וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תיק "לה פמיליה" נפתח מחדש: עד המדינה ייחקר פעם נוספת

שלומי גבאי

9.2.2017 / 10:53

לאחר שעו"ד רוי גבריאל, אשר מייצגת נאשמים בפרשה, הגישה בקשה לבית המשפט המחוזי לקבלת חומרי חקירה נוספים הכוללים תכתובות וואטסאפ מהטלפון האישי של עד המדינה ג'ודו, החזירה הפרקליטות את התיק למשטרה כדי שזו תבדוק מחדש את הטענות

אין תמונה. צילום מסך, מערכת וואלה
תכתובות הוואטסאפ של "לה פמיליה", בה לכאורה הזמין עד המדינה את חבריו לאורגיה/מערכת וואלה, צילום מסך

עורכת הדין רוי גבריאל, המייצגת נאשמים בתיק "לה פמיליה", הגישה לבית המשפט המחוזי בקשה לפי סעיף 74 ודרשה מהפרליקטות והמשטרה להעביר אליה מיידית את כל חומרי החקירה הרלוונטיים, לרבות פלט השיחות והתכתובות ממכשיר הטלפון האישי של עד המדינה ג'ודו, מאחר וחומרים אלה שהגיעו אליה יכולים להעיד על אמינותו של עד המדינה, ולסייע בהגנה על לקוחותיה.

בדיון שנערך באולם השופט אברהם היימן, נדחתה הבקשה, אולם כשעתיים לאחר מכן הודיעה הפרקליטות באופן מפתיע כי לאחר פגישת רענון עם עד המדינה, שאמור היה להתחיל את עדותו המכרעת ביום ראשון הקרוב, כי היא אכן מחזירה את תיק החקירה לימ"ר מחוז חוף כדי שהחוקרים יבדקו את טענות הנאשמים.

לוואלה! ספורט נודע כי במהלך פגישת עד המדינה עם הפרקליטים המלווים בתיק, הופתע עד המדינה לגלות כי חלק מעדויות שמופיעות בתיק החקירה לא נאמרו על ידו ודברים אחרים שאמר לא מופיעים, ולמעשה שינה את עדותו.

אין תמונה. צילום מסך, מערכת וואלה
"עננה כבדה מרחפת מעל ראשו של עד המדינה בנוגע לאמינותו ומניעיו". עו"ד גבריאל/מערכת וואלה, צילום מסך

במשטרה ובפרקליטות, שלאורך כל הדרך ניסו למנוע את הבאתו של עד המדינה לדוכן העדים, הבינו מיד כי עלולה להיווצר בעיה שתערער את אמינותו של העד על דוכן העדים ולכן עדותו צפויה להידחות. סנגורי הנאשמים טענו לאורך הדרך כי עד המדינה הוא עד בעייתי מאוד שאמינותו מוטלת בספק ואף טענו כי במהלך תקופת הפעלתו כסוכן סמוי הוא ביצע עבירות רבות בתחום הסמים, רכש מוצרים יקרי ערך באמצעות כרטיסי אשראי גנובים ואף הדיח את הנאשמים האחרים לבצע עבירות.

באחד המקרים הגיעו לידי עורכי הדין וידאו, שבו נראה לכאורה עד המדינה מקיים בצוותא עם אחרים יחסי מין בחורה, תוך כדי שהוא משפיל אותה ואף לועג לה בגסות בשל מוצאה, תוך שהוא מזמין את חבריו לקיים איתה יחסי מין, לעיני מצלמות הטלפונים.

בחודש האחרון חלק נכבד מ-21 הנאשמים בפרשה הגיעו להסדרי טיעון עם הפרקליטות וכתב האישום נגדם תוקן. אולם הנאשמים העיקריים בתיק עדיין שוהים במעצר וסנגוריהם אינם מסכימים להצעת הפרקליטות להגיע להסדר טיעון כדי למנוע את עדותו של עד המדינה.

עו"ד גבריאל מסרה בתגובה: "הטענות מתחילת הפרשייה, אשר הועלו במסגרת הבקשה לקבלת התכנים המלאים שהוגשה על ידי ההגנה ונדחתה, התבררו כנכונות. היה על הפרקליטות לבדוק אותן עוד קודם ולא מספר ימים לפני שמיעת עדותו בבית המשפט. נמתין לתשובות בעניין על אף שברור שעננה כבדה מרחפת מעל ראשו של עד המדינה בנוגע לאמינותו ומניעיו".

sheen-shitof

עוד בוואלה!

מיקום אסטרטגי, נוף מרהיב ודירות מפוארות: השכונה המסקרנת שנבנית במרכז

בשיתוף אאורה נדל"ן
עצורים בפרשת לה פמיליה. יוסי ציפקיס
חלק נכבד מ-21 הנאשמים בפרשה הגיעו להסדרי טיעון/יוסי ציפקיס

סנגורו של הנאשם דור מגידיש, עו"ד זוהר ארבל: "מראשית הדרך טענו שרב הנסתר על הגלוי בתיק הזה. מרשי חף מפשע ונראה שההתפתחות האחרונה מלמדת על התנהלות בעייתית, הן של עד המדינה והן של משטרת ישראל, וזאת בלשון המעטה. הסתרת חומרי חקירה מהווה פגיעה קשה בזכותם של הנאשמים להליך הוגן, ובפרט שעה שמרשי הינו בחור צעיר, נעדר עבר פלילי, לוחם סיירת אשר נאלץ לשהות במעצר ולהתמודד עם כתב אישום על בסיס שקריו של עד המדינה".

תגובת פרקליטות מחוז ת"א (פלילי): "במהלך פגישת רענון לקראת עדותו של עד המדינה בתיק, ולאחר שהעד שמע את כל ההקלטות המצויות בידי הפרקליטות, הנוגעות לשיחות שלו עם המעורבים בפרשה, העד מסר מיוזמתו כי קיימות שיחות נוספות, אשר אותן מסר למשטרה בזמן אמת. בעקבות זאת, הפרקליטות ביקשה מהמשטרה לבצע בדיקה באופן מיידי בדבר קיומן של הקלטות נוספות שמסר העד ולא הועברו לפרקליטות. במסגרת בדיקה זו, העד לא ייחקר שוב ובעצם קיומה אין כדי לפגוע במהימנותו, אלא לחזק אותה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    3
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully