וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אמיר כבירי מודה: "עשינו השנה טעויות כמעט בכל תחום אפשרי"

בעלי האדומים התראיין לאתר הרשמי של הפועל תל אביב, סיכם את העונה והתייחס לעתיד: "גוטמן יהיה האלכס פרגוסון של הפועל תל אביב. מבטיח שכל עובד במועדון יקבל את כל מה שמגיע לו"

one

בווידאו: ניצחונה של הפועל תל אביב על בני יהודה

אמיר כבירי, בעלי הפועל תל אביב, התראיין לאתר הרשמי של האדומים ודיבר בצורה נרחבת על התוכניות של המועדון לשנים הקרובות. הבעלים דיבר על השינויים שנעשו במועדון מאז שהגיע, השיפור במחלקת הנוער, הגיבוי המלא לאלי גוטמן, המעבר האפשרי לאצטדיון בבת ים והבעיות הקיימות באצטדיון בלומפילד.

"עשינו דברים שלא נעשו בכדורגל הישראלי עד היום"

על השינויים בעונה החולפת: "אני חושב שאפשר לסכם את זה בכך שכולנו עברנו עונה ארוכה ולא פשוטה – האוהדים, השחקנים, הצוות המקצועי, ההנהלה וכמובן שגם אני באופן אישי, כי אני נושא בכובד האחריות העצום של להיות הבעלים של המועדון. עברנו משברים ושילמנו שכר לימוד כבד. עם זאת, אי אפשר להתעלם מהעובדה שבצענו מהלכים ששידרגו את המועדון משמעותית. שיפוץ מתחם האימונים – הפכנו את המתקן למקום שעומד בסטנדרטים הכי גבוהים שקיימים היום גם במדינות בהן הכדורגל מפותח הרבה יותר. גם תהליך המיתוג שאנחנו רק בתחילתו מבחינתי, פותח לנו דלתות שפעם היו סגורות בפנינו.

"נוסף על כך, הרחבנו את ההשקעה בדיגיטל ובאתר המועדון, השקענו משאבים לשיפור התכנים והקשר היומי עם קהל האוהדים של המועדון. גם בנושא השקיפות – אנחנו הקבוצה היחידה בארץ שפרסמה את כל הדו"חות הכספיים המלאים, יזמנו מפגשי הנהלה-אוהדים שבהם פירטנו על תוכניות המועדון ויעדיו, על המצב הכלכלי ועל ההיערכות המקצועית. אלו דברים שלא נעשו בכדורגל הישראלי עד היום ומבחינתי זהו מהלך אסטרטגי ואקפיד להמשיך בכך בשנים הבאות. בנוסף, הוזלנו את מחירי הכרטיסים כדי למשוך יותר אוהדים למשחקים וזה בא לידי ביטוי במגרש".

על מחלקת הנוער: "אם יש משהו שאני גאה בו יותר מכל זה על ההשקעה במחלקת הנוער, שאת פירותיה כבר מתחילים לראות היום ובשנים הקרובות נראה זאת הרבה יותר. רכשנו הרבה שחקנים צעירים מובילים בישראל מתוך הבנה שהשקעה במחלקת נוער תאפשר לנו להתקדם כמועדון תוך צמצום הפער שנוצא בשנים האחרונות מול קבוצות יריבות ואנחנו נמשיך באותה מגמה גם בשנים הבאות, הכל תוך דגש על איתור אנשי מקצוע מובילים שיקדמו את המחלקה וכמובן יקדמו שחקנים, כשהמטרה הסופית היא שילובם בקבוצת הבוגרים. אני חושב שמי שמסתכל בראייה כוללת, מבין שכל הצעדים שעשינו נועדו לייצר פה מועדון חזק ויציב לטווח הארוך, וגם אם טעינו בחלק מהצעדים, נמשיך במדיניות ההשקעה לטווח הארוך והסתכלות כמה שנים קדימה ולא רק לעונה הבאה, דבר שלא היה בהפועל הרבה מאוד שנים".

"התקציב שלנו יהיה בין ארבעת התקציבים הגדולים בליגה"

על הבעיות שהיו במועדון בעונות האחרונות: "עשינו השנה טעויות כמעט בכל תחום אפשרי, אבל החוכמה היא ללמוד ולתקן. אני יכול לומר בביטחון שאת הרוב כבר תיקנו או שאנחנו נמצאים כעת בעיצומו של תיקון. נושא בעיות התזרים ואיתור כל חובות העבר הוא דוגמא לכך. נכנסתי למועדון תוך כדי תנועה ולצערי בדיקת הנאותות שנעשתה לא הייתה מעמיקה מספיק. הסיבה העיקרית לכך היא שלא היו הרבה ברירות ויותר מדי זמן לקחת את ההחלטה האם לרכוש את המועדון, הוא היה על סף פירוק ממשי, לכן לא הבנו את גודל החובות ואת הבור בו נמצא המועדון. צריך לזכור שאני כבעלים עשיתי דבר שאף בעלים בכדורגל הישראלי לא עשה לפניי, לקחתי את המועדון עם כל החובות וההתחייבויות עליי, בלי אף נכס שניתן לממש.

"מעבר לכך גיליתי רק במהלך העונה כי חלק נכבד מההכנסות העתידיות של המועדון מושכנו, מה שהוסיף לבעיה התזרימית איתה אנחנו ממשיכים להתמודד. הזרמתי השנה למועדון סכומי כסף נכבדים ואני פה כדי להתמודד ולהישאר. אנחנו מתמודדים עם הקשיים היומיומיים, משתלטים על הנושא הכלכלי ובונים תכנית שתסייע לנו להתנהל ביציבות ולהימנע מחזרה אל המצב אליו הגענו. לא נחזור למצב המביש בו אנחנו לא משלמים משכורות בזמן, אני מבטיח שכל עובד במועדון יקבל את כל מה שמגיע לו כפי שהתחייבנו בחוזים. התקציב שלנו עדיין יהיה בין ארבעת התקציבים הגדולים בליגה ויאפשר לנו לעמוד בכל התחייבויות העבר של המועדון ולצמצם באופן הדרגתי את הגרעון, ממנו אי אפשר להתעלם וחובת ההתמודדות איתו היא עלינו. כמובן שאם נצליח להגדיל הכנסות מספונסרים ומשיתופי פעולה מסחריים התקציב יגדל בהתאם".

אמיר כבירי. הפועל תל אביב, אתר רשמי
"אם יש משהו שאני גאה בו זו ההשקעה במחלקת הנוער". אמיר כבירי/אתר רשמי, הפועל תל אביב

"הבאנו את המאמן הכי טוב בארץ"

על המאמן אלי גוטמן: "הדבר הראשון שפתרנו כשהבאנו את המאמן הכי טוב בארץ והחתמנו אותו על חוזה ארוך טווח. הרצון לראות את גוטמן מוביל את המועדון בקדנציה שלי היה קיים בי מהרגע שהגעתי למועדון. לשמחתי אלי נעתר לפנייתי ולמעשה הוביל את המועדון למקום מבטחים תוך ייצוב הקבוצה ובניית בסיס לעונה הקרובה. אלי הוא הסמכות הבלעדית בנושא המקצועי ואני שקט ובטוח כשאני יודע שהוא מחזיק את המושכות. כל החלטה הקשורה לשחקנים – בין אם כלכלית או מקצועית, עוברת בהתאם לשיקולים המקצועיים של גוטמן בלבד. יש לו את כל הגיבוי ממני. אנחנו רוצים להצליח ומי שיהיה חלק מההצלחה ירוויח מפירותיה. אני שמח שגוטמן, ביחד איתנו, מבין ומוביל את המועדון ליציבות ובהתאם לכך אנו עובדים ובונים את הקבוצה העונה. אני יכול להבטיח שהפועל תל אביב תהיה קבוצה הרבה יותר טובה ומחוייבת בעונה הקרובה".

"האצטדיון המיועד בבת ים הוא בעיני גולת הכותרת"

על האצטדיון החדש: "כפי שהסברתי בכנס עם האוהדים, עוד מוקדם להתייחס לפרויקט האצטדיון בבת ים כי אנחנו לא לוקחים עדיין שום החלטה בנושא מעבר הקבוצה. עם זאת, אין לי ספק שכשאנשים יבינו את המשמעויות של מעבר לאצטדיון חדש, הם יידעו שזה הדבר הכי נכון להפועל תל אביב, ויכול להקפיץ אותנו מדרגה. אם לא הייתי מאמין בכך לא הייתי משקיע את מירב זמני וכספי בפרוייקט. האצטדיון המיועד בבת ים הוא בעיני גולת הכותרת של כל הפעולות שהזכרתי קודם לכן אשר מאחוריהן עומדת מטרה אחת: ביסוס מועדון חזק ויציב לטווח הארוך. מתחם אימונים מפואר, ניהול מקצועי ברמה גבוה, מחלקת נוער שמתקדמת ומקדמת את דור העתיד של המועדון, ותכנית קיימת להקמת אקדמיה לצד האצטדיון בבת ים, כל אלו יובילו לייצוב כלכלי של המועדון – זה המפתח להפועל תל אביב חזקה ויציבה לעשרות שנים".

"לפעמים מועדון צריך לעשות החלטות עם ראייה ארוכת טווח ולא רק עם ראייה נוסטלגית"

על אצטדיון בלומפילד: "המצב בבלומפילד עוד לפני השיפוץ הוא שאנחנו מוציאים מיליונים על השימוש באצטדיון ולמעשה מעבר לעניין מכירת המנויים כל משחק מסתיים בהפסד כלכלי. עלויות האבטחה גורמות לכך שהמשחקים מול הקבוצות הקטנות מייצרים לנו הפסדים והמשחקים מול הקבוצות הגדולות מגדילים באופן ניכר גם את הוצאות האבטחה ומובילים למצב אבסורדי בו אנחנו לא מצליחים להרוויח גם בהם. מעבר לכך, כל ההכנסות מהאצטדיון הולכות לעירייה – המזנונים, החניות וכל הפעילות המסחרית הכרוכה בקיום המשחקים. בבלומפילד אין אפשרות לשלב חנות מוצרים ראויה, מוזיאון, מסעדות ובאופן כללי חווית צפייה כמו שמתוכנן באצטדיון החדש.

"אני גדלתי כמו כולם בבלומפילד ואני מחובר אליו בנפש, אבל לפעמים מועדון צריך לעשות החלטות עם ראייה כלכלית ארוכת טווח ולא רק נוסטלגית, התפקיד שלי הוא לקחת גם החלטות נטולות רגש ולחשוב בהיגיון ואחריות. עם זאת, כמו שכבר אמרתי – אם האצטדיון בבת ים לא יוכל לשפר משמעותית את המצב הכלכלי של המועדון, לא נעזוב את בלומפילד. אין פה שום דבר שנעשה על חשבון המועדון. לא מדובר בנכס או בשטח קיים של המועדון, הבניה והסיכון לא נעשים על הגב של הפועל ת"א אלא רק על אחריותי ועל חשבוני וכל הפרויקט הזה הוא למעשה יצירה של יש מאין לטובת המועדון. שיהיה ברור, גם אם אני לא אהיה בעלים התנאים של המועדון בכל מה שקשור לאצטדיון יישמרו במלואם ויהיו מעוגנים בחוזים. אני מוכן להציע לכל מי שחושב שמדובר כאן בעסק מניב במיוחד לבוא ולרכוש אחוזים בפרוייקט ולהשקיע יחד איתי, כל עוד הוא מתחייב איתי לתנאים שמבטיחים את הרווח של המועדון מהפרוייקט".

"הפועל כמועדון חייבת להתחרות בזירה האירופית"

על העונה הבאה: "אני בהחלט מקווה ומאחל שאת התוצאות נתחיל לראות כבר בעונה הקרובה. אני מאחל לנו כמועדון לחזור במהרה למפעלים האירופיים, אני חושב שהפועל תל אביב כמועדון חייבת להיות שם ולהתחרות בזירה האירופית. אני מקווה שנמשיך לפתח ולשפר את השירות והקשר עם האוהדים שהם לב ליבו של המועדון. אני רוצה להתחייב שאנחנו נעבוד קשה ונבנה את הקבוצה הכי טובה שאפשר. נוכיח לאוהדים שהשקענו משאבים רבים כדי להעמיד קבוצה תחרותית שתביא לנו גאווה. אני בטוח שהקהל ימלא את חלקו בהתאם וביחד נמלא את האצטדיון בפתח תקווה כדי שיהפוך למבצרנו בשנים הקרובות".

אמיר כבירי בעלי הפועל תל אביב. ברני ארדוב
"הבאנו את המאמן הטוב בארץ". אמיר כבירי/ברני ארדוב

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully