פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

    אתלטיקה: טסמה מוגס ורצי אורן השרון יזכו לחסות ממרכז הפועל

    מוגס, שהבטיח את מקומו במשחקים האולימפיים בריו, יקבל תמיכה כספית יחד עם חבריו לאגודה, איימרו עלמיה, גירמה אמרה, ודמקה טשאלה ומוקט פטנה

    מוגס טסמה רץ מרתון ישראלי (מערכת וואלה! NEWS , RunnerScanne)
    טמסה מוגס (צילום: RunnerScanne)

    מרכז הפועל יעניק חסות לפרויקט הרצים המיוחד של הפועל אורן השרון לקראת ריו 2016. עד כה, טסמה מוגס עמד בסטנדרט האולימפי בריצת מרתון, כשרשם בברלין 2.15.29 שעות וחצה את המינימום שעמד על 2.17 שעות. פרט להכנות של מוגס לאולימפיאדה, מתמודדים שלושה רצים של המועדון על תוצאת המינימום ב-10,000 מטר - 28 דקות.

    מדובר בשיאן ישראל, איימרו עלמיה, שקבע השנה 28.09.42 דקות, וברצים הדולקים אחריו, חבריו לאגודה, גירמה אמרה ודמקה טשאלה, כולם חניכיו של המרתוניסט האולימפי מלונדון 2012, זוהר זימרו. רץ נוסף של אורן השרון, מוקט פטנה, יתמודד על מקום בריצת ה-1,500 מטר של ריו 2016.
    בפגישה שהתקיימה בין מנכ"ל מרכז הפועל, יורם אורנשטיין, ורכזת האתלטיקה בהפועל, חגית אמסלם, לבין יו"ר הפועל אורן השרון, אמנון גור, וגזבר האגודה, מיכה מורן, דובר על הצרכים המיוחדים הכוללים מחנות אימון בגובה רב, בתחרויות הכנה ובמעטפת כללית על מנת לעמוד בתוצאות הסטנדרט האולימפי, ומרכז הפועל החליט להתגייס למען הצלחת הפרוייקט וכדי לשלוח כמה שיותר רצים מהמועדון לריו 2016.
    אמנון גור: "אני שמח על ההבנה שגילינו מצד מרכז הפועל.

    מוגס ישתתף בקרוב בשתי ריצות חצי מרתון ולא ירוץ מרתון עד ריו. כך עושים גם בנבחרת קניה. לדעתי הוא הולך להפתיע בגדול באולימפיאדה. הוא מסוגל לתוצאה טובה יותר מאשר קבע בברלין, כך גם אמרו לנו מאמנים שראו אותו באתיופיה. אני שמח שיש לנו מאמן מנוסה כמו זהר, שמנצח על כל פרויקט הרצים בתקופה חשובה זו. כולם שואפים לתוצאה טובה משמעותית מאשר 28 דקות".