וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

דו"ח ביניים על ההתאחדות: חריגות בהוצאות לבכירים

9.10.2002 / 12:29

'ידיעות' פירסם הבוקר כי בדו"ח שהוזמן ע"י רשם העמותות התגלו לכאורה מספר חריגות תקציביות בשנים 2000/2001. גברי: אני לא יודע מהדו"ח הזה, ולא באיזה חריגות מדובר

אז כיצד ההתאחדות לכדורגל מתנהלת? 'ידיעות אחרונות' פירסם הבוקר חלקים מדו"ח ביניים על ההתאחדות, שנעשה בהזמנת רשם העמותות, ושמתריע על שורה של חריגות, שככל הנראה התבצעו בהתאחדות בשנים 2000/2001. בראש ההוצאות החריגות שמופיעות בדו"ח, שתוצאותיו הסופיות אמורות להתפרסם בחודשים הקרובים, נמצא סעיף התשלומים למאמנה לשעבר של הנבחרת, ריצ'רד נילסן הדני. לפי הדו"ח נילסן קיבל סכום של 2.19 מיליון ש"ח בשנה, ובנוסף שולמו לו דמי הוצאות אישיות, כמו כרטיסי טיסה למשפחתו בסכום של 40 אלף ש"ח. כמו כן, הדו"ח מצביע על חריגות בתשלום למנכ"ל יעקב אראל, הסמנכ"ל חיים צימר, החשב, מנהל איצטדיון ר"ג, מאמן נבחרת הנערים ורופא הנבחרת.

בנוסף חושף הדו"ח יחס לא סביר בכמות המלווים בנסיעות רשמיות של הנבחרות השונות: לדוגמא, עם הנבחרת האולימפית יצאו לבריסל 10 מלווים, מה שעלה להתאחדות כ-90 אלף ש"ח. במקרה אחר התלוו לנסיעתה של הנבחרת הבוגרת למוסקבה כ-13 מלווים, בעלות של כ-80 אלף ש"ח.

הדו"ח מצביע גם על חריגות בהוצאות לייעוץ המשפטי, (בשנת 2000 בלבד הוצאו למעלה מ-2 מיליון ש"ח על כך), כשאת רוב התשלומים קיבלו היועץ המשפטי של ההתאחדות משה אביבי (שכר חודשי של 87,750 ש"ח), ותובע ההתאחדות שלום אבן עזרא (42,120 ש"ח לחודש). בנוסף, התגלתה גם חריגה בתשלומים ליו"ר הרשות לבקרת תקציבים יאיר רבינוביץ', המצביעות על שני תשלומים חד פעמיים אליו בסכום של 100 אלף ש"ח כל אחד, בלי קשר לתשלומים השנתיים
אותם הוא מקבל.

בתגובה לממצאים אלו, אמר יו"ר ההתאחדות גברי לוי ל'ידיעות': "אני לא יודע מהדו"ח הזה. ישבנו לא מזמן עם רשם העמותות והוא לא אמר שיש או צפוי דו"ח כזה. למיטב ידיעתי ההתאחדות לכדורגל נוהלה ומנוהלת למופת. בשנה האחרונה היו אצלנו מספר ביקורות, כמו למשל מבקר המדינה ומבקרת משרד המת"ס. אני לא יודע על איזה חריגות מדובר. אם הדו"ח יגיע להתאחדות אני מבטיח שלכל אחת מההערות תינתן תשובה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully