פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

    צפו: שריפה ליד ביתו של ז'אורז'יניו, ברקוביץ' מסייע למכבי חיפה

    שחקן בני סכנין פונה מביתו בשל השריפה שהקיפה אותו, הבעלים של ראשון לציון יאפשר למכבי חיפה להתאמן במתקני הקבוצה, רן בן שמעון הוזעק לביתו, איגוד הכדורסל הודיע על דחיית המשחקים בעיר

    צפו: שריפה ליד ביתו של ז'אורז'יניו, ברקוביץ' מסייע למכבי חיפה

    בווידאו: העשן במהלך אימון מכבי חיפה בכפר גלים

    ביתו של קשר בני סכנין ז'אורז'יניו (מערכת וואלה! NEWS)
    השריפה ליד ביתו של ז'אורז'יניו

    17:44: כל הזרים של מכבי חיפה בכדורסל עברו לישון במלון בתל אביב ואימוני הקבוצה במהלך סוף השבוע ייערכו במרכז או באשדוד.

    16:10: בעקבות שריפת הענק בעיר חיפה, הנהלת מכבי חיפה דאגה לאנשי הצוות והשחקנים הזרים המתגוררים בזירת האירועים לחלופת מגורים. בהחלטה נוספת, תצא כל הקבוצה כבר מחר לבית מלון במרכז, תתאמן במתחם האימונים של הפועל ראשל"צ ותשהה במרכז עד למשחק. המועדון מודה לאנשי ראשון לציון בהם איל ברקוביץ' על הרצון והנכונות לסייע (איציק יצחקי).

    15:40: בצל הדאגה לפלטהאוזן, בהפועל חיפה יצרו קשר עם השחקן שטען כי הוא לא יכול להיכנס לביתו הממוקם ליד אחד מוקדי השריפה. השחקן יתפנה כנראה למקום אחר (איציק יצחקי).

    15:30: שחקן בני סכנין ז'אורז'יניו, המתגורר בחיפה, פונה מביתו (שלמה וייס).

    15:27: מכבי חיפה תקיים את האימון המסכם לקראת מ.ס. אשדוד בראשון לציון (איציק יצחקי).

    15:15: מאמן בית"ר ירושלים רן בן שמעון נאלץ לנטוש את אימון הקבוצה והוזעק לבית משפחתו שבחיפה (אופיר סער).

    השריפה סמוך למתחם האימונים של מכבי חיפה (יוסי ציפקיס)
    עשן השריפה בסמוך לכפר גלים (צילום: יוסי ציפקיס)

    14:40: באיגוד הכדורסל מעדכנים כי עקב שריפות הענק המשתוללות בחיפה כל אולמות הכדורסל בעיר נסגרו ל- 96 שעות ומשמשים כמרכזי קליטה.

    14:00: רשמית - אימון קבוצת הכדורסל של מכבי חיפה בוטל בעקבות השריפה הבוקר (אור שקדי).

    13:45: איגוד הכדורסל הודיע על דחיית כל המשחקים של קבוצות מאזור חיפה, בבית ובחוץ, עד מוצאי שבת כולל. ביום ראשון תתקיים הערכת מצב מחודשת (אור שקדי).

    13:45: בהפועל חיפה עוקבים בדריכות אחר מצבם של הזרים בעקבות גל השריפות באזור. יש לציין כי רוב הזרים גרים באזור הקריות, פרט לפיט פלטהאוזן שמתגורר בשכונה החדשה הסמוכה לאיצטדיון בחיפה. חלקם קיבל הסבר לגבי המתרחש באזור (איציק יצחקי).

    13:00: קרלסן מתעד את השריפה בכפר גלים

    12:05: שחקניה הזרים של מכבי חיפה, אלכס פרס וטוני מיטשל, פונו מבתיהם בשל השריפה שמשתוללת באזור העיר, והועברו למקום בטוח. בקבוצה מוכנים לפנות שחקנים נוספים אם יתבקשו על ידי כוחות הביטחון לעשות כך. בקבוצה ידעו לספר כי למרות שהשחקנים מעט נבהלו מהסיטואציה, הם הגיבו בצורה טובה. בנוסף, אולם רוממה פונה מיושביו וככל הנראה גם המתאזרח ווילי וורקמן יפונה מדירתו. אימון הקבוצה ככל הנראה יבוטל בשל ההתפתחויות (אור שקדי).

    10:00: דרמה באימון מכבי חיפה - שחקני הקבוצה שמקיימים אימון לקראת המשחק בשבת, היו עדים לשריפות שממוקמת בכרמל והעשן הגיע לאזור כפר גלים, במקביל בתחילת האימון הודיעה אגף הדוברות כבאות מחוז חוף כי שריפה נוספת פרצה באזור סמוך לאצטדיון בחיפה, וברוממה ורמות ספיר. (איציק יצחקי).

    שחקן מכבי חיפה אלכס פרס מול שחקן הפועל חולון שלומי הרוש (ברני ארדוב)
    פונה מביתו. אלכס פרס, משמאל (צילום: ברני ארדוב)