פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

    גיא ניב רשם שיא, האם הוא יזנק לג'ירו דה איטליה?

    ניב הן-23 הוא אחד משני המועמדים הישראלים (השני הוא גיא שגיב) שיכולים לעשות היסטוריה ולהפוך לישראלי הראשון בגראנד טור. הם ייאלצו לחכות עוד יממה כדי לראות מי מהם נבחר

    גיא ניב (יח"צ , נועה ארנון)
    גיא ניב (צילום: נועה ארנון)

    יזנק לג'ירו או לא יזנק לג'ירו? זאת היתה השאלה של אלף צופים ומשתתפים נלהבים שצפו אמש (שני) בקרב על עליית הג'ירו דה איטליה לזכרון יעקב בין הרוכבים הטובים בישראל שהסתיימה בשיא של גיא ניב בן ה-23, שהוא אחד משני המועמדים הישראלים לעשות היסטוריה ולהפוך לישראלי הראשון בגראנד טור, אבל הוא וחברו לסייקלינג אקדמי גיא שגיב יאלצו לחכות עוד יממה עד להחלטה של הקבוצה על מי מהם להמר באחד מהאתגרים התחרותיים הקשים והמפרכים בעולם.

    הערב הגיעו ניב ושגיב לזכרון יעקב כדי לחנוך את העלייה מיקנעם לזכרון שעליה יתחרו בשבת הבאה 170 מהרוכבים הטובים בעולם במסגרת הקטע השני, בן 170 הק"מ של הג'ירו דה איטליה שיזנק לראשונה בהיסטוריה בת 101 השנים שלו מחוץ לגבולות אירופה. המנצח בשבת הבאה יעטה לפחות לזמן מה את חולצת מלך ההרים היוקרתית שנחשבת לפסגה ספורטיבית.

    השניים ניסו לשדר עסקים כרגיל ונהנו ממפגן התמיכה של תושבי זכרון ומאות אוהדים ורוכבים שהגיעו מכל הארץ. גם הגביע המוזהב של הג'ירו דה איטליה היה שם כדי להוסיף נופך ממלכתי לחגיגות.

    רוכביה המקצוענים של אקדמי הבכירה ושל קבוצת העתודה שלה הפגינו כצפוי יכולת מרשימה על העליה בת 1.8 הק"מ. ניב ניפץ לבסוף את השיא הרשמי של העליה בסטראבה (האפליקציה הרשמית שמודדת שיאים) אבל על מי שהגיע מעט לפניו לקו הסיום במקצה שלו היה הרוכב המקצוען הצעיר של אקדמי עומר גולדשטיין. התוצאה של גולדשטיין לא נמדדה וכך הוכתר ניב כמנצח ומחזיק השיא החדש של כל הזמנים על העליה הפופולארית.

    "היה נהדר לראות את מפגן התמיכה" אמר ניב. "אבל מה שאני רוצה כרגע זה להיבחר. יש עוד 24 שעות להכרזה ואני מודה שלא ישנתי הרבה בלילות האחרונים".