ה-11 של השבת

היחיד שהיה יכול לשים את הכדור ברשת: ה-11 של השבת על המופע של בר נתן

השופט הסיט את כל האש ממכבי נתניה והפועל תל אביב הקטסטרופליות, ובלעדיו היינו מקבלים עוד 0:0. אורן יוסיפוביץ עם ה-11 של השבת, כולל: האם קינן וקרלוס חלוצים טובים מאבידור, התכונה של בניון שלעולם לא תדעך והאליפות אליה שואפת מכבי חיפה

27/12/2015
one

טוב לדעת (מקודם)

הסוד נחשף: כיצד בי-קיור לייזר מפחית את הכאב?

מוגש מטעם בי קיור לייזר

1. הרי בלעדיו זה היה נגמר ב-0:0

דניאל בר נתן הוא כמו הווארד ווב, רק בלי הפאסון. ככה יצא, אבל מהיציע נראה שבר נתן טועה בכל שריקה. אתמול, היה לו עוד יום נורא במשרד. הוא הרחיק את עומר ורד על כלום, הגזים בשריקת פנדל ולקינוח עשה לאבו עביד Finish Him והרחיק גם אותו. שלוש שריקות בולטות - כנראה שמוטעות ובעיקר נגררות. אמש כנראה שהבין את גודל השבר, והכניס עצמו לפריזר.

כמה שעלוב להודות בזה - אתמול, בנתניה, מזל שהיה בר נתן. בלעדיו, שתי הקבוצות המשמימות האלה, מכבי נתניה והפועל תל אביב, מסיימות ב-0:0 גרוטסקי, או לכל היותר האדומים היו מנצחים מהשפיץ של הנסאר. אתמול, בין משחק גיהנום ל-90 דקות די סוערות, כל ההבדל היה טמון במשרוקית הקפריזית של בר נתן.

למזלם של ראובן עטר וגיא לוי, עוד משחק על גבול החרפה מצד הקבוצות שלהם יזכה הבוקר לעדנה מסוימת. אבל גם לקבוצותיהם מגיעה ביקורת מסיבית. גם להם, כמו לבר נתן, אין הרבה על מה להתגאות. האמת, אתמול, נתניה והפועל חוו משחק גרוע יותר מבר נתן.

4 שערים ב-75 משחקי ליגה. יובל אבידור(צילום: ברני ארדוב)

2. דקל קינן > יובל אבידור ?

ואתמול בנתניה קיבלנו עוד תיקו רע שהוציא שני מאמנים מרוצים. שני מאמנים מחליפים שעושים תוצאות רעות יותר מאשר קודמיהם. האחד עם 3 נקודות מ-18 (17%) והשני עם 5 מ-18 (28%). "אין לנו בעיה לייצר מצבים, זו בעיה של רגל מסיימת", אמר ראובן עטר. הרשו לי שלא להסכים עם עטר, ולהוסיף שגם מהיציע, גם בטלוויזיה וגם על הדשא מכבי נתניה שלו לא הגיעה ליותר מדי מצבים. אתמול עטר תירץ את הבצורת במחסור בשחקן, אבל הבעיה של נתניה חמורה מלשחק בעשרה שחקנים. הבעיה שלה היא שהיא משחקת עם 0 גולרים. מלך השערים שלה הוא גאל מרגוליס, עם שניים. ומה נגיד על יובל אבידור?

חלוץ, זה מקצועו. וב-75 המשחקים האחרונים בליגה הוא כבש ארבעה (4!!! 4!!!) שערים.

הנה ארבעה שחקנים, וכמה שערי ליגה כבשו ב-75 ההופעות האחרונות שלהם:

יובל אבידור, 4
שיר צדק, 4
קרלוס גרסיה, 4
דקל קינן, 9

כן. הבלמים גרסיה וצדק כבשו כמו החלוץ אבידור. קינן כבש יותר מפי 2 ממנו. "ברור שאנחנו צריכים להתחזק בחלק הקדמי", הודה עטר, ואז נאמר לו שאלון תורג'מן ושחר הירש "קיבלו הודעת שחרור ממכבי חיפה". "כל שחקני ההתקפה שפנויים הם אופציה טובה מבחינתנו", ענה המאמן, וכמה שהוא צדק. עם תפוקת חוד אפסית כמו שלו, כל דבר עדיף ממה שיש כרגע. מזל שיש בר נתן.

3. נתון השבת

זו היתה הפעם הראשונה העונה שבן רייכרט משלים משחק מלא.

4. ציוץ השבת

5. בהפועל ממשיכים לדבר על בנייה, במקום לדבר על הרס

גיא לוי המשיך למתג את ראיונות אחרי המשחק שלו כמאסט. אסור להחמיץ. סמכו על לוי, הוא תמיד ימצא במה להתנחם. גם אתמול מול נתניה, עם גלאח גלאח, הוא קיבל מהר מאוד את הספיחס. הפועל תל אביב שלו, גם מול עשרה שחקנים של הקבוצה הכי חלשה בליגה, שוב שיחקה כדורגל נוראי, חסר השראה, חסר תכלית, חסר עתיד.

עד כמה הפועל רעה? עד אמש, מכבי נתניה הובילה רק בדקת כדורגל אחת רשמית מתוך 1350. באחוזים, זה 0.07%. אתמול, הפועל הצליחה לפגר מול 10 שחקני נתניה במשך 25 דקות.

אבל לוי איכשהו הפך את היתרון המספרי לחסרון פסיכולוגי, ואת השער משום מקום של נסאר להמשכו של תהליך. הוא שוב דיבר על מחשבות לטווח הארוך ושזו קבוצה צעירה, אבל בסופו של דבר, אפשר לבלבל את המוח על בנייה ובנייה ובנייה (ולתת לאוחיון המנודה את סרט הקפטן), ואפשר להודות באמת המרה, ולהתחיל מאפס. מעניין אם מישהו בהפועל תל אביב יודה באמת, לפני שהמועדון ייגרר למאבקי הישרדות אטרקטיביים מול האקס יוסי אבוקסיס.

בינתיים, אין שום דבר מעודד שם. אתמול, זה היה עוד שפל אדום. מה נגיד לכם - מזל שיש בר נתן.

הפך איכשהו את היתרון המספרי לחסרון פסיכולוגי. גיא לוי(צילום: קובי אליהו)

6. איצטדיון נתניה, עדיין גיהנום לאוהד

פקקים גם כשאין באמת פקקים. דוחק בכניסות. איחורים תמידיים - גם אתמול היו כמה מאות אנשים לא ראו את הדקה הראשונה. זה האיצטדיון של נתניה, שממשיך לספק את חוויית הצפייה המכעיסה ביותר מבין המתקנים החדשים שנבנו כאן. אתמול הגדילו לעשות החבר'ה מהמזנון. בשני מקומות שונים, נגמר האוכל כבר במחצית.

מה אתם כן יודעים לעשות?

7. יוסי בניון, אמן נדל"ן

ספורט זה כמו נדל"ן. לוקיישן, לוקיישן, לוקיישן. לא משנה כמה תכונות מסוימות של יוסי בניון תתדעכנה לנגד עינינו, את חוש המיקום לא מאבדים אף פעם. אתמול, ותודה לעוד 'קנדול' של קנדיל, זה היה בניון שידע בדיוק היכן לעמוד, או שזה הכדור שידע לאן בדיוק לעוף. הרבה דברים שבניון למד במהלך הקריירה הוא כבר לא יכול לעשות, אבל את הדברים עמם נולד הוא לא יכול לשכוח.

האליפות מתקרבת(צילום: יוסי ציפקיס)

8. מכבי חיפה בדרך לאליפות…

יופי של ניצחון של מכבי חיפה.

עוד כמה כאלה, ואין ספק שהקבוצה בדרך הנכונה. ואז, כמה פגיעות בינגו בינואר, כמה שחרורים של כמה עודפים, ובינגו - אפשר סוף סוף לומר שמכבי חיפה בדרך לאליפות.

המחוז.

כן, כן, בטבלה של מחוז הצפון, מכבי חיפה מובילה.

1. מכבי חיפה 10
2. הפועל חיפה 9
3. קרית שמונה 7
4. בני סכנין 7
5. הפועל עכו 1

ובגלל שלהגיע לאירופה העונה זה כבר לא דבר שייחשב להצלחה, סוף סוף מצאנו מטרה נעלה, אחריה נוכל לעקוב בעניין. אליפות מחוז הצפון, מכבי חיפה. יום אחד כל זה יכול להיות שלך.

לא מגיעים בשגרה. אוהדי סכנין(צילום: קובי אליהו)

9. כשבדוחא לא רואים את בית"ר בעיניים

כמות מועטה של צופים נראתה אתמול בדוחא. נראה שאוהדי סכנין לא ממלאים את המתקן אלא אם בית"ר מגיעה לכפר, וזה עצוב. נראה שאין לאוהדים האלה שום רצון אמיתי להגיע בעתות שגרה. דווקא בעידן בו קל מאוד להגיע ללבו ומסכו של כל איש, בסכנין מוכיחים עד כמה קשרי המועדון-קהל שלהם חלשים.

עוד הימור בטוח. מהראן לאלה(צילום: אדריאן הרבשטיין)

10. כשלאלה רואה בית"ר בעיניים

בגזרת החלוצים, רק אליניב ברדה כבש יותר שערים מאשר מהראן לאלה - המרשית השלישי הכי טוב בליגה (7). הוא כבש 44% משערי הפועל חיפה (זהבי עם 47%). ההישג של לאלה מרשים בהתחשב בכך שבניגוד לזהבי ולברדה, הוא משחק בקבוצה לא טובה. אתמול לאלה שוב כבש, אבל זו לא חוכמה - כשהוא רואה את בית"ר ירושלים, הוא הופך לחלוץ הטוב בתבל. מול הירושלמים לאלה כבש שבעה שערי קריירה, ואין קבוצה מולה הוא טוב יותר. כך שאתמול זה בסך הכול היה עוד הימור בטוח על חלוץ מאוד בטוח.

11. שיר השבת

הפעם פשוט נפרגן לשיר יציע אמיתי ונהדר - "כל חיי אני שואל" - של אוהדי מכבי נתניה. השיר מגיע לאחר גולים, והשנה לא יצא לנו לשמוע יותר מדי.

orenjos@walla.co.il

  • דניאל בר נתן

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully