שחייה צורנית: גלושקוב וטטלבאום על סף כניסה למשחקים בריו

שתי השחייניות סיימו במקום ה-12 בתחרות המבחן בריו, מיקום שקרוב לוודאי יוכל להעניק לגלושקוב את הכרטיס האולימפי בפעם הרביעית בקריירה: "זה הישג היסטורי. מעולם לא הייתי בכזה מתח. עדיין לא מעכלת את זה"

אורן קורנפלד
03/03/2016
משלחת אולימפית לונדון 2012. ברני ארדוב
פספוס. גלושקוב(צילום: ברני ארדוב)

אם לא יהיו הפתעות של הרגע האחרון, אנסטסיה גלושקוב תתייצב הקיץ בפעם הרביעית בקריירה שלה להופעה אולימפית. השחיינית הצורנית של ישראל סיימה יחד עם יבגניה טטלבאום במקום ה-12 בתחרות המבחן שנערכת באתר האולימפי, והדירוג הזה ככל הנראה יבטיח לשתיים את השתתפותן באולימפיאדה.

אמנם כדי להבטיח בוודאות מקום באולימפיאדה היו צריכות השתיים לסיים בשביעייה הראשונה. גלושקוב וטטלבאום הופיעו היום בתרגיל החופשי וקיבלו את הציון 79.7 שהיה טוב בהרבה מהתרגיל הטכני אותו הן ביצעו אתמול ועליו הן קיבלו 78.035. בסך הכול צבר הזוג הישראלי 157.735. את המקום הראשון בתחרות גרפו אונה קרבונל וג'מה מנגואל הספרדיות שקיבלו את הציון המצטבר 181.7816. האיטלקיות לינדה סרוטי וקוסטאס פרו סיימו במקום השני עם 176 נקודות.

כאשר מצרפים את 12 הדואטים הראשונים ממבחני המיון לשמונת הדואטים שבאים על בסיס יבשתי יוצא שישראל נכנסת לרשימת "20 הגדולות" וחוסכת מעצמה את הצורך להתמודד בשלב השני של תחרות המבחן (ההזדמנות האחרונה שמתקיימת ביום ראשון). רק אם צי'לה תצליח להעפיל לאולימפיאדה בהרכב קבוצתי, ישראל תידחק מקום אחד אחורה ואז תתמודד בשלב השני. הסיכוי שצ'ילה אכן תעפיל לאולימפיאדה בהרכב קבוצתי הוא נמוך ביותר ואף פחות מכך ולכן הלכה למעשה הדואט הישראלי כבר כמעט הבטיח את מקומו.

אם אכן כך היה, עבור גלושקוב יהיה זה הישג היסטורי והיא תהיה הספורטאית הישראלית הראשונה אי פעם לייצג את ישראל בארבעה משחקים אולימפיים. גלושקוב, שכבר פרשה אחרי אולימפיאדת לונדון, התחתנה וילדה בן, החליטה שהענף בוער בעצמותיה ושהיא רוצה לחזור לזירה האולימפית. מכיוון ששותפתה באולימפיאדות קודמות, אינה יופה, פרשה בינתיים, גלושקוב חברה לירושלמית אחרת, טטלבאום.

המקום ה-12 הושג לאחר קרב קשה ביותר עם הדואט מארגנטינה. הדואט הארגנטינאי שספג אמש עונש של הפחתת נקודה שלמה ערער וזכה בערעור. ההפרש בין הדואטים עמד בשלב זה על שתי עשיריות. בתום התרגיל החופשי של היום לוח התוצאות הראה ניצחון ישראלי משוקלל של שני התרגילים בהפרש של שמונה מאיות בלבד. מדינות חזקות נוספות שעל הנייר שוות ברמתן לדואט הישראלי נשארו בהפרשים גדולים מאחור, כולל בלארוס, אנגליה וסלובקיה.

אנסטסיה גלושקוב אמרה: "זה הישג היסטורי. התחרות עם ארגנטינה הייתה מטורפת ומותחת ומעולם לא הייתי בכזה מתח. אני מחכה לתוצאה הרשמית והסופית ולא מעכלת בכלל את זה שאני כל כך קרובה לאולימפיאדה רביעית שלי". יושב ראש איגוד השחייה, שי שכנר: "נחכה לתוצאות הסופיות ונקווה שתהיה פה היסטוריה. בכל מקרה, צריך להצדיע לבנות על ההישג האדיר הזה שמצטרף להישגים אדירים של השחייה הישראלית השנה שגם מובילה את המשלחת האולימפית עם חמישה שחיינים בינתיים במשלחת הישראלית".

אם אכן השתיים יבטיחו את מקומן באולימפיאדה, הרי שהמשלחת הישראלית לריו תצמח כבר ל-20 ספורטאים ומספר השחיינים יגיע לשבעה.

  • אנסטסיה גלושקוב

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully