פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

    סייקלינג אקדמי הוזמנה להתחרות גם בג'ירו דה איטליה 2019

    קבוצת האופניים הישראלית תיקח חלק במירוץ היוקרתי זו שנה שנייה ברציפות: "כבוד עצום, רוצים ניצחון היסטורי אחד השלבים". גיא ניב: "זה מלמד איזו התקדמות עשינו"

    רוכב אופניים ישראלי גיא שגיב ג'ירו ד'איטליה (ברני ארדוב)
    יצליח להיכלל בקבוצה גם השנה? גיא שגיב (צילום: ברני ארדוב)

    RCS, הארגון המנהל את ג'ירו דה איטליה, הודיע היום (שישי) שהחליט להזמין את קבוצת האופניים הישראלית המקצוענית סייקלינג אקדמי להתחרות בג'ירו דה איטליה במאי 2019. תהיה זו הופעה שנייה ברציפות לקבוצה הישראלית, לאחר הבכורה המוצלחת אשתקד, במירוץ שהוזנק בירושלים.

    "זה כבוד עצום", אמר המנהל המקצועי של אקדמי צ'ל קרלסטרום, "ואנחנו מתכוונים להצדיק את האמון הזה. אחרי הופעה מכובדת שלנו בג'ירו 2018 , אנחנו רעבים להופעה טובה אף יותר. נבחר לג'ירו הרכב מגוון שיתמודד עם גם עם סדרת הטיפוסים האדירה שמחכה לנו שם וגם במישורים. שאיפתנו ברורה: להשיג ניצחון היסטורי עבורנו באחד השלבים".

    הג'ירו דה איטליה יוזנק השנה ב-11 במאי בבולוניה ויסתיים 3,518 ק"מ ו-21 ימי מירוץ מאוחר יותר, בוורונה. הישראלים של אקדמי צפויים לנהל מאבק עז על הכרטיס להרכב הקבוצה כאשר לגיא שגיב וגיא ניב שזינקו בשנה שעברה בירושלים צפויה תחרות עזה מאלוף ישראל רועי גולדשטיין ואחיו עומר.

    גיא שגיב, שהיה לישראלי הראשון שסיים גראנד טור, אמר: " ההזמנה לאקדמי לחזור לג'ירו היא דבר גדול. אני שואף להיבחר להרכב גם השנה, והפעם המטרות שלי לא יסתכמו בלסיים את הג'ירו. אני מאמין שמאז עשיתי קפיצת מדרגה ואוכל לעשות יותר". גיא ניב שנאלץ לפרוש אחרי חמישה שלבים לאחר שסבל ממחלה הוסיף: "ההזמנה לג'ירו 2019 מלמדת איזו התקדמות עשינו. לי אישית יש חוב לסגור שם ואני נחוש לחזור, והפעם אגיע מוכן יותר".