פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
      הגדרת צליל התרעה

      נושאים חמים

        הספורטאית ה-30 לריו: אילנה קרטיש הבטיחה מקום באולימפיאדה

        המתאבקת הישראלית, סגנית אלופת אירופה ארבע פעמים ברצף, זכתה בזהב בתחרות המיון במונגוליה והבטיחה לעצמה את הכרטיס למשחקים האולימפיים בקיץ, בפעם הראשונה בקריירה

        המתאבקת הישראלית אילנה קרטיש (יח"צ , הוועד האולימפי)
        פעם ראשונה במשחקים האולימפיים. קרטיש (צילום: הוועד האולימפי)

        אילנה קרטיש, סגנית אלופת אירופה ארבע פעמים ברציפות, השיגה את הכרטיס למשחקים האולימפיים בריו. המתאבקת הבכירה של ישראל עשתה זאת בתחרות המיון במונגוליה כאשר זכתה שם במדליית הזהב, והפכה בכך לספורטאית ה-30 במשלחת הישראלית בברזיל.

        קרטיש החלה עם ניצחון 0:4 ברבע הגמר על מירנדה גונזאלס המקסיקנית, לאחר מכן ניצחה 5:6 בחצי הגמר יריבה אמריקאית, טמירה מנסה והעפילה לגמר בו ניצחה 0:5 את מריה אקוסטה מוונצואלה. עוד לפני כן, כאמור, היא יכלה לחגוג העפלה היסטורית לאולימפיאדה.

        עבור קרטיש המסע הזה היה לא פשוט, שכן בשבוע שעבר היא קיבלה הזדמנות להגיע למשחקים, אך הודחה כבר בסיבוב המוקדמות בתחרות המיון האירופית. קרטיש בת ה-25 הצהירה לכל אורך הדרך שהמטרה שלה היא העפלה למשחקים האולימפיים ואף זכייה במדליה. כעת היא תוכל להתכונן בשקט להמשך ההכנות לאולימפיאדה.


        הישראלים שהבטיחו את מקומם בריו

        1. יעקב טומרקין - שחייה - 100 מטר גב, 200 מטר גב, 200 מטר מעורב אישי
        2. אנדראה מורז - שחייה - 50 מטר חופשי
        3. עמית עברי - שחייה - 100 מטר חזה
        4. גל נבו - שחייה - 400 מטר מעורב אישי
        5. מרגריטה דורוז'ון - אתלטיקה - הטלת כידון
        6. חנה קנייזבה-מיננקו - אתלטיקה - קפיצה משולשת
        7. סרגיי ריכטר - קליעה - רובה אוויר מ-10 מטר
        8. זיו קלונטרוב - שחייה - 50 מטר חופשי
        9. דונלד סנפורד - אתלטיקה - 400 מטר
        10. דימיטרי קרויטר - אתלטיקה - קפיצה לגובה
        11. נטע ריבקין - התעמלות אומנותית - יחידות
        12. אלונה קושבצקי - התעמלות אומנותית - קבוצתי
        13. קטרינה לבינה - התעמלות אומנותית - קבוצתי
        14. קרינה ליחבר - התעמלות אומנותית - קבוצתי
        15. יובל פילו - התעמלות אומנותית - קבוצתי
        16. אידה מיירין - התעמלות אומנותית - קבוצתי
        17. טסמה מוגס - אתלטיקה - מרתון
        18. רון אטיאס - טקוואנדו - 58 ק"ג
        19. לורנה צ'מטאי - אתלטיקה - מרתון
        20. מעין דוידוביץ' - שייט - RSX
        21. שחר צוברי - שייט - RSX
        22. אייל לוין - שייט - 470
        23. דן פרויליך - שייט - 470
        24. גיל כהן - שייט - 470
        25. נינה אמיר - שייט - 470
        26. זוהר שיקלר - שחייה - 50 מטר חופשי
        27. מארו טפרי - אתלטיקה - מרתון
        28. אגזה גואדה - אתלטיקה - מרתון
        29. אלכס שטילוב - התעמלות - אישי
        30. אילנה קרטיש - היאבקות - 69 ק"ג