וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מלחמות היהודים

אורי בר שביט

6.10.2002 / 21:33

בוועד האולימפי החליטו להילחם בכוונת משרד המת"ס לשלב אנשי ציבור בניהול הספורט והציגו חוות דעת של הוועד הבינלאומי המזהירה מהשעיית ישראל. משרד הספורט: יש תחושה שחוות הדעת היתה מוזמנת. הספורט מאויים יותר על ידי ניהול לא מקצועי

נתחיל עם הבשורה הטובה: ליותר ויותר אנשים המעורבים בספורט הישראלי, נמאס מנורמות הניהול המקובלות בסביבותנו ולא פחות חשוב - יותר ויותר מהאנשים הללו מתחילים לעשות משהו בנידון, כשבמוקד: התנהלות ההתאחדות לכדורגל. עכשיו, לבשורה הפחות טובה - גם כאן, מתקשים הצדדים השונים להתעסק בעיקר ונגררים למלחמות אינטרסים.

וכך, במוקד הישיבה החודשית של הנהלת הוועד האולימפי, שהתכנסה היום, עמדה הביקורת על הצעת התיקון לחוק הספורט המקודמת על ידי משרד הספורט (וגם המדע והתרבות, כן). עיקר האש הופנתה לעבר הסעיף המציע מינויים של שני נציגי ציבור בוועד האולימפי, שמינויים יאושר על ידי שר הספורט. בדיון, בו השתתפו בין השאר היועצת המשפטית של משרד הספורט, עדנה הראל, והיועץ המשפטי של ההתאחדות לכדורגל, משה אביבי, הוצגה חוות דעת משפטית של הוועד האולימפי הבינלאומי, על פיה, הצעת התיקון לחוק עומדת בניגוד לעקרונות האמנה האולימפית ועלולה להוביל להשעייתה של ישראל מהקהילה האולימפית הבינלאומית. הצעת החוק הנידונה הוגדרה על ידי המשתתפים ככזו "שתביא אותנו הרבה שנים טובות אחורה, ומזכירה משטרים ממקומות אחרים".

אבל, בוועד האולימפי יודעים היכן מונח לבו של הציבור, וכחיזוק הובאה חוות דעת נוספת, של פיפ"א (התאחדות הכדורגל העולמית), על פיה, "שילוב נציגי ציבור בעלי זכויות נרחבות, לרבות זכות וטו על פעילותה של ההתאחדות לכדורגל בישראל, מהווה הפרה בוטה של האמנה עליה חתומות התאחדויות הכדורגל הלאומיות", וכי "במידה ותהיה מעורבות יתר של הממשל בפעילות ההתאחדות תיאלץ האחרונה לנקוט בסנקציות, לרבות הרחקה של ההתאחדות לכדורגל הישראלית מפעילות בהתאחדות הבינלאומית עם כל המשתמע מכך".

במשרד הספורט מרימים גבה לנוכח ההאשמות על נסיון ההשתלטות הפוליטי כביכול על הספורט ומתעקשים כי לא מדובר פה בניהול הספורט על ידי הממשל. יועצת התקשורת של השר וילנאי, טל אלכסנדרוביץ', ביטלה את ההאשמות והבטיחה כי המטרה היחידה העומדת בפני יוזמי הצעת החוק היא "להתאים את דרכי הניהול בספורט הישראלי למאה ה-21, תוך יצירת פיקוח ציבורי ושקיפות, כמו גם שילוב נשים ותיקון הליכי הבחירות בהנהלות האיגודים". טיוטת ההצעה, הבטיחו במשרד, הובאה לאחר התייעצות עם שורה ארוכה של אנשים מכל תחומי הספורט וגם אנשי הוועד האולימפי "מוזמנים להעלות את הצעותיהם". מינוי אנשי הציבור, הסבירה אלכסנדרוביץ', ייעשה על ידי ועדה חיצונית, שתבטיח, כפי שיעוגן בחוק, כי האנשים שייבחרו יהיו "נטולי אינטרסים". "הספורט מאויים הרבה יותר מניהול לא מקצועי וחוסר שקיפות מאשר הסכנה שינפו אותנו מהעולם", אמרו גורמים במשרד הספורט, שהוסיפו כי "קיימת תחושה שחוות הדעת של הוועד האולימפי הבינלאומי היתה מוזמנת".

ובינתיים, במקום אחר, ממש באותו זמן, יושב לו גברי לוי במשרדי ההתאחדות בכדורגל, מעשן את סיגרו בחדווה ומחייך חיוך רחב. מאוד.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully