נושאים חמים

אוהדי מכבי תל אביב רכשו כרטיסים ליציע של בני יהודה, שהפסיקה את המכירה

הזהובים עצרו את מכירת הכרטיסים לגמר גביע המדינה מאחר וחלק מהאוהדים הצהובים רכשו כרטיסים ליציע של בני יהודה. האוהדים הכתומים זעמו בעבר: "הולכים לקבל מגרש שלם צבוע בצהוב חוץ מיציע קטן מאחורי השער"

אוהדי מכבי תל אביב (ברני ארדוב)
גרמו להפסקת המכירה. אוהדי מכבי תל אביב (צילום: ברני ארדוב)

בני יהודה הפסיקה את מכירת הכרטיסים באינטרנט לגמר גביע המדינה מול מכבי תל אביב (25 במאי), לאחר שהאוהדים הצהובים רכשו כרטיסים ליציע היריבה. הזהובים ימכרו כרטיסים לאוהדי הקבוצה במהלך היום בקופות לאן, ומחר בקופות שבמגרש בשכונת התקווה.

כזכור, אוהדי בני יהודה לא אהבו את צורת חלוקת הכרטיסים והוציאו הודעה בנושא: "השבוע בצעד חסר תקדים וביזיוני נקבעה חלוקת היציעים למשחק הגמר... אוהדי מכבי תל אביב יקבלו את היציע המזרחי והיציע המערבי שהם היציעים המרכזיים באצטדיון... בנוסף נערכה הגרלה במשרדי ההתאחדות לגבי היציעים הצפוני (מקורה) לבין היציע הדרומי (לא מקורה). נציג בני יהודה אשר היה בדרכו להגרלה התבשר כשהגיע שההגרלה נערכה שלא בנוכחותו. בהגרלה נקבע שמכבי תל אביב תזכה לקבל גם את היציע הצפוני...

"יש לציין שארגון האוהדים ביקש מההנהלה לדרוש את היציע המזרחי בלבד ושנסתפק בזה. בפועל מה שקרה פשוט בלי הגרלה ובלי שום דבר הוגן הוחלט באופן אוטומטי שהיציע המזרחי שייך למכבי כמו גם המערבי. אם כבר נתתם להם את שתי היציעים הטובים במגרש בלי הגרלה למה לא לתת לנו לפחות את הצפוני המקורה?... אנחנו הולכים לקבל מגרש שלם צבוע בצהוב חוץ מיציע קטן מאחורי השער...

"היציעים במעמד הגמר אמורים להתחלק בין שני קהלי שני הקבוצות המשתתפות בו... ארגון Gate 9 קורא להנהלת המועדון להילחם ולעשות הכול כדי לשנות את ההחלטה הביזיונית הזאת. במקרי העבר מועדוני כדורגל הגיעו עד בג"ץ כדי להפוך החלטה ואף הוציאו צווי מניעה. לא ייתכן שההתאחדות לכדורגל תעשה איפה ואיפה בין הקבוצות. הדרישה שלנו היא לקבל אחד מהיציעים מזרחי או מערבי... במידה ולא ולפחות מינימום לקבל את הצפוני.

"כרגע לא נראה שיש רצון מההנהלה לשיתוף פעולה כדי להפוך את ההחלטה הזאת... אם ההנהלה לא תנסה או לפחות תעזור לנו לנסות ולשנות את ההחלטה הזאת הגמר הזה הולך להיות אחד הדברים המבזים שקרו בהיסטוריה של גביע המדינה ושלנו כמועדון. לא רק שהיתרון של מכבי בתקציב הוא עצום 140 מיליון מול 20 מיליון... היתרון יהיה גם ביציעים למרות שלא ככה זה אמור להיות בגמר גביע שהוא נייטרלי".