדם'".

נאום בחירות - למה לכם הכי מגיע לעלות?

"כי אנחנו הכי רוצים. מתחילת העונה המטרה שלנו היתה לעלות ליגה. הפועל כפר סבא זה לא מועדון שהוקם לפני חמש או שש שנים, זה מועדון ותיק והאוהדים שואפים לשם ומבחינתם אין משהו אחר. כל מי שהגיע לכאן ידע שהוא לא בא להעביר עונה".

הוכחה שאתם ממש רוצים לעלות.

"קבוצה שמחליפה מאמן ביישורת האחרונה, במאני טיים, לא יכול להיות שלא רוצה לעלות. וכן, שלושה ניצחונות רצופים בפלייאוף העליון".

מי הכי אופטימי בקבוצה לגבי סיכויי העלייה שלכם?

"תומר ששונקר. הוא כבר מדבר על ההופעה שלו נגד מכבי תל אביב, מדמיין את מי הוא מתקל".

הרגע הכי טוב בעונה:

"עכשיו. המומנטום הטוב שלנו".

הרגע הכי מבאס בעונה:

"כשירדנו כמה מקומות למטה".

תסריט דמיוני: אתם עולים על הבאזר, בדקה האחרונה של המשחק האחרון. בזכות מי?

"איתמר ישראלי. שוער של מאני טיים".

"הקבוצה לא נבנתה לעלייה, אבל המטרות השתנו עם הזמן". אדריאן רוצ'ט (צילום: אדריאן הרבשטיין)

4. הפועל עפולה: 53 נקודות, 10+ בשערים

"הכול היה רגע מהתפרקות"

שחקנים בולטים: אדריאן רוצ'ט, עידן דוד, רון שושן, דור כוכב, גיזי דורבור

מה נשאר: נצרת עילית (ח), הפועל קטמון (ב), נס ציונה (ח), הפועל כפר סבא (ב)

נציג: אדריאן רוצ'ט

למה הליגה הלאומית כל-כך מעניינת העונה?

"התקציבים כמעט שווים, אין זרים שהם שוברי שוויון כמו בקבוצות הגדולות של ליגת העל. אין קבוצה גדולה שטרפה את הליגה. זו באמת ליגה שכיף לראות. השידורים בימי שישי קלילים, מעבירים בכיף, ממגרש למגרש. יש הרבה ישראלים בליגה ואתה רואה צביון צעיר מקומי. בליגת העל חצי הרכב זרים. האוהדים רוצים זיקה".

נאום בחירות - למה לכם הכי מגיע לעלות?

"עברנו עונה מאוד מורכבת, רכבת הרים. בחירות, ועירייה, והנהלה, ואופיר חיים שעוזב ובינואר היינו על סף פירוק ואני כבר הייתי חתום בכפר סבא. באמת שהכל היה רגע מהתפרקות, ודווקא מהמקום הזה, שהיה הכי קל להישבר, איכשהו הצלחנו לנצח עוד משחק ועוד משחק ונכנסנו לרצף. החוסן המנטלי, תחושת הביחד שלנו, של נגד כל הסיכויים . נלחמנו בהכל, ואני חושב שזה ראוי לציון. והציון, אני מקווה, הוא כרטיס לליגת העל".

הוכחה שאתם ממש רוצים לעלות.

"הקבוצה לא נבנתה לעלייה אבל המטרות השתנו עם הזמן. בהרמת הכוסית לפסח הכותרת היתה "הרצון לעלות". מי שמכיר את ההנהלה, העירייה וראש העיר מבין. מאז שהוא נבחר והקבוצה הלכה להנהלה שלו, האיצטדיון עובר שיפוץ במטרה להכין אותו לרמות הגבוהות. כולם מרגישים את זה".

מי הכי אופטימי בקבוצה לגבי סיכויי העלייה שלכם?

"רון שושן, כל הזמן מטיף ומטריף, 'זה אפשרי', 'לא להישבר'. כל יום הוא אומר שאנחנו עולים".

הרגע הכי טוב בעונה:

"הניצחון בשיניים ברמלה, במשחק האחרון. להיראות ממש טוב, לספוג שוויון כזה ועדיין לנצח? חשוב מאוד".

הרגע הכי מבאס בעונה:

"ההדחה מהגביע מול בני יהודה. כבר היינו שם, עשינו מסע יפה, ופספסנו".

תסריט דמיוני: אתם עולים על הבאזר, בדקה האחרונה של המשחק האחרון. בזכות מי?

"המאמן יגאל אנטבי. מגיע לו, בן אדם שהיה שם בשבילנו מהרגע הראשון, וגם הוא, גם ברמה האישית, עבר עונה לא קלה. עצם העובדה ששמר על הקיים, זה מה שעזר לנו. אם אתה שואל מי אני רוצה שיכבוש את הגול המכריע, אין ספק שזה אני. אבל אם להיות הכי כן - אני רוצה שאת הגול הזה יכבוש הקפטן נתנאל גולדמן. הגעתי לכאן על העמדה שלו, כקפטן שני, אבל הוא הסמל של הקבוצה והעיר. כל מה שעברנו - הוא היה שם - והוא עדיין לא כבש העונה. הלוואי".

"כולם מאמינים. גם השחקנים, גם האוהדים". יוגב לרמן (צילום: קובי אליהו)

5. הפועל קטמון: 52 נקודות, 5+ בשערים

"גם בליגת העל חסר קהל כמו של קטמון"

שחקנים בולטים: ערן לוי, עדן דהן, וויליאם אגאדה, יוגב לרמן, ירדן אבוחצירה

מה נשאר: נס ציונה (ב), עפולה (ח), הפועל רמת גן (ב), אשקלון (ח)

נציג: יוגב לרמן

למה הליגה הלאומית כל-כך מעניינת העונה?

"העונה אין קבוצה אחת שעולה בהפרש - כמו בני יהודה, הפועל תל אביב, מכבי נתניה, אשדוד. כל קבוצות התחתית מסוגלות היו לנצח את הצמרת, ולהפך".

נאום בחירות - למה לכם הכי מגיע לעלות?

"המועדון הזה התחיל מאפס לפני 12 שנים, הוא מתנהל לפי הספר, לא עושה שום קיצורי דרך, עובד שלב אחר שלב, גדל, איתו גדלים השחקנים. יש לנו את הקהל הכי טוב בוודאות בליגה הלאומית וגם בליגת העל חסר קהל כמו של קטמון. מועדון כזה יכול רק להוסיף לליגה הראשונה, וכן, הוא יוסיף גם דרבי מאוד מעניין לעיר".

הוכחה שאתם ממש רוצים לעלות.

"בפעם שעברה שהייתי כן היו דיבורים אבל אף פעם לא הצהירו על עלייה. הפעם, ממחנה האימונים ופתיחת העונה שמעת שזו המטרה. מהשיחה הראשונה גם שי אהרון וגם בצוות המקצועי הבהירו שזו המטרה העיקרית והיחידה, ועד היום זו נותרה המטרה העיקרית והיחידה".

מי הכי אופטימי בקבוצה לגבי סיכויי העלייה שלכם?

"האמת, כולם מאמינים. כל השחקנים, כל האוהדים".

הרגע הכי טוב בעונה:

"הזכייה בגמר גביע הטוטו".

הרגע הכי מבאס בעונה:

"היו לא מעט, אבל באמת שההפסד האחרון".

תסריט דמיוני: אתם עולים על הבאזר, בדקה האחרונה של המשחק האחרון. בזכות מי?

"וויליאם אגאדה. סוחב שני שחקנים על הגב, דורס אותם ומתגלגל עם הכדור פנימה".

"אין הנהלה, אין יו"ר, אין בעלים, אנחנו לבד". שי חדד (צילום: יוסי ציפקיס)

6. הפועל אשקלון: 50 נקודות, 1+ בשערים

"שאשקלון תעלה? נגד ההיגיון. ואנחנו אוהבים את זה"

שחקנים בולטים: סוטיריס ניניס, אליאור משעלי, שי חדד, אסי גומה, ליאור חדריאן

מה נשאר: כפר סבא (ח), בית"ר תל אביב (ב), נצרת עילית (ח), קטמון (ב)

נציג: שי חדד

למה הליגה הלאומית כל-כך מעניינת העונה?

"אין קבוצה מעל הליגה, העונה שני המקומות לעלייה פתוחים לגמרי וכל הקבוצות שוות. מול קבוצות תחתית הרגשת שהן טובות ממך ומול קבוצות צמרת הרגת עליונות. יש חוסר יציבות אצל כל הקבוצות וזה ייצר סוף מותח".

נאום בחירות - למה לכם הכי מגיע לעלות?

"מה שהפועל אשקלון עברה העונה… ההתנהלות מסביב, קבלת ההחלטות במועדון, המלחמות בתוך הקבוצה. עירייה, עמותה, הנהלה. תבין את הסיטואציה: כרגע אנחנו השחקנים, הצוות המקצועי ופיזיותרפיסט - אנחנו לבד. אין לנו הנהלה, אין לנו יו"ר, אין בעלים. אנחנו מתנהלים מול בחור מהבקרה שמנסה לדאוג למשכורות, אין לאן לפנות, אין מי שדואג. ואם ככה אנחנו צמודים, מינואר, ולא בדיוק סופרים אותנו, זה טוב לנו. לפני יומיים בכתבה על הלאומית כתבו 'מ-5 יוצאות 2'. לא סופרים אותנו, אין בעיה, אנחנו נבוא מאחורה. נגד כל הסיכויים וכל התחזיות. שהפועל אשקלון תעלה? זה נגד ההיגיון. ואנחנו אוהבים את זה".

הוכחה שאתם ממש רוצים לעלות.

"היו לא פעם שיחות לאחרונה על שביתות, הפסקת אימונים, משחקים עם הנוער. הפסיקו לנו את תשלומי הדלק, אנשים משלמים מכיסם 100-150 שקל ביום רק כדי לבוא להתאמן, ואנחנו לא מקבלים נקודות על פרמיות כבר. חסרות בערך 25 נקודות. הכי קל היה לבוא ולהגיד 'תודה רבה' ולא להופיע. אבל אנחנו מגיעים כל יום כי אנחנו באמת מאמינים שאפשר לעלות. בשבילנו זו פרנסה לעונה הבאה".

מי הכי אופטימי בקבוצה לגבי סיכויי העלייה שלכם?

"שלומי דורה. בערב של המשחק מול נס ציונה הבחור מהבקרה הגיע והביא משכורות. לא לכולם. רק לשחקנים. לא לעוזר מאמן, לא לרופא. סירבנו לקחת את הצ'קים. הפסדנו. למחרת הגענו לאימון, כולם שבורים, ושלומי אומר 'אתם תחשבו שאני משוגע אבל אני מסתכל על הטבלה, רואה את סדר המשחקים, ואני עדיין מאמין'. אנשים הסתכלו עליו כאילו אין לו מושג על מה הוא מדבר".

הרגע הכי טוב בעונה:

"המשחק מול הפועל רמת גן, והניצחון על קטמון בסיבוב הראשון".

הרגע הכי מבאס בעונה:

"כששחררו חצי קבוצה בינואר".

תסריט דמיוני: אתם עולים על הבאזר, בדקה האחרונה של המשחק האחרון. בזכות מי?

"אני חייב לתת את הקרדיט לשניים: השוער שלנו ליאור חדריאן, שנפצע והיה בחוץ חודשיים ועדיין נותן עונה פנטסטית; ומי שייתן את הגול זה אליאור משעלי".

orenjos@walla.co.il

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully