סגירת המעגל המרגשת של מאמנת נבחרת ארה"ב בכדורסל נשים במכביה

לפני כשלוש שנים, כשהיא בשיא הצלחתה, התבשרה שרי לוין כי חלתה בסרטן השד ושעליה לעבור טיפול. במכביה ה-20 היא עומדת לרשום ניצחון כפול: התגברות על המחלה והופעה כמאמנת הנבחרת עמה שיחקה במכביה בשנת 1981

וואלה! NEWS בשיתוף המכביה
29/06/2017
מאמנת נבחרת ארה"ב בכדורסל נשים שרי לוין יחד עם בתה. באדיבות המצולמים
ניצחה את המחלה וסגרה מעגל כמאמנת. שרי לוין ובתה(צילום: באדיבות המצולמים)

שרי לוין היא ווינרית. גם במגרש וגם מחוצה לו. במאי 2016 היא הוכרזה כמאמנת נבחרת ארצות הברית בכדורסל נשים למשחקי המכביה ה-20, וההודעה הזאת הייתה מרגשת עבורה לא רק בזכות הכבוד הרב שנפל בחלקה, אלא משום שעד לפני כמה שנים דברים היו יכולים להתגלגל אחרת עבורה.

לפני כשלוש שנים התבשרה לוין שחלתה בסרטן השד, ושהיא צריכה להתחיל בטיפול. הבשורה נאמרה לה בשנים בהם פרחה כמאמנת והפכה לשם מוכר בקהילת הספורט היהודית-אמריקאית. לוין הייתה מאמנת נבחרת הכדורסל האמריקאית למשחקי פאן-אמריקן של תנועת מכבי, אשר נערכו בסאו פאולו שבברזיל וגם אימנה במכביה ה-19 את נבחרת הנערות של ארצות הברית בכדורסל. את שתי התחרויות היא סיימה עם מדליית זהב על הצוואר. בין 2001 ל-2008 אימנה לוין בבית הספר היוקרתי וורצ'סטר שבמסצ'וסטס וזכתה בשתי אליפויות ניו אינגלנד, כולל מאזן 0:24 בשנת 2006. הרקורד שלה כמאמן בקולג' עמד על 21:139. ופתאום התבשרה שחייה עומדים להשתנות.

אולם לוין לא נתנה למחלה לשנות את אורח חייה. מלבד בתה שידעה על כך, לוין ניסתה להסתיר את מצבה והמשיכה לעבוד כרגיל, ולנצח. היא עברה לאמן כדורסל את הבנות בבית הספר היסודי שבצ'סנט היל, מסצ'וסטס, ויחד איתן זכתה באליפות בתי הספר.

הבת, שתשמש כמנהלת הנבחרת של אמה, דאגה לאורך כל הדרך להזכיר ללוין, שהיא ספורטאית שצריכה להמשיך ולהילחם ולהישאר חיובית. אחרי זמנים לא פשוטים שבהם התקשתה לעמוד בזמן תרגול באימון, היא שבה כאמור לאהבה הגדולה לכדורסל, ורוצה שהסיפור שלה כספורטאית יתרום גם לאנשים אחרים. "אני רוצה לעמוד על סלע ולצרוח, עברתי את זה, שרדתי את הסרטן", היא סיפרה.

מינויה למאמנת נבחרת הנשים האמריקאית בכדורסל למשחקי המכביה ה-20 היא סגירת מעגל מרגשת עבורה. לוין התוודעה לראשונה למכביה ב-1981, ו-36 שנים אחר כך היא תגיע לישראל כמאמנת ראשית של הנבחרת, יחד עם בתה. השתיים מקיימות כעת מסע גיבוש ואימונים לשחקניות לקראת ההגעה לישראל. "זה כבוד וזכות להיות מאמנת נבחרת ארצות הברית במכביה ה-20", מספרת לוין, "ה'רומן' שלי עם תנועת מכבי החל ב-1981, וצבר חוויות. הייצוג של ארצות הברית הוא הזדמנות מדהימה, מלאת השראה לא רק לרדוף אחרי הזהב, אלא לחבר אידיאלים של המורשת היהודית שלנו, עם הגאווה הלאומית שלנו, ולשתף זאת עם החתירה למצוינות".

נבחרת הנשים האמריקאית תפתח את משחקיה ב-9 ביולי מול רוסיה, ויום למחרת תפגוש את ישראל בבית מרובע שבו משחקת גם אוסטרליה. משחק הגמר ייערך ב-16 ביולי במלחה. טקס הפתיחה של המכביה יתקיים ב-6 ביולי באצטדיון טדי בירושלים. במשחקים ישתתפו כ-10 אלף ספורטאים, מ-80 מדינות ב-43 ענפי ספורט.

  • המכביה
  • כדורסל נשים

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully