פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
      הגדרת צליל התרעה

      נושאים חמים

        טקוואנדו: רון אטיאס הבטיח את מקומו בריו כשזכה בזהב באיסטנבול

        הלוחם שמתחרה ב-58 ק"ג הפך לספורטאי ה-18 של ישראל באולימפיאדה, אחרי שזכה במדליית הזהב בתחרות ההזדמנות האחרונה והשמיע את ההמנון בטורקיה. אילן ברגינסקי הפסיד בקרב השני

        רון אטיאס עם מאמנו יחיעם שרעבי (יח"צ)
        יש כרטיס לריו. רון אטיאס (צילום: יח"צ)

        התחרות האירופית בטקוואנדו שנערכת באיסטנבול, טורקיה, ומהווה הזדמנות אחרונה עבור הלוחמים ברחבי היבשת להשיג את הקריטריון לריו, הביאה היום (שבת) בשורה משמחת לספורט הישראלי, כשרון אטיאס (58 ק"ג) הפך לספורטאי הישראלי ה-18 שמעפיל לאולימפיאדה שתיערך בברזיל.

        אטיאס היה צריך העפלה לגמר כדי להשיג את הכרטיס, אבל לא הסתפק בזה ואף זכה במדליית הזהב בתחרות, עם ניצחון בניקוד זהב על חסוס טורטוסה הספרדי, אחרי 2:2 בגמר. בזכות הניצחון, נוגן ההמנון הישראלי באיסטנבול.

        את היום המוצלח התחיל אטיאס עם ניצחון בשמינית הגמר על השבדי פרדריק לינדשטרום בתוצאה 7:10. משם המשיך לקרב קשה מאוד מול המדורג שני בתחרות, דילן צ'למוטו הצרפתי. זה נגמר ב-5:6 לאטיאס, שבחצי הגמר ניצח 10:11 את ג'ק וולי האירי כדי להבטיח את מקומו באולימפיאדה. לקינוח כאמור הוא גם קטף את מדליית הזהב.

        אילן ברגינסקי (עד 68 ק"ג) ניצח בקרב הראשון 1:2 על קונור גראסיק האירי, אך ברבע הגמר הפסיד בהארכה אחרי 6:6.

        ביום ראשון יתקיימו הקרבות של הנשים, כאשר שתי הישראליות שינסו להשיג את הקריטריון הן בת אל גטרר (57 ק"ג) וירדן שרעבי (49 ק"ג)

        הישראלים שהבטיחו את מקומם בריו

        1. יעקב טומרקין - שחיה - 100 מטר גב, 200 מטר גב, 200 מטר מעורב אישי
        2. אנדראה מורז - שחיה - 50 מטר חופשי
        3. עמית עברי - שחיה - 100 מטר חזה
        4. גל נבו - שחיה - 400 מטר מעורב אישי
        5. מרגריטה דורוז'ון - אתלטיקה - הטלת כידון
        6. חנה קנייזבה-מיננקו - אתלטיקה - קפיצה משולשת
        7. סרגיי ריכטר - קליעה - רובה אוויר מ-10 מטר
        8. זיו קלונטרוב - שחייה - 50 מטר חופשי
        9. דונלד סנפורד - אתלטיקה - 400 מטר
        10. דימיטרי קרויטר - אתלטיקה - קפיצה לגובה
        11. נטע ריבקין - התעמלות אומנותית - יחידות
        12. אלונה קושבצקי - התעמלות אומנותית - קבוצתי
        13. קטרינה לבינה - התעמלות אומנותית - קבוצתי
        14. קרינה ליחבר - התעמלות אומנותית - קבוצתי
        15. יובל פילו - התעמלות אומנותית - קבוצתי
        16. אידה מיירין - התעמלות אומנותית - קבוצתי
        17. טסמה מוגס - אתלטיקה - מרתון
        18. רון אטיאס - טקוואנדו