פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

    דטרויט ליונס: כגודל הציפיות

    למרות עזיבתו של נדמוקונג סו, לדטרויט יש יכולות, גם בהתקפה וגם בהגנה, לייצר עונה שנייה ברציפות עם מאזן חיובי, דבר שלא קרה לה מאז ימי בארי סנדרס. השאלה הגדולה היא האם היכולת הזו תתממש עם תוצאות לשם שינוי

    קלווין ג'ונסון שחקן דטרויט ליונס (AP , Rick Osentoski)
    חייב להישאר בריא. ג'ונסון (צילום: AP)

    מאזן בעונה שעברה: 5:11 (הפסד בווילד קארד מול דאלאס)

    מאמן: ג'ים קולדוול (עונה שנייה)

    שחקנים משמעותיים שהצטרפו: הלוטי נגאטה (תאקל הגנתי), מני רמירז (גארד התקפי), טיירון ווקר (תאקל הגנתי)

    בחירות דראפט משמעותיות: לייקן תומלינסון (גארד התקפי), אמיר אבדולה (רץ אחורי), אלכס קרטר (מגן פינה)

    שחקנים משמעותיים שעזבו: נדמוקונג סו (תאקל הגנתי), ניק פיירלי (תאקל הגנתי), רג'י בוש (רץ אחורי)

    מת'יו סטאפורד דטרויט ליונס (AP , Rick Osentoski)
    עוד עונה של מספרים מפוצצים? סטאפורד (צילום: AP)

    כבר כמה שנים שבדטרויט משחקים הרסיבר הכי טוב בליגה, אחד משחקני ההגנה הטובים בליגה, הקוורטרבק עם היד הכי חזקה בליגה ועוד כמה כשרונות לא קטנים, אבל חוץ מעונה אחת, הם סיימו את כל השאר במאזן שלילי. זו הייתה הסיבה לפיטורי המאמן הקודם ג'ים שוורץ ורוב האנשים לא האמינו שהמאמן החדש ג'ים קולדוול יצליח לשנות את המצב. אלא שהליונס הגיעו לווילד קארד והיו קרובים לנצח את הקאובויס בדאלאס, במשחק שרבים חושבים שהשופטים נטו בו לטובת הקבוצה המקומית.

    רוב המחמאות מגיעות למתאם ההגנה, טריל אוסטין, שתחת ידיו דטרויט הציגה את אחת ההגנות הטובות בליגה בשנה שעברה, בעוד ההתקפה די קרטעה. בדיוק מסיבה זו, לשחזר את העונה שעברה יהיה קשה עוד יותר. חוץ מהעובדה שהליונס לא חוו שתי עונות רצופות עם מאזן חיובי מאז שבארי סנדרס שיחק בקבוצה, הם גם איבדו שניים משחקני המפתח שלהם בהגנה, סו ופיירלי ולפי מה שנראה כרגע, לא מצאו מחליפים באותה רמה.

    ג'ויק בל מיצב את עצמו בשנה שעברה כרץ פותח לגיטימי לאור הפציעות של רג'י בוש, בעוד ההחתמה של גולדן טייט הייתה גניבה והתופס היה הנשק הכי יעיל בקבוצה. מצד שני, הטייט אנד אריק אברון לא הצדיק את הבחירה בו במקום העשירי בדראפט, בעוד קלווין ג'ונסון נפצע עונה שנייה ברציפות והחמיץ שלושה משחקים. החסרון של סו יורגש, אבל הוא לא הסיבה לכך שההגנה של הליונס השתפרה כל כך ולכן בלעדיו היא לא אמורה להתרסק. אם הרץ הרוקי אמיר אבדולה יציג את היכולת שהוא הציג במשחק קדם עונה מול הג'טס, במהלך העונה אנשים יחזרו לדבר גם על ההתקפה של הליונס.

    הימור: אם מגהטרון לא ייפצע, ההתקפה של הליונס אמורה להשכיח את החסרונות בהגנה. 6:10