נבחרת ההתעמלות האומנותית הבטיחה מקום בריו

הנבחרת עמדה בציפיות באליפות העולם אחרי שדורגה שישית וקיבלה את הציון 34.283. אלונה קושבצקי, קטרינה לבינה, קרינה ליחבר, יובל פילו ואידה מיירין הגדילו את המשלחת ל-16 ספורטאים. בראשון הן יופיעו בשני גמרים

אורן קורנפלד
המשיכו להרשים. בנות הנבחרת (צילום: GettyImages)

נבחרת ישראל בהתעמלות אומנותית עשתה את זה. הנבחרת, שזוכה ללא מעט מחמאות בשנתיים האחרונות הבטיחה את מקומה במשחקים האולימפיים בריו. הופעתה באליפות העולם בשטוטגרט אמנם לא זיכתה אותה במדליה, אבל המטרה העיקרית שהציבה הנבחרת ערב התחרות לסיים בשמינייה הראשונה הושגה כשהיא סיימה במקום השישי, מה שסידר לה את הכרטיס היוקרתי.

הנבחרת, שבה חברות קטרינה לבינה, אלונה קושבצקי, אידה מיירין, קרינה ליחבר ויובל פילו סבלה מטעות בביצוע התרגיל המשולב (אלות וחישוקים) אחרי שאחת האלות נפלה לקראת סופו של התרגיל. על כך קיבלה הנבחרת את הציון 16.95. לאחר מכן ביצעה הנבחרת את תרגיל הסרטים וזכתה לציון 17.333 שסידר לה ציון כולל של 34.283, מרחק של כמעט שתי נקודות מרוסיה הראשונה שסיימה עם מדליית הזהב. בולגריה השיגה את הכסף ואיטליה חגגה עם הארד.

מבין קבוצת הנבחרות הראשונה מבין שתיים סיימה ישראל במקום השלישית, ונאלצה להמתין בדריכות רבה לביצועים של יתר הנבחרות בקבוצה השנייה. בסופו של דבר ישראל מצאה את עצמה בשמינייה הראשונה, ומכאן החלו בנות הנבחרת לחגוג. בנוסף, תופיע הנבחרת מחר (ראשון) בשני גמרים נוספים של התרגילים הבודדים אחרי שבתרגיל הסרטים היא סיימה במקום החמישי ובתרגיל המשולב היא הגיעה למקום השביעי.

בכך מצטרפת הנבחרת לנטע ריבקין שהבטיחה את מקומה בריו אמש אחרי שסיימה שביעית בגמר הקרב-רב ורשמה את הישג השיא שלה באליפויות העולם. עבור ריבקין תהיה זו הופעה שלישית במשחקים האולימפיים אחרי שהיא ייצגה את ישראל גם בלונדון ובבייג'ינג.

טיפול ללא כאב

הטכנלוגיה בנעליים שתציל אתכם מכאבי הגב והברכיים

לכתבה המלאה
עשו את זה. בנות הנבחרת (צילום: מערכת וואלה! NEWS, הוועד האולימפי בישראל)

הישראלים שהבטיחו את מקומם בריו

1. יעקב טומרקין - שחיה - 100 מטר גב, 200 מטר גב, 200 מטר מעורב אישי
2. אנדראה מורז - שחיה - 50 מטר חופשי
3. עמית עברי - שחיה - 100 מטר חזה
4. גל נבו - שחיה - 400 מטר מעורב אישי
5. מרגריטה דורוז'ון - אתלטיקה - הטלת כידון
6. חנה קנייזבה-מיננקו - אתלטיקה - קפיצה משולשת
7. סרגיי ריכטר - קליעה - רובה אוויר מ-10 מטר
8. זיו קלונטרוב - שחייה - 50 מטר חופשי
9. דונלד סנפורד - אתלטיקה - 400 מטר
10. דימיטרי קרויטר - אתלטיקה - קפיצה לגובה
11. נטע ריבקין - התעמלות אומנותית - יחידות
12. אלונה קושבצקי - התעמלות אומנותית - קבוצתי
13. קטרינה לבינה - התעמלות אומנותית - קבוצתי
14. קרינה ליחבר - התעמלות אומנותית - קבוצתי
15. יובל פילו - התעמלות אומנותית - קבוצתי
16. אידה מיירין - התעמלות אומנותית - קבוצתי

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully